У цьому дописі пропоную розглянути потенціал IV кварталу 2024 (виключно згідно моїх очікувань), і поділюсь результатами за ІІІ квартал.
Одразу дисклеймер – все що тут написано, не є інвестиційною рекомендацією, а виключно моє бачення і власні дії.
Як я говорив у відео та писав у телеграм каналі – я 2 вересня продав усі акції, і перейшов у довгострокові облігації (про них буде нижче по тексту).
Причини тут дві – очікування рецесії і занадто дорогий ринок. Почнемо із вартості ринку. Основний показник того, що ринок дорогий – це індикатор CAPE (також відомий як коефіцієнт Шиллера) для індексу S&P500. На даний момент P/E для S&P500 рівне 36,43 – це дуже багато.
Але одразу нагадую (це стосується і подальшого аналізу) – ринок часто доволі ірраціональний, і те шо він дорогий, не означає, що він повинен падати, він може рости доволі довго ще.
Те ж саме, підтверджує індикатор Баффета – ми знаходимся на рівні двох стандартних відхилень, що є також екстремально високим значенням.
А по очікуванням рецесії, я детально описав у дописі “Рецесія 2024 щойно почалася” (з того часу особливо нічого не змінилося) – це дані по інверсії, зниження ставки ФРС на 0,5%, ріст безробіття (його структура і Sahm Rule), виробничий PMI і так далі.
З іншої сторони, згідно опитувань AAII роздрібний інвестор очікує ріст ринку:
А по іншим індикаторам більш-менш нейтрально – індекс жадібності і страху у зоні жадібності (але значення не екстремальні) і по угодам інсайдерів теж більш-менш нейтрально.
Як згадував вище, після продажу акцій я перевів усі кошти у ETF-фонди на довгострокові облігації – у TLT і VGLT. Причини дві:
По даним СОТ хеджери різко розвернули власні позиції і збільшили хеджування росту вартості облігацій. Наскільки я розумію, вони різко змінили позицію після того, як з’явилась висока ймовірність що ФРС знизить ставку на 0.5%, а не на 0.25% (що і сталося 18 вересня).
По індексу СОТ ми уже в зоні покупки, хоча, по прямим позиціям хеджери ще не дійшли до попереднього піку по позиціям (дані за цей тиждень будуть у суботу, можна буде точніше глянути).
Тому, я чекаю впевненого росту, особливо якщо 7 листопада ставку знизять ще на 0,5% – це узагалі буде шикарно.
Важливо! Регулярно в коментарях пишуть що “облігації падають”. Хоча падіння глибокого не було, та усе одно маю наголосити – ринки “дихають”, тому обов’язково будуть просадки – не чекайте лінійного росту, ринки так не працюють.
А якщо вам не дає спокою ваша позиція у облігаціях (чи у інших позиціях) – то ви або невпевнені у ній, або взяли занадто велику для себе позицію. Тому, або зменшіть позицію, або узагалі закрийте її. Здоров’я важливіше.
Єдине що, позицію по TMF (плечовий фонд на довгострокові облігації) також закрив, і перелив усе у VGLT – те, що я кілька раз писав, що перестаю інвестувати через плечові інструменти.
По біткойну повністю те ж саме, що і по S&P 500, це також клас ризикових активів. Єдине що добавлю, що за останній квартал жоден інсайдер у жодній із криптокомпаній не купив собі жодної акції, виключно масові продажі акцій:
По золоту і далі утримую умовну коротку позицію через покупку інверсного ETF на компанії, що займаються видобутком золота – DUST.
У вересні я добрав ще позицію, оскілки був повторний повноцінний сигнал (хеджери + інсайдери + адаптивний конверт).
По індексу СОТ по золоту хеджери і далі в зоні продажів:
А чисті позиції хеджерів підходять до історичного максимуму за всю історію:
Та й узагалі, фундаментально, золото зараз саме дороге по купівельній вартості, за всю історію досліджень.
По індексу СОТ нафта виглядає у сторону покупки:
Але інсайдери не підтверджують цього – у великих нафтових компаніях, тільки у одній була покупка, хоча, потрібно зауважити, що кількість продажів також впала:
Окрім цього, я очікую рецесію, і якщо вона буде, то це прямий вплив на споживання нафти, і відповідно її ціни. Тому, по нафті я не розглядаю покупку (хіба почнуться масові покупки інсайдерами, тоді можна буде розглядати).
Якщо вам цікава така тематика, підписуйтесь на телеграм-канал та ютуб-канал.
До 30 листопада 2024 діє акція від брокера – при відкритті рахунку за моїм посиланням і поповненні рахунку від 100$, брокер нараховує бонусом 1 акцію певної публічної компанії (зарахування до 10 грудня)
Реєструючись за цими посиланнями, ви не тільки отримуєте знижки і бонуси, але і підтримуєте розвиток проекту Capitalizator UA!
Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних дописах. З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.
Я згідний, доволі дивна назва для допису, коли біткойн обновлює свої історичні максимуми, але давайте…
Європейські акції доволі часто недооцінюють, порівняно із американськими – я не виключення, але виявляється, що…
Думаю що багато із вас чули, що Воррен Баффет масово продає акції, і має на…
У цьому дописі ми розглянемо 4 важливих набори економічних індикаторів США, які варто використовувати для…
Нажаль, переважна більшість інвесторів сліпо довіряє теорії пасивного інвестування, яке часто базується просто на довгостроковому…
У цьому дописі пропоную розглянути два самі актуальні на даний момент інструменти – біржовий індекс…