Вітаю!
Багато довгострокових інвесторів бачать у дивідендах основне довгострокове джерело доходів. Це джерело не менш важливе, ніж зростання вартості цінного паперу, особливо зі сторони зручності отримання прибутку.
Дивіденди можна не тільки перевести в готівку, а й реінвестувати в той же цінний папір, тим самим за рахунок складних відсотків, ми можемо дуже сильно збільшувати капіталізацію особистих інвестицій.
Але для того, щоб така схема працювала, треба інвестувати в активи, які платять дивіденди. А для підвищення ефективності треба знаходити активи, які платять саме хороші дивіденди, і при цьому, ці активи ростуть у капіталізації. Американський фондовий ринок включає дуже широку лінійку інструментів, які підійдуть за цими критеріями.
І у цьому дописі, я пропоную розглянути деякі із таких інструментів. Почнем із компаній дивідендних аристократів.
Хто ж такі ці компанії дивідендні аристократи. За американськими стандартами це компанії, які збільшують виплати дивідендів протягом не менше ніж 25 років поспіль.
Окрім цього – це надійні компанії, які входять у індекс SP500. Також, у деяких джерелах можна знайти додаткові вимоги, наприклад, ринкова капіталізація не менше 3 мільярди доларів та середній торговий об’єм, не менше 5 мільйонів доларів.
Які плюси інвестування у дивідендні аристократи:
Надійність: шанувальники інвестування дивідендів цінують надійне джерело доходу.
Лідери галузі: ці компанії, як правило, є лідерами галузі з надійним грошовим потоком і послужним списком вражаючих річних прибутків.
Знижена волатильність: дивідендні аристократи менш волатильні, ніж більш широкий ринок.
А ще, що найважливіше, дивідендні аристократи, на історії впевнено випереджують широкий індекс S&P500:
Як видно, на періоді у 30 років, аристократи випередили індекс майже у двічі. Проте, необхідно мати на увазі, що за якийсь конкретний рік, чи кілька років – аристократи можуть програвати. Це нормально.
Це узагалі топова інвестиція, але є один момент. На даний час у дивідендні аристократи входять 67 компаній. Джерел, де взяти перелік цих акцій, є багато, і акції можуть десь відрізнятись, я наприклад дивлюсь на сайті Motley Fool.
Якщо у вас невеликий депозит, то така кількість акцій є проблемою, щоби рівномірно розділити активи.
До речі, є ще таке відгалуження від дивідендних аристократів, як дивідендні королі. Там фактично те ж саме, окрім того, що акція повинна збільшувати дивіденди протягом, мінімуму, 50 років.
Тут знаходяться самі ексклюзивні компанії, і відповідно, їх уже 43 (список із сайту Motley Fool). Проте, і 43 компанії, це не мало для рівномірного розподілу у портфелі.
А ще, у дивідендні королі і дивідендні аристократи – це не на 100% пасивне інвестування. Справа у тому, що іноді до списку входять нові компанії, які почали відповідати вимогам до аристократів, і відповідно, навпаки, зі списку можуть випадати компанії, які перестали відповідати цим вимогам.
Але на ринку присутні готові рішення, які вирішують проблему невеликих депозитів – тобто всі інструменти у одному активі. І з іншої сторони, зберігається пасивність стратегії – оператори продукту самі включають чи виключають акції за потреби.
Як ви напевно зрозуміли – це ETF (exchange-traded fund), тобто біржовий фонд, який торгується на біржі. І для компаній аристократів також є такі фонди.
Самий популярний із них, це ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF (тікер NOBL на NYSE). Цей фонд тримає у володінні акції компаній дивідендних аристократів у рівній пропорції. Якщо пропорції починають мінятися, тоді фонд починає пере балансування позицій.
Ось список із 10 компаній, із найбільшою долею у фонді:
Фонд – це дуже зручне рішення, проте за зручність треба платити. Саме цей фонд бере 0,35% річних за свої послуги. Якщо взяти у середньому по ринку фондів – то це десь є середнє значення, проте враховуючи витрати на операції фонду (за закриття, відкриття, балансування позицій) та витрати на управління (зарплати, оренда офісів і т.п.), то річна ставка фонду виглядає доволі справедливою.
Є і інші фонди акцій компаній аристократів, проте NOBL є самим капіталізованим – він володіє активами на 90 мільярдів доларів ?у компаніях аристократах.
Вартість однієї акції, на момент написання – 90 доларів. Тобто, щоби купити портфель зі всіх акцій компаній дивідендних аристократів, необхідно всього 90 доларів.
А узагалі, якщо не обмежуватись тільки акціям компаній аристократів, то при бажанні, можна зосередитись на фондах компаній, із високосними дивідендами. Спектр таких ETF доволі широкий – вибирати є із чого.
Наприклад, фонд Schwab U.S. Dividend Equity ETF (тікер SCHD на NYSE). Цей фонд вкладає у високо дивідендні акцій, які регулярно виплачують дивіденди, та відібрані за фундаментальною силою порівняно з аналогами на основі фінансових показників.
За останній рік, цей фонд заплатив 3,44% у вигляді дивідендів.
Але, не всі фонди однаково корисні – обов’язково читайте інформацію, чим фонд займається, та перевіряйте як поводились вони на історії.
Наприклад, Global X SuperDividend ETF (тікер SDIV на NYSE) приніс дивіденди у розмірі 13,83%. Цифра просто захмарна, але якщо подивитись детальніше, то можна побачити що капіталізація цього фонду майже не росте.
Ось на скріні нижче йде порівняння SPY (фонд на SP500), і два дивідендні SCHD та SDIV. У цьому бектесті йде реінвестування дивідендів, і отримуємо такі результати:
Як видно, вкладення у SDIV починаючи із 2012 року узагалі принесе збиток. І з іншої сторони, інший дивідендний фонд – SCHD іноді переганяє широкий ринок, незважаючи на високі дивіденди.
Ось таким чином можна перевірити любий фонд чи стратегію, на ефективність. До речі, у мене заплановано зробити допис із бектестом різних популярних стратегій та їх інтерпретацій – буде цікаво (підписуйтесь на телеграм канал, щоби не пропустити).
Як варіант, то також можна займатись активним вибором дивідендних акцій – але це доволі активна стратегія інвестування, яка буде потребувати постійної присутності на ринку для пошуку таких компаній, та балансування портфелю.
Як приклад такої компанії, можна розглянути Realty Income Corporation (тікер O на NYSE) – це компанія із сфери нерухомості, так звані REIT. Ця компанія зараз платить майже 5% дивідендів. При чому, це не шлакова компанія, а компанія гігант, і до того ж входить у індекс S&P500.
А саме важливо – вона постійно платить високі дивіденди! Це важливо, оскільки навіть у індексі Dow Jones 30 бувають компанії, які платять дивіденди по 6-7%, проте, вони платять їх не регулярно.
Секрет компанії О та інших із сектору REIT у законодавстві. Узагалі REIT (real estate investment trust) – це фонд, який інвестує у нерухомість. Не буду детально поглиблюватись – це ціла окрема тема (постараюсь окремо про неї написати, буде цікаво), а зараз тільки скажу, що щоби відноситись до REIT одна із умов, що компанія повинна платити не менше 90% доходів у вигляді дивідендів. А взамін, компанія отримує суттєві податкові субсидії що забезпечує їх активний ріст та прибутки.
А, щоби не вкладати у конкретні компанії, можна зосередитись на ETF фонди REIT. Їх є велика кількість, на любий смак і з різними типами нерухомості, різною географією та інше.
Як приклад, можна розглянути SPDR Dow Jones REIT ETF (тікер RWR на NYSE). Цей REIT платить 4,88% дивідендів, та не поступається S&P500 (за умови реінвестування дивідендів):
У мене також є такий портфель – я також хочу отримувати пасивний дохід у вигляді дивідендів. Я поділив свій шлях на два етапи. На першому етапі я накопичую VOO (ETF на індекс S&P500) та DIA (ETF на індекс Dow Jones 30). Для цього, у мене відкриті два брокерських рахунки окремо під кожен інструмент.
Другий етап – я продам акції VOO та DIA, і рівномірно розподіллю виручені кошти між акціями дивідендними аристократами.
Причина розділення на етапи проста – для того, щоби більш-менш рівномірно розподілити між дивідендними аристократами необхідно орієнтовно не менше 250 000 доларів. Особисто для себе я вирішив зробити перехід на аристократів, коли мій депозит досягне 1 000 000 доларів – до цього ще дуже далеко, проте якщо є ціль, то досягнення її тільки питання часу.
А, зараз, інвестуючи тільки у два інструменти, є ряд зручностей. Перше – немає необхідності балансування портфелю, а друге – це простота подання податкової звітності.
Узагалі, у стратегії інвестування у активи, щоби жити на дивіденди є два основних фактори. Перший – це час, а друге – це розмір періодичних вкладів. Слід розуміти, що швидких результатів очікувати точно не варто, проте очікування окупляться.
? Корисні посилання по темі:
? Мій брокер для інвестицій #1 Interactive Brokers>>>
? Мій брокер для інвестицій #2 Freedom Finance>>>
Детально у відео:
Якщо вам цікаво бути в курсі цікавих стратегій та інвестиційних підходів, ви можете слідкувати за оновленнями на телеграм-каналі та ютуб-каналі. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних випусках.
З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.
Я згідний, доволі дивна назва для допису, коли біткойн обновлює свої історичні максимуми, але давайте…
Європейські акції доволі часто недооцінюють, порівняно із американськими – я не виключення, але виявляється, що…
Думаю що багато із вас чули, що Воррен Баффет масово продає акції, і має на…
У цьому дописі ми розглянемо 4 важливих набори економічних індикаторів США, які варто використовувати для…
Нажаль, переважна більшість інвесторів сліпо довіряє теорії пасивного інвестування, яке часто базується просто на довгостроковому…
У цьому дописі пропоную розглянути два самі актуальні на даний момент інструменти – біржовий індекс…