Криптовалютний міжбіржевий арбітраж

Криптовалютний міжбіржевий арбітраж

Вітаю!

Сьогодні поділюсь власним досвідом та можливостями арбітражу криптовалют. Популярність арбітражу полягає у тому, що у цій стратегії практично відсутні ризики, та високий потенціал.

В межах однієї біржі арбітраж уже не ефективний, так як існує багато торгових роботів такого спрямування. Тому, фактично всі арбітражні можливості одразу вирівнюються.

Саме з цього приводу, потрібно дивитись тільки в сторону арбітражу між різними біржами. Спот для арбітражу досить сумнівна ідея. Причини дві – перекази між біржами не дешеві, а час, за який проводиться транзакція, може звести нанівець арбітражний спред.

Залишається тільки ф’ючерсний арбітраж. Суть його купити на одній біржі контракт, і продати таку ж кількість того самого контракту на іншій біржі. Звичайно, за умови, що в даний момент є розходження між курсами валют.

Але не всі ф’ючерсні контракти одинаково корисні. Справа у тому, що є ф’ючерсні контракти можуть котируватись у різних активах – доллар, стейблкоіни, біткоіни чи коін-ф’ючерси. І для того, щоби ми могли отримувати прибуток без будь-яких маніпуляцій (чистий арбітраж), необхідно торгувати контракти з одинаковою валютою котирування.

Звичайно найбільш зручним є торгівля доларових контрактів. Причин кілька:

  • таких контрактів найбільше (тобто і можливостей більше)
  • ліквідність у таких контрактах вище (можна торгувати більші суми)
  • прибуток у твердій валюті

Також, до доларів можна віднести і контракти в стейблкоінах. Тим самим ми збільшуємо кількість інструментів, а також розширюємо можливостей. Справа у тому, що курси долара до стейблкоінів не завжди 1 до 1, а бувають і відхилення – що само по собі дає арбітражну можливість.

Варто вважати на безстрокові ф’ючерсні контракти – у них є funding fee, що може з’їдати прибуток і навіть завести арбітражну позицію в мінус, якщо довго її утримувати!

Таким чином, у нас залишаються строкові контракти. Між строковими контрактами різної експірації є досить вагоме розходження, але це не вірний шлях – майже у всіх випадках, трейдер просто не вспіє закрити позицію до експірації, так як розходження не зійдеться (перевірено на власному досвіді☹).

Тому єдиний варіант “не нарватись” на експірацію – це торгувати строкові контракти з однаковою датою експірації (або близькою). А коли до дати експірації залишається 1 місяць, не відкривати нові позиції.

Але, якщо ви нормально відноситесь до ризиків, то можна торгувати і контракти з різною експірацією. Тут можна заробляти не тільки на самому розходженні, але і на різниці волатильності у різних контрактів. Але для цього потрібно трішки ускладнити задачу – добавити усереднення позиції (бажано з множником діапазону) та коефіцієнтом мартінгейла (збільшення об’єму кожного наступного усереднення).

Такий алгоритм дозволить на різниці волатильності заробляти достойний прибуток, при чому у арбітражній позиції. Самий загрозливий ризик – це попастись на експірацію. Тому, в роботу потрібно брати контракти з далеким терміном експірації, і не відкривати нові позиції, коли залишається 1 – 1.5 місяця. Тобто при першій можливості переходити на свіжі контракти.

Варіантів стратегії може бути багато, але треба вважати, щоби прибуток покривав торгові комісії тейкера та спреди у парах (різниця між Bid і Ask у контрактах, так як ми беремо по ринковій ціні).

Якщо вам цікаво реалізувати таку стратегію для себе – звертайтесь.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Відкрити рахунок на найкращих криптобіржах із пожиттєвою знижкою на комісію:

Знижка на Binance -20%
Знижка на FTX -10%

 

Pin It on Pinterest