Стратегії з використанням даних інсайдерів

Привіт.

Сьогодні покажу практичну сторону використання даних інсайдерів. Узагалі, інсайдерів я рекомендую використовувати для лише для покупок. У цій стратегії короткі продажі складніші в аналізі. Поясню чому. Коли інсайдер купує акції, він у більшості випадків очікує від неї зростання, щоб отримати прибуток від операції. Але продавати інсайдер може з багатьох причин. Не обов’язково тому, що вже настав пік зростання (хоча не рідко так і є). Це можуть бути різні життєві ситуації, наприклад, він хоче купити яхту, або треба заплатити кредит за будинок, або оплатити навчання дітей у коледжі.

Тобто аналізувати продажі складніше. Звичайно, за деякими продажами інсайдерів можна більш-менш точно сказати, що акція падатиме?. Наприклад, ціна акції тривалий час падає, корпоративний фундаментальний аналіз поганий, і на цьому ще й продаж великого обсягу акцій інсайдером. У цьому випадку видно, що інсайдер хоче позбутися акцій, оскільки найближчим часом він не бачить перспективи своєї компанії. Але і це не 100% варіант, можливо він звільняється з компанії, і просто хоче позбутися акцій, або терміново треба заплатити той же кредит, і немає часу чекати доки вартість акції зросте.

І ще до переваги покупок акцій зі звітів інсайдерів говорить дослідження? університету Мічігану, в якому зазначено, що якщо купувати все про що звітували інсайдери, то ми отримаємо результат майже на 9% краще ринку.

Пошук по скрінеру форм 4

Відбір акцій варто починати зі скрінера форм 4. Наприклад, на той же OpenInsider.com, у фільтрі вибираєте покупки, і дивимось результати?. Як я вище пояснював, рекомендую працювати тільки з покупками (далі, як буде досвід, звичайно, добавите в роботу і короткі продажі), і починаєте перевіряти всі акції.

Перед тим як визначити на що дивитись, скажу спочатку, які акції одразу варто відкидати:

  1. Відсіваємо компанії, які нещодавно провели IPO – причина проста, у них немає історії, при чому як по інсайдерам, так і узагалі корпоративної звітності. Тут присутні підвищені ризики.
  2. Відсіваємо компанії, в якій сума інсайдерських угод менше 100 000 $ – варто враховувати тільки об’ємні операції, ви не рідко будете бачити угоди на кілька тисяч доларів, а бувають і на кілька сотень – такі операції не варті уваги. Потрібні тільки вагомі суми, які інсайдер точно не хоче втратити. Фактично сума угоди – це серйозність намірів інсайдера.
  3. Беремо лише акції, що торгуються на NYSE, NASDAQ – як показує практика, результати з OTC досить низькі, важко обґрунтувати чітко причину, скоріш усього, зв’язано з тим, що на OTC знаходиться весь шлак
  4. Відсіваємо помилкові форми 4 (в openinsider буква Е біля посилання на форму 4)
  5. Відсіваємо виправлені форми 4 (в openinsider літера А біля посилання на форму 4)
  6. Деякі покупки бувають просто як викуп з власного фонду чи у членів сім’ї. Ці покупки теж немає сенсу враховувати, так як немає фактичної операції покупки.

Узагалі, не забувайте читати примітку у формі 4 SEC. Там не рідко буває важлива інформація щодо покупки інсайдером. Бо інсайдер не завжди купує, бувають бонуси від компаній (“Grant”), подарунки? (“Gift”) чи щось тому подібне, а у скрінері відображається, що це покупка, хоча фактично, просто збільшилась кількість акцій на балансі інсайдера.

А ще є цікавий нюанс, який я виявив на основі практики. Якщо ваш горизонт інвестування не великий, тобто хочете провести спекуляцію – то вам варто відсіяти групу інсайдерів “власники 10% акцій“, а також покупки фондів (чи інших юридичних осіб). І навпаки, якщо ви хочете вкласти на довгий термін – то потрібно спостерігати саме за цією групою, вони, так звані “довгострокові інсайдери”,  вони купують на довго, або навіть на завжди.

Щоби збільшити ефективність інвестування та підвищити точність аналізу?, рекомендую використати додатковий аналіз інсайдерів.

Кластерні покупки інсайдерів

Наприклад, кластерні покупки є набагато сильнішим сигналом, ніж одиночна покупка. Узагалі, кластерна покупка інсайдерів – це серія покупок групи інсайдерів за короткий термін. Ось наприклад, як це на скріні:

Такі покупки означають, що велика кількість інсайдерів впевнена у рості ціни акції.

Але не забувайте дивитись і інші характеристики компанії – потенціал росту, наявність боргів, прибутки? та інше. Я не буду зупинятись на цих питаннях, так як у мережі необмежена кількість інформації по базовому аналізі корпоративної звітності.

Важливо пам’ятати, що покупка інсайдера – не гарантія росту вартості акції, а просто одна із вагомих переваг.

