Трішки не тематичний допис, але тим не менше, багатьом може бути корисним. У цьому дописі я покажу, скільки заплатив мені ютуб за 1 мільйон переглядів, розглянемо детальну статистику каналу по розділам, аудиторії, видам монетизації і тому подібне.
А також, я покажу скільки прибутку приносить ведення власного сайту – я покажу статистику із AdSense, пройдемось по даним – яка відвідуваність сайту, географія, щоби ви могли бачити потенціал і перспективи.
І звичайно, скільки приносить монетизація телеграм каналу. Так, у телеграмі є монетизація, і я розкрию це питання також.
Таким чином, допис буде складатися із двох частин, перша – це безпосередньо статистика платформ, а інша – я розповім, що мені дає ведення каналів, і чому я рекомендую усім відкривати свої власні канали.
Починаємо із ютубу. Заходимо у розділ «Аналітика».
Вибираємо статистику за весь час. І бачимо, що загалом, за час існування, канал набрав 1 мільйон переглядів, і за цей час, ютуб заплатив трішки більше 2000 доларів монетизації.
Перше відео вийшло у мене 6 травня 2022 року, тобто, фактично 3 роки тому, і стільки часу зайняло щоби дійти до 1 мільйона переглядів.
Давайте я покажу вам розділ аудиторія, щоби ви могли побачити, хто дивиться канал – я обіцяв відкрити статистику, тому показую. Вибираю за 365 днів, бо за весь час, чомусь не хоче показати. Ось канали які дивиться моя аудиторія – повністю релевантні темі мого каналу.
Половина глядачів підписані на канал – це загалом доволі хороший показник, хоча, є куди рости. І сама цікава статистика – це вік і стать аудиторії та найактивніші регіони.
Давайте перейдемо у монетизацію. Монетизацію я отримав тільки минулого року у травні, тобто, два роки канал не приносив мені прямого прибутку.
Перейдемо у розділ «Дохід». Тут видно, скільки платив ютуб мені щомісяця, це суми приблизно по 200 доларів. І бачимо джерела доходу – майже півтори тисячі, це пряма монетизація. Більше 500 доларів, тобто, 25% від усього доходу – це спонсори. І пів цента – це шортс, правда, не знаю, як вони це нарахували, бо у мене ніколи не було шортсів.
І давайте зайдемо у деталі. Тут видно, що із тих півтори тисячі 1300 за пряму монетизацію, а 200 доларів компенсація за ютуб преміум.
Виходимо, і давайте перейдемо до спонсорів. Як видно, у мене є 41 активний спонсор, які підтримують розвиток каналу майже на 100 доларів в місяць. Тобто, на даний час, половина монетизації каналу йде від спонсорів.
Дякую кожному спонсору за підтримку каналу – я це дуже ціную! І запрошую вас приєднуватися до спонсорства, щоби розвивати україномовний ютуб у сфері фінансів. Це важливо!
Висновки по ютубу я зроблю трішки далі у дописі.
А тепер давайте перейдемо до сайту, скільки приносить сайт. І так, по статистиці платформи AdSense видно, що за останні 28 днів вийшло заробити аж цілих 12 доларів.
Тут у мене є три сайти, там старі проекти просто висять, які фактично нічого і не приносять, основним є поточний – капіталізатор UA.
По статистиці – рекламні оголошення були показані 2000 разів і було 33 переходи по рекламі.
Тут ви бачите розподіл по країнам – на першому місці Україна, так як основна аудиторія саме в Україні. А на другому місці штати, але по відвідуванню сайту вони не на другому місці, просто, скоріш за все, там вартість кліку дорожча.
Для повної картини по сайту давайте перейдемо до аналітики сайту.
По відвідуваності – то вона у середньому коливається біля 100-150 відвідувачів на добу. Це звичайно не є багато для монетизації, але це і не є дуже низьким показником. Тим більше, що я не займаюся SEO оптимізацією, не закуповую посилання і тому подібне.
Нижче видно, із яких країн відвідують сайт. І тут, те про що я говорив – США тільки на третьому місці по відвідуваності, але за рахунок вищої ставки по рекламі, по виплатам вони на другому місці. А на другому місці по відвідуванням Польща, але по доходу – вона тільки четверта.
І ще може бути цікавим вікно, звідки переходять відвідувачі. Найбільше – це з телеграму (прямі переходи, Direct). Я роблю текстові версії для кожного відео, бо є люди, які надають перевагу прочитати, а не подивитися. До того ж, інколи, коли багато графіків є, то я роблю допис на сайті, і розміщую посилання у телеграм каналі – бо телеграм поки не дає можливості робити повноцінний допис.
