Вітаю!
Сьогодні поділюсь власним досвідом та можливостями арбітражу криптовалют. Популярність арбітражу полягає у тому, що у цій стратегії практично відсутні ризики, та високий потенціал.
В межах однієї біржі арбітраж уже не ефективний, так як існує багато торгових роботів такого спрямування. Тому, фактично всі арбітражні можливості одразу вирівнюються.
Саме з цього приводу, потрібно дивитись тільки в сторону арбітражу між різними біржами. Спот для арбітражу досить сумнівна ідея. Причини дві – перекази між біржами не дешеві, а час, за який проводиться транзакція, може звести нанівець арбітражний спред.
Залишається тільки ф’ючерсний арбітраж. Суть його купити на одній біржі контракт, і продати таку ж кількість того самого контракту на іншій біржі. Звичайно, за умови, що в даний момент є розходження між курсами валют.
Але не всі ф’ючерсні контракти одинаково корисні. Справа у тому, що є ф’ючерсні контракти можуть котируватись у різних активах – доллар, стейблкоіни, біткоіни чи коін-ф’ючерси. І для того, щоби ми могли отримувати прибуток без будь-яких маніпуляцій (чистий арбітраж), необхідно торгувати контракти з одинаковою валютою котирування.
Звичайно найбільш зручним є торгівля доларових контрактів. Причин кілька:
Також, до доларів можна віднести і контракти в стейблкоінах. Тим самим ми збільшуємо кількість інструментів, а також розширюємо можливостей. Справа у тому, що курси долара до стейблкоінів не завжди 1 до 1, а бувають і відхилення – що само по собі дає арбітражну можливість.
Варто вважати на безстрокові ф’ючерсні контракти – у них є funding fee, що може з’їдати прибуток і навіть завести арбітражну позицію в мінус, якщо довго її утримувати!
Таким чином, у нас залишаються строкові контракти. Між строковими контрактами різної експірації є досить вагоме розходження, але це не вірний шлях – майже у всіх випадках, трейдер просто не вспіє закрити позицію до експірації, так як розходження не зійдеться (перевірено на власному досвіді☹).
Тому єдиний варіант “не нарватись” на експірацію – це торгувати строкові контракти з однаковою датою експірації (або близькою). А коли до дати експірації залишається 1 місяць, не відкривати нові позиції.
Але, якщо ви нормально відноситесь до ризиків, то можна торгувати і контракти з різною експірацією. Тут можна заробляти не тільки на самому розходженні, але і на різниці волатильності у різних контрактів. Але для цього потрібно трішки ускладнити задачу – добавити усереднення позиції (бажано з множником діапазону) та коефіцієнтом мартінгейла (збільшення об’єму кожного наступного усереднення).
Такий алгоритм дозволить на різниці волатильності заробляти достойний прибуток, при чому у арбітражній позиції. Самий загрозливий ризик – це попастись на експірацію. Тому, в роботу потрібно брати контракти з далеким терміном експірації, і не відкривати нові позиції, коли залишається 1 – 1.5 місяця. Тобто при першій можливості переходити на свіжі контракти.
Варіантів стратегії може бути багато, але треба вважати, щоби прибуток покривав торгові комісії тейкера та спреди у парах (різниця між Bid і Ask у контрактах, так як ми беремо по ринковій ціні).
Якщо вам цікаво реалізувати таку стратегію для себе – звертайтесь.
З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.
Відкрити рахунок на найкращих криптобіржах із пожиттєвою знижкою на комісію:
Знижка на Binance -20%
Знижка на FTX -10%
Я згідний, доволі дивна назва для допису, коли біткойн обновлює свої історичні максимуми, але давайте…
Європейські акції доволі часто недооцінюють, порівняно із американськими – я не виключення, але виявляється, що…
Думаю що багато із вас чули, що Воррен Баффет масово продає акції, і має на…
У цьому дописі ми розглянемо 4 важливих набори економічних індикаторів США, які варто використовувати для…
Нажаль, переважна більшість інвесторів сліпо довіряє теорії пасивного інвестування, яке часто базується просто на довгостроковому…
У цьому дописі пропоную розглянути два самі актуальні на даний момент інструменти – біржовий індекс…