Аналіз попередніх угод інсайдера

Також, значно покращує результати інвестування аналіз попередніх угод інсайдера. Тобто, ми вже дивимся не на угоди по компанії, а угоди саме конкретного інсайдера, що заповнив форму. Інсайдери мають точну інформацію по перспективам компанії, і можуть провести угоди ще до публікації новин чи звітності, і не рідко, все ж таки, проводять такі операції з купівлі-продажу?.

За діями деякий інсайдерів, спостерігають крупні гравці – і після публікації форми 4 видно явний ріст вартості акції. Тому, такий аналіз має досить високу точність.

Як приклад, можна поглянути покупки інсайдера Stephens Kevin A у компанії Crown Castle International Corp. [CCI:NYSE] . Для зручності, я наніс угоди інсайдера на графік:

Яскраво видно, що незабаром, після покупок інсайдера, ціна на акцію у найкоротші терміни росте на десятки відсотків, при чому, у 3 випадках із 4 – це безвідкатний ріст ціни одразу після покупки. Беріть на озброєння – це дуже гарно працює.

Слідування за 10% власниками компаній

Одна із найпотужніших стратегій по інсайдерами, але вона потребує витримки, іноді угоду потрібно утримувати місяцями або і роками, при чому у просадці. Це не для кожного, але можливо все таки буде вам цікаво.

Суть стратегії доволі проста – фільтруємо форми 4 у скрінері, щоби показувались тільки 10% власники компаній (це можуть бути не тільки фонди, але і фізичні особи). Далі, ми відкриваємо кожного інсайдера, і аналізуємо історію його угод.

Тут саме важливе, щоби інсайдер мав історію угод, вона була глибокою (не менше 5 компаній), а результат по вкладенням інсайдера був  позитивним.

Давайте як приклад розглянемо інсайдера Singer Karen і переглянемо його угоди із початку історії. На скрінах буде точка входу, і потенціал. Почнемо з EVOL, була серія покупок, але я показав саму першу. Результат +73% за 1302 дня (хто бажав, міг би швидко закрити прибуток, але менший):

Компанія FKWL – прибуток на максимумі +1900% за 9 років. Звичайно, висидіти такий час щось нереальне, але можна було за рік закрити позицію з прибутком біля +100%:

У компанії SEAC, трішки більше ніж за рік, вийшло +260% на піку:

Звичайно, ніхто не вийде точно на піку – це факт, моя ціль, просто показати, як відпрацьовують акції по “якісним” інсайдерам. Але важливо розуміти, що попередні хороші результати, не можуть гарантувати такий же результат і у майбутньому, тому варто велику увагу приділяти ризик менеджменту?.

По цій стратегії зі входом усе зрозуміло – побачили угоду, і одразу зайшли, так як часто ринок може без відкату рости після угоди (хочу можуть бути і інше варіанти). А от із закриттям позиції, кожен інвестор повинен розробити стратегію виходу із позиції.

Узагалі, модифікацій стратегій і інтерпретації угод інсайдерів можна навести безліч, і можливо ви собі теж придумаєте стратегію під себе. І до речі, у наступних дописах по курсу інвестування, ми ще будемо використовувати дані інсайдерів, але узагалі під іншими кутами. Головне тут одне – дії інсайдерів несуть у собі потужну випереджуючу інформацію. Обов’язково розберіться детально у цій темі – це покращить ваш інвестиційний результат.

Відео на тему:

Ну, що ж, якщо ви не хочете пропускати нові матеріали по курсу інвестування, ви можете слідкувати за оновленнями на телеграм-каналі та ютуб-каналі. А також, є можливість підписатись по електронній пошті (блок справа), якщо вам так зручніше.

Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних матеріалах.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

 

Олександр Янчак

Recent Posts

Біткойн вмирає?

Я згідний, доволі дивна назва для допису, коли біткойн обновлює свої історичні максимуми, але давайте…

3 дні ago

Краще за Magnificent 7! У Європі?

Європейські акції доволі часто недооцінюють, порівняно із американськими – я не виключення, але виявляється, що…

1 тиждень ago

Воррен Баффет попереджує нас: «Забирайтеся Геть»

Думаю що багато із вас чули, що Воррен Баффет масово продає акції, і має на…

2 тижні ago

Проводите економічний аналіз? Спробуйте ці 4 набори даних!

У цьому дописі ми розглянемо 4 важливих набори економічних індикаторів США, які варто використовувати для…

3 тижні ago

Пасивне інвестування – це афера?

Нажаль, переважна більшість інвесторів сліпо довіряє теорії пасивного інвестування, яке часто базується просто на довгостроковому…

1 місяць ago

Це ЗАВЖДИ відбувається перед ОБВАЛОМ ринку

У цьому дописі пропоную розглянути два самі актуальні на даний момент інструменти – біржовий індекс…

1 місяць ago