Стратегія грошового потоку на фондовому ринку

Стратегія грошового потоку на фондовому ринку

Привіт

Хочу представити вам мою концепцію побудови портфелю для отримання постійного грошового потоку. Тобто, це портфель, який на майбутнє має стати щось типу власного пенсійного фонду.

Ціль такого портфелю – постійний ріст грошового потоку у вигляді дивідендів та регулярний ріст капіталізації портфелю.

Базові принципи портфелю

Для досягнення такої цілі потрібно всього два базові елементи – тримати у портфелі хороші акції із сформованим бізнесом та виплата дивідендів.

Пишу одразу – я відкидаю ETF фонди як інструмент. Цьому є три причини. По-перше, ETF це лишній посередник, а де посередник, там і ризик (детально про ризики у ETF).

Друге – там де посередник, там і комісії. Згідний, вони невеликі, але все одно вони із часом накопичуються.

І останнє – відсутність керованості. Тобто, я хочу сам керувати своїми активами так, як я це бачу, а не покладатись на менеджера фонду.

Таким чином, я акції буду вибирати самостійно. Я не вважаю себе якимось супер портфельним менеджером, щоби вишукувати акції, тому я буду використовувати принципи, які забезпечать відбір тільки якісних активів.

Перший базовий принцип – це індексний підхід. Це означає, що я буду брати акції тільки ті, які входять у біржові індекси. Погодьтеся – що компанії із сотнями аналітиків, які працюють повний робочий день, точно краще відберуть компанії ніж приватний інвестор.

Таким чином ми отримаємо надійні компанії, у який не страшно тримати кошти.

Другий базовий принцип – це компанії дивідендні аристократи. Дивідендні аристократи – це компанії із стабільним бізнесом (є серія вимог), які постійно підвищують розмір дивідендів із року в рік мінімум останні 25 років.

Тобто, таким чином, ми отримаємо постійний грошовий потік у вигляді дивідендів. Окрім цього, у таких компаніях набагато менша волатильність і вони менше падають у ціні, коли наступає криза.

А також, у середньому, такі компанії переграють біржові індекси, хоча це не є ціллю портфелю.

Третій базовий принцип – це побудова рівноважного портфелю. Рівноважний портфель – це портфель, у якому усі акції мають однакову вагу.

Як показують дослідження, у середньому рівноважний портфель переганяє біржові індекси.

рівноважного портфелю

Але основна перевага – це простіше балансування портфелю.

Стратегія грошового потоку

Тепер саме цікаве і саме важливе – побудова стратегії. У портфелі я не планую тримати багато акцій, тому за базовий індекс для відбору акцій я взяв Dow Jones 30. У ньому всього 30 компаній, тому дуже широкого портфелю не буде.

Далі, серед акцій індексу доу джонса вибираю ті, які належать до дивідендних аристократів. Перелік компаній дивідендних аристократів можна знайти в мережі (зокрема за цим посиланням).

І таким чином, на момент написання допису, у портфель входять такі акції:

  • Caterpillar Inc. (CAT)
  • 3M Co. (MMM)
  • McDonald’s Corp (MCD)
  • Coca-Cola Co (KO)
  • Johnson & Johnson (JNJ)
  • International Business Machines Corp. (IBM)
  • Chevron Corp. (CVX)
  • Procter & Gamble Co. (PG)
  • Walmart Inc (WMT)
  • Walgreens Boots Alliance Inc (WBA)

Усі акції я взяв однаковим об’ємом – це основа рівноважного портфелю.

Щоби утримувати приблизно одинакові об’єми у позиціях, отримані дивіденди я буду знову інвестувати у позиції, які мають найменшу вартість. Те ж саме стосується і поповнень депозиту.

Як ви розумієте, іноді склад портфелю може змінюватись, оскільки може змінюватись, як склад дивідендних аристократів, так і склад індексу доу джонса. Це доволі рідкісне явище, але воно інколи буває.

Тобто, якщо появляється у індексі компанія, яка є і у переліку дивідендних аристократах – то таку компанію я буду добавляти у портфель. Купувати акції буду за рахунок виплат дивідендів та поповнень рахунку.

Може бути і зворотній процес. Коли акцію прибирають із індексу dow jones 30 або акція перестає відповідати вимогам дивідендних аристократів. Такі компанії я не буду продавати, а перевожу у сірий список – тобто, компанія залишається у портфелі і генерує грошовий потік, але я у неї більше не реінвестую кошти.

А продаю акції тільки у одному випадку – коли компанія виходить і з індексу, і зі списку дивідендних аристократів. А виручені кошти від продажу розподіляються між іншими акціями у портфелі.

Ось така проста стратегія повинна забезпечити постійний ріст грошового потоку, ріст капіталізації активів, зменшити волатильність портфелю і можливо, навіть пережене біржовий індекс (хоча це не ціль).

Якщо у вас є запитання чи цікаві доповнення – пишіть у коментарях, буду радий почути ваші думки по темі.

? Корисні посилання по темі:

? Відкрити рахунок із бонусом 1000$ на комісію у брокера №1 Interactive Brokers>>>
? Відкрити рахунок у альтернативного брокера – Freedom Finance>>>

Реєструючись за цими посиланнями, ви не тільки отримуєте знижки і бонуси, але і підтримуєте створення україномовного контенту!

Детально  у відео:

Якщо вам цікаво бути в курсі інвестиційних стратегій та їх результатів, підписуйтесь на телеграм-каналtwitter та ютуб-канал. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних випусках.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest