Як вибрати свій інвестиційний підхід? Пасивне інвестування, середньострокові інвестиції, активне інвестування чи трейдинг?

Як вибрати свій інвестиційний підхід? Пасивне інвестування, середньострокові інвестиції, активне інвестування чи трейдинг?

Вітаю

Сьогодні хочу допомогти розібратись, який інвестиційний підхід підходить саме вам. Розглянемо переваги та підводне каміння для таких типів інвестування, як пасивні інвестиції, середньострокові інвестиції, активне інвестування та трейдинг.

Я не буду стверджувати, що щось хороше, а щось погане, усе розглянемо зі сторони того, щоби можна було розібратись, який інвестиційний підхід комфортний саме вам. Бо скажу одразу, якщо ваша інвестиційна стратегія буде не комфортною, то ви будете постійно незадоволеними нею та регулярно втрачати кошти. А це приведе до того, що ви перестанете інвестувати.

Тому перед тим як розвиватись у будь-якому напрямі, купувати курси чи проходити навчання, вам потрібно визначитись, що саме вам по душі. Давайте будемо розбиратися.

Пасивне інвестування

Почнемо із пасивного інвестування. Узагалі термін пасивне інвестування не зовсім коректне, я рахую, що все ж таки термін довгострокове інвестування краще. Справа у тому, що пасивне – це коли “відніс гроші” і отримуєш регулярні виплати.

А у даному випадку, ви все одно час від часу будете докуповувати активи, реінвестувати дивіденди, інколи міняти склад портфелю, а можливо інколи і частину продавати (бо життя не передбачуване).

Видів довгострокового інвестування є багато, починаючи від того, що самим відбирати активи, і закінчуючи індексним інвестуванням. І саме індексне інвестування є самим популярним.

Це хороший підхід, так як індексні комітети відберуть акції набагато краще ніж середньостатистичний інвестор. Але саме тут виникає помилка більшості довгострокових інвесторів – вони інвестують не у прямий актив, а через посередників.

Тобто, замість інвестування у акції, інвестори вкладають у ETF фонди на акції, замість фізичного золота – вкладають у депозити у золоті чи ті ж самі ETF фонди. Це поганий вибір, так як кожен посередник – це додатковий ризик, і на довгострокових інвестиціях це не допустимо. Узагалі про ризики ETF є цілий допис, дуже рекомендую ознайомитись.

Саме важливе при таких інвестиціях твердо вірити у актив, інакше, вам буде дуже некомфортно при просадках по вартості активів. А просадки бувають у всіх активах, і більше того, вони бувають глибокими і довгими по часу, іноді на роки.

Якщо при просадці ви не хвилюєтесь за актив, або навіть навпаки, вам це подобається, бо ваш актив можна придбати ще дешевше і ви активно добираєте – тоді цей вид інвестування на всі 100% підходить вам.

Які є плюси довгострокового інвестування – це мінімум витраченого часу. Ви можете місяцями не дивитись до такого портфелю, хіба при поповненні чи реінвестуванні отриманих дивідендів (якщо говоримо про акції).

Також, ця стратегія є максимально капіталоємнісна, тобто фактично немає якоїсь верхньої планки для розміру інвестицій.

Якихось мінусів явних у стратегії немає, єдино ще, інвестору не варто очікувати якоїсь підвищеної дохідності. Дохідність, як правило, буде середньо ринковою, проте, залежить від активів інвестора.

У мене є такий портфель, я його називаю портфелем грошового потоку, детально можете прочитати у дописі>>>

Середньострокові інвестиції

Основна відмінність середньострокових інвестицій від довгострокових це те, що у середньострокових інвестицій є граничний термін, тобто рано чи пізно вони закриваються.

Стратегій середньострокових інвестицій є безліч, основна ціль їх у тому, щоби найти можливість купити актив дешевше, і продати дорожче. Або навпаки, продати дорожче і відкупити дешевше – якщо очікуємо падіння вартості активу.

Щодо термінів таких інвестицій – то чіткої відповіді немає, але як правило, час утримання позиції рахується у місяцях.

Щодо витрат часу інвестора на реалізацію такої стратегії, то тут вони вищі ніж у довгострокових інвестиціях. Як мінімум раз в тиждень прийдеться контролювати стан позицій, щоби бути впевненим, що нічого у плані не помінялось. А у моменти входу чи виходу із позиції – можливо потрібно буде витрачати більше часу, із щоденною активністю (мова йде про те, щоби виставити чи зняти ордера, а не про те, що сидіти повну сесію біль комп’ютера).

Як висновок, на середньострокові стратегії потрібно трішки більше часу, проте основний аналіз можна перенести на вихідні, якщо під час робочого часу у вас немає можливості займатись інвестуванням.

Також, на активних інвестиціях можна переганяти середньо ринкові показники прибутковості, але треба мати на увазі, що по таким інвестиціям можуть бути і збитки.

Я у себе використовую таку стратегію, всі середньострокові інвестиції я провожу на основі аналізу дій “розумних грошей” (із безкоштовним курсом можете ознайомитись на у розділі “База знань“).

Активні інвестиції

Стратегії активних інвестицій вимагають більше часу на реалізацію. Як правило, при активних інвестиціях потрібна буде щоденна активність у питаннях пошуку інвестиційних можливостей, їх реалізації та супроводження  угоди.

Але все ж таки, внутрішньоденної активності непотрібно. Якщо потрібна активність посеред торгової сесії – то це уже не інвестування, а трейдинг.

Такий вид інвестування підійде інвесторам, які хочуть швидше “забирати гроші зі столу”. Тобто, не вичікувати місяці для того, щоби отримати прибуток, а все фіксувати швидше.

Як правило, термін утримання активних інвестицій розраховується в тижнях.

Характеристикою такого типу інвестування є майже повна відсутність кореляції із загально ринковими трендами.

А також, такі позиції мають супроводжуватись ордерами на тейк-профіт та стоп-лосс. Якщо у довгострокових інвестиціях можна входити усіма коштами в позицію, то на середньострокових інвестиціях важливим питанням постає мані менеджмент (управління капіталом), а у активних інвестиціях надважливим питанням є уже ризик менеджмент (управління ризиками).

Тобто, якщо у вас є час і бажання щоденної роботи з інвестиціями, і ви маєте психологічну стійкість до збитків (через стоп-лосси) та їх серій, то така стратегія може підійти вам.

Трейдинг

І останнє, що я хочу розглянути – це трейдинг. До трейдингу я відношу усі стратегії, у яких потрібна активність посеред торгової сесії, тобто, це можуть бути як скальперські угоди терміном у хвилинах чи секундах, так і свінг трейдинг, з угодами у кілька днів.

Звідси можна зробити висновок, що трейдинг – це повноцінна робота на повний день, яка вимагає постійної присутності підчас торгової сесії.

Крім цього, для трейдингу характерна вимога для трейдера у високому розумінні ринкових процесів, присутні високі вимоги до ризик менеджменту та психологічної стійкості.

Більшість учасників ринку починають із трейдингу, що я вважаю великою помилкою, так як трейдинг вимагає досвіду. Я все ж таки рахую, що починати треба із інвестицій – так простіше