На другому місці – пошуковий трафік, далі із органічних відео. Напевно мова про youtube, але це не точно. Ну інші групи трафіку я не дужа розумію звідки.
Тобто, сам сайт приносить досить мало. Але з іншої сторони, відвідуваність сайту по трішки росте, тому, дохід плавно буде зростати.
Та не забуваймо про кумулятивний ефект – якщо щось не приносить великий дохід одразу, це не означає, що його потрібно відкинути. Бо сумарно, кілька таких джерел разом і за більший період часу, будуть приносити уже відчутні суми. Не говорячи уже про те, що такі суми постійно зростають.
Тому, якщо ведете якийсь проект у соціальних мережах, обов’язково заведіть ще й свій сайт.
Переходимо до телеграму. У телеграмі монетизація доволі відносна, в Україні монетизація загалом не доступна, але є певні нюанси, якщо перегляди йдуть із-за кордону, то монетизація нараховується.
Отож, що по монетизації – переходимо у розділ «монетизація» і бачимо, що по зіркам нараховано 8,5 доларів. Зірки, це щось типу платної реакції на допис. Правда, як їх продати ще не розбирався, бо поки не актуально.
Інша сторона – це пряма монетизація, коли телеграм показує рекламу в каналі, він частинку доходу платить власнику каналу. У мене накапало 1,06 TON, що при поточному курсі становить 3 долара і 12 центів.
Монетизація у мене була відкрита 31 березня 2024 року, коли на канал підписалася перша тисяча підписників, тобто, з моменту монетизації пройшло трішки більше року. І якщо просумувати, то виходить трохи менше 1 долара на місяць.
Тобто загалом, як ви розумієте, про прямі доходи немає навіть мови. Але на цьому можна будувати власну справу. Це деталізую далі у дописі, про додаткову монетизацію.
Основне, що роблять соціальні мережі – це дають так званий «трафік», тобто, якщо ви робите корисний чи цікавий конвент, то будете мати і перегляди. Це звичайно дуже спрощено, але загалом це так.
Я не знаю за інші платформи, але youtube прекрасно працює без реклами, якщо ви утримуєте глядача на каналі, то ютуб буде давати вам перегляди і давати можливість зростати.
По сайту трішки складніше – тут потрібно глибше займатися сайтом, щоби попадати у верхні сходинки пошуку, але загалом, навіть у мене, без закупівлі посилань і оптимізації, є невеликі, але постійні переходи!
Щодо телеграму, то він не має функції нативного залучення читачів, хоча десь чув, що вони теж працюють над чимось, типу як рекомендації у ютубі.
Але, із-за того, що у телеграмі створення контенту займає менше часу, його виходить більше, і це дає можливість глибше зрозуміти читачів, який контент цікавий, а які теми не варті уваги. А таке розуміння власної аудиторії дає можливість створювати контент, який буде затребуваний. Навіть на той же ютуб, ролики уже створюються із розумінням потреб і побажань глядачів, що сприяє кількості переглядів і росту каналу.
А ще телеграм дуже гарно утримує аудиторію.
Як можна додатково магнетизувати свої канали. Один із більш простих варіантів – це партнерські посилання. Наприклад, якщо зайти у опис під відео, то видно, що я розмістив посилання на брокера фондового ринку, яким я користуюся і посилання на криптобіржі, також, якими я користуюся.
Мова теж не про великі суми, але загалом, це хороший бонус для підтримки каналу, і я завжди вдячний усім, хто реєструється за моїми посиланнями – це дійсно прямо підтримує розвиток каналу!
Але тут теж не потрібно будувати ілюзії. Комісії за партнерські програми будуть приносити відчутний дохід тоді, коли у вас буде великий канал із високою залученістю.
Інший варіант монетизації – це пряма реклама. Але тут теж не усе так просто, навіть по власній статистиці, можу сказати, що за весь час у мене на каналі була тільки одна пряма реклама.
Загалом, ринок реклами є, і до мене регулярно звертаються. Але у більшості приходиться відмовляти, так як, реклама або не тематична, або якісь лохотрони чи щось схоже, часто так звані «інфо бізнесмени» із рекламою курсів пишуть – я таке не можу собі дозволити рекламувати.
Бувають і хороші пропозиції, але не підходить чи вартість реклами, чи умови – наприклад, у рекламодавців є бажання, щоби я щось рекомендував, але у мене принципова позиція, не рекомендувати нічого, за що я не несу відповідальності.
Чи буває, що потрібно ціле рекламне відео – це теж не мій формат. Але загалом, ринок реклами в Україні є.
Ну і те, що може принести вам найбільший фінансовий ефект – це власний продукт. Тобто, частина глядачів чи читачів стають користувачами вашого продукту, у цьому є найбільший потенціал.
У мене свого платного продукту немає, принаймні на даний час, але я можу точно сказати, що якщо я запущу якийсь корисний продукт, то певний попит буде.
Це можу сказати по факту того, що як мінімум кілька разів на тиждень приходять пропозиції, щоби я провів консультації чи навіть навчання інвестуванню. Мені приходиться відмовляти, бо я не професійний учасник фінансових ринків і не фінансовий консультант, тому не можу надавати такі послуги, я тільки показую як я бачу кожну ситуацію і як я дію.
Я навіть не вважаю себе якимось фінансовим експертом, хоча першу свою угоду уклав ще у 2002 році. Я просто приватний інвестор із доволі великим досвідом.
А ще, коли ви ведете медійну діяльність, приходять і різні додаткові пропозиції, які можуть потенційно приносити суттєвий дохід.
Чи варто починати youtube канал? Моя відповідь – однозначно так! І ось чому.
Ви будете отримувати більше знань і розуміння теми каналу, коли ви будете його вести. На підготовку відео, приходиться поринати дуже глибоко, і якби не підготовка відео, я б ніколи не дізнався багатьох деталей. При спілкуванні у коментарях також приходиться іноді перевіряти багато інформації – це ще одна ступінь поглибленого вивчення теми.
Ніякі книги чи курси ніколи не дадуть вам такий рівень знань, який ви отримаєте, при регулярній підготовці відео. Я відкрив свій канал, коли був уже доволі досвідченим інвестором, і вважав, що я глибоко розумію тему, але коли готую відео, то розумію, що я багато речей розумію досить поверхнево, а деякі узагалі не враховую.
Тому, канал потрібно відкривати коли ви тільки зацікавилися якоюсь темою, із якою хочете пов’язати власне майбутнє. Не потрібно спочатку стати експертом – це довший шлях, ви набагато швидше почнете розвиватися, коли будете займатися відео під час свого навчання.
Крім того, є канали, які показують свій шлях, від новачка до професіонала. І це цікаво!
Друге – український ютуб потребує більше каналів! Так, у кожній ніші є представники і конкуренти, але не зважайте на це, ваш глядач знайде вас. Окрім того, ви внесете важливий вклад в розвиток україномовного інформаційного простору і будете витісняти московитський контент. Це надважливо!
Третє – це можливість побудувати свій бізнес із допомогою соціальних медіа. Звичайно, це не швидкий шлях, але результат має високий потенціал.
Навіть як підробіток, це хороше рішення. Як приклад, ви можете отримані гроші від ютубу не витрачати, а інвестувати через брокера, і примножувати. А з часом за рахунок постійного внесення та інвестування коштів, ефект може бути доволі відчутним.
Я скажу те, про що не розповідають на курсах по інвестуванню і у книгах, бо вони не будуть продаватися. Фондовий ринок служить не для заробітку грошей, а для їх примноження. Тому, активний дохід важливий.
Як швидко набрати підписників? Це мабуть не до мене питання, я тільки до монетизації каналу йшов два роки, і отримав її приблизно на 115 відео. Тому, швидких рецептів, про які розповідають «експерти» ютубу – я не знаю.
Мій рецепт – це постійність викладання роликів, тобто, повинна бути дисципліна. Робота над покращенням контенту, визначати інтереси аудиторії і знімати те, що варте уваги для глядачів, а не те що вам хочеться (що є помилкою тих, хто тільки починає). Якщо ви будете мільйонником, чи хоча б кілька сотень тисяч підписників, то тоді уже можна знімати те, що ви хочете – а до того часу, вам потрібно визначати інтереси аудиторії.
Але youtube дає можливості усім, головне занадто рано не здатися.
Якщо вам цікава така тематика, підписуйтесь на телеграм-канал та ютуб-канал.
Реєструючись за цими посиланнями, ви не тільки отримуєте знижки і бонуси, але і підтримуєте розвиток проекту Capitalizator UA!
Відео версія:
Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних дописах. З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.
Поточний стан фондового ринку США, та й економіки загалом, все більше стає схожим на 1929…
У цьому дописі, на прикладі довгострокових облігацій (відносно позицій TLT/VGLT), покажу як виглядає аналітика на…
Поки США пробує нав’язати усьому світу, включаючи своїх партнерів, нові вимоги торгівлі, а також, практично…
Такої невизначеності яка є зараз у США, не було уже доволі давно. І усе із-за…
Поточне падіння часто порівнюють із 2000 роком чи навіть 1929 – і дійсно є багато…
Вирішив завершити фінансовий експеримент по крипті. Причина проста - ефективність дуже сильно знизилась в останні…