Ставка ФРС і перспективи по ринку

Ставка ФРС і перспективи по ринку

Вітаю

Сьогодні хочу написати про очікування по ставці ФРС та про стратегію дій по відкритим позиціям та плану на недалеке майбутнє. Проаналізуємо яку політику веде ФРС, що очікувати від основних класів активів – облігацій, акцій та біткойна. І чи варто чекати рецесію.

Повна інформація є у відео (посилання внизу сторінки), а у дописі я напишу основні тези і думки.

Наступне засідання ФРС по ставці буде 1 листопада 2023, і очікування що ставку не поміняють рівна 75%. На ріст ставки є 25% очікування, та надалі у майбутнє відсоток очікування росту ставки падає. Ринок очікує навпаки, що ставку будуть знижувати – на січень 2024 є очікування на рівні 2,7% і на майбутнє росте.

На даний момент, як на мене все виглядає, що ставку поставлять на паузу і будуть тримати тривалий термін. На даний момент, економіка США не є у поганому стані, тому змісту зменшувати ставку немає.

Тобто, із цього випливає, що ФРС веде політку заморожування ставки.

На що впливає ставка – узагалі на усе. Основний валив йде на облігації, на акції і навіть на біткойн.

Тому пройдемось по порядку. По акціям – не було сигналів на розворот і я очікую подальшого росту, як мінімум, пробою нових історичних максимумів (по сп500 вище 4800). А вже там, будемо дивитися що показують розумні гроші.

Але зважаючи на високу ставку ФРС (відносно останніх років) все ж таки, я більше дивлюсь на розворот після нового історичного максимуму.

Чи буде розворот затяжною рецесією – не думаю, на даний момент просто не має передумов для цього, проте, до часу розвороту ринку все ще може змінитися.

Тому свою позицію по UPRO та SPXL утримую, оскільки потенціал росту є досить високий, і витягнути 100% прибутку по позиції є реальним.

По біткойну повністю така ж позиція. Біткойн звичайно, це окремий клас активів і він має свою гру. Але, якщо нанести точки розвороту по біржовим індексам – то вони будуть 1 в 1 будуть співпадати із точками розвороту по біткойну.

Справа у тому, що і біткойн, і індекси ростуть за умови появи ліквідності, і падають, коли ліквідність зникає.

І перейдемо до бондів – у мене є дві позиції TLT і TMF, це ETF на довгострокові облігації США (звичайний і плечовий). По ним є зараз просадка – до проведення ставки я жодних дій проводити не планую.

Якщо ставку не підвищать цього разу, то скоріш за все її і не будуть уже збільшувати у майбутньому – тобто, позицію просто необхідно буде утримувати. Якщо ставку все ж таки підвищать, то ціни на бодни впадуть, і там уже буду шукати точки докупки.

В розрахунок потрібно взяти до уваги глибину падіння то позиції хеджерів по СОТ. Якщо я буду проводити якісь угоди, я дам знати.

Які узагалі цілі по бондам – важко поки сказати. Тут важливі два фактори – наскільки глибоко впадуть біржові індекси у майбутньому, і наскільки низько при цьому опустять відсоткову ставку.

Ми уже звикли, що вона біля нуля в останнє десятиліття, але ставка може зупинитись і на рівні 3-4%. Усе залежить наскільки глибока буде криза.

Якщо говорити про потенціал, то по TLT це може бути 50-100% і вище, а по TMF – реальною є цифра 500-1000% .

Узагалі, на даний момент основною подією є навіть не рішення по ставці, а саме точка розвороту ринку – тоді піде основний рух. Про це буде випущений окремий допис.

? Корисні посилання по темі:

? Біржа Binance із 20% знижкою на комісію>>>
? Біржа OKX із 20% знижкою на комісію>>>
? Відкрити рахунок на Bybit із бонусами до 30 000 USDT>>>
? Відкрити рахунок із бонусом 1000$ на комісію у брокера №1 Interactive Brokers>>>
? Відкрити рахунок у брокера із доступом до IPO – Freedom Finance>>>

До речі, реєструючись за цими посиланнями, ви не тільки отримуєте знижки і бонуси, але і підтримуєте створення україномовного контенту!

Детально  у відео:

Якщо вам цікаво бути в курсі інвестиційних стратегій та їх результатів, підписуйтесь на телеграм-каналtwitter та ютуб-канал. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних випусках.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest