Час інвестувати у нафту та нафтові активи

Вітаю!

Зараз по нафті появились хороші передумови для росту її ціни, тому давайте розглянемо ці передумови, а також, покажу приклад як можна відпрацювати дану інвестиційну можливість.

До речі, на попередній угоді по нафті, хто входив зі мною, ми гарно заробили, це чистими +32,32% від росту вартості + дивіденди.

І перед тим як почати, зобов’язаний сказати, що це не рекомендація, а демонстрація моїх дій. За ваші гроші відповідаєте тільки ви, тому і вам самостійно приймати рішення – купувати нафту зараз чи ні.

Отож почнемо, і почнемо із вибору інструменту. Безпосередньо у ф’ючерс на нафту інвестувати не буду, це по-перше дорого (об’єм 1 контракту 1000 барелів), а по-друге не зручно (навіть зі сторони присутності експірації і можливого переходу на новий контракт).

Найбільш цікавим інструментом являється ETF – це біржовий інвестиційний фонд. При чому, я буду працювати не через ETF безпосередньо на нафту, а через ETF на компанії, що займаються видобутком нафти.

Тому тут виходить ще один фактор, а саме – присутність впливу загально-ринкових тенденцій, фактично є кореляція не тільки із ціною на нафту, але із SP500. На даний момент, середньостроково, біржовий індекс буде продовжувати ріст (принаймні я так бачу для себе). Такий висновок я роблю по факту аналізу тенденції ФРС щодо змін відсоткової ставки.

На даний момент, майже на 100% є впевнення, що 31 січня ставку знижувати не будуть. Це важливий фактор подальшого росту біржових індексів (як мінімум відсутності падіння).

Наступний перегляд ставки буде 20 березня 2024 року, де скоріш за все ставку також не знизять. А безпосередньо зниження ставки скоріш за все буде 1 травня (виходячи із настроїв) – це, до речі, співпадає із сезонним максимумом по SP500.

Тобто, покупка саме нафтогазових компаній, а не безпосередньо нафти, є потенційно більш прибутковим. Окрім цього, буду отримувати ще й дивіденди від діяльності компаній, що входять у вибраний фонд.

А щоби ще збільшити потенціал прибутку я візьму плечовий фонд із вбудованим плечем 2, а саме – це фонд Direxion Daily S&P Oil & Gas Exp. & Prod. Bull 2X Shares із тікером GUSH

Але майте на увазі, плечовим фондом збільшується не тільки потенціал прибутку, але і потенціал збитку. Це важливо!

Ну а тепер перейдемо до аналізу. Спочатку хеджери – по ним ми чітко в зоні купівлі. Це первинний сильний сигнал.

Наступне – це покупки інсайдерів. По інсайдерам є різні сигнали – і на покупку, і на продаж. Але, нагадаю – інформаційно сильними є саме покупки, бо інсайдери купують тоді, коли хочуть заробити. А для продажів є мільйон причин, це далеко на завжди очікування падіння.

Тобто, сильний сигнал на продаж – це коли йдуть масові продажі, від різних інсайдерів, зараз такого немає. Тому, можна зробити висновок, що інсайдери очікують ріст (тим більше, що і покупки інсайдерів доволі великі і у різних компаніях, тобто не одиничні).

Наступний фактор – це сезонний мінімум по нафті:

Сезонність не являється фактором для входу чи виходу із позиції, але сезонність – це хороший підтверджуючий сигнал.

Ну і ще один фактор – ціна знаходиться нижче 200 ковзаючої середньої. Це не є ніяким сигналом, просто хороший знак того, що ціна у місці, де суто технічно є потенціал як мінімум повернення до середнього (тобто ціна нижче середнього значення за рік).

Але із іншої сторони – ми не дуже і низько відносно ковзаючої, це точно не відміняє сигнал, але впливає на об’єм позиції.

Ну а далі, потрібно відпрацювати сигнал. Для цього я використовую адаптивний конверт (Adaptive Envelope) – це моя розробка. Плюс цього конверта – його адаптивність, він підлаштовується під любий інструмент автоматично.

Ви можете знайти його у переліку індикаторів на TradingView, він є  у вільному доступі з відкритим кодом

Узагалі, ви можете використовувати любий індикатор, яких вам зручний. Бо цей технічний момент уже не такий важливий, важливі саме сигнали на ріст ціни активу.

Я вхожу адаптивно – ставлю стоп ордер на купівлю по другій знизу ковзаючій середній, і перетягую ордер щодня, поки він не спрацює, і не буде відкрита позиція.

Щодо об’єму, то у мене позиція відкрита на 5%, але це особисте питання кожного, хто і як ставиться до ризиків (нагадаю, я вкладаю у плечовий фонд). Узагалі стандартно беру 10%, але ціна відносно 200 ковзаючої не дуже низько, тобто, можливі ще просадки, і можливі усереднення позиції у майбутньому.

На даний момент, у мене уже є відкрита угода, навіть по гіршій ціні ніж зараз (згадував про це у результатах за 2023 рік) – вже навіть дивіденди невеличкі отримав, і усереднювати поки не буду, так як поточна ціна близька до моєї ціни входу. Хоча зараз, вхід ще кращий.

Коли буду закривати позицію – я напишу додатково. Але рекомендую розібратися у роботі із розумними грошима, нічого складного там немає, а весь курс є у безкоштовному доступі на сторінці “База знань” (розділ Курс інвестування “Розумні Гроші”).

 Корисні посилання по темі:

 Відкрити рахунок із бонусом 1000$ на комісію у брокера №1 Interactive Brokers>>>
 Відкрити рахунок у брокера із доступом до IPO – Freedom Finance>>>

До речі, реєструючись за цими посиланнями, ви не тільки отримуєте знижки і бонуси, але і підтримуєте створення україномовного контенту!

Детально  у відео:

Якщо вам цікаво бути в курсі інвестиційних стратегій та їх результатів, підписуйтесь на телеграм-канал та ютуб-канал. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних випусках.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Олександр Янчак

Recent Posts

Біткойн вмирає?

Я згідний, доволі дивна назва для допису, коли біткойн обновлює свої історичні максимуми, але давайте…

2 дні ago

Краще за Magnificent 7! У Європі?

Європейські акції доволі часто недооцінюють, порівняно із американськими – я не виключення, але виявляється, що…

1 тиждень ago

Воррен Баффет попереджує нас: «Забирайтеся Геть»

Думаю що багато із вас чули, що Воррен Баффет масово продає акції, і має на…

2 тижні ago

Проводите економічний аналіз? Спробуйте ці 4 набори даних!

У цьому дописі ми розглянемо 4 важливих набори економічних індикаторів США, які варто використовувати для…

3 тижні ago

Пасивне інвестування – це афера?

Нажаль, переважна більшість інвесторів сліпо довіряє теорії пасивного інвестування, яке часто базується просто на довгостроковому…

1 місяць ago

Це ЗАВЖДИ відбувається перед ОБВАЛОМ ринку

У цьому дописі пропоную розглянути два самі актуальні на даний момент інструменти – біржовий індекс…

1 місяць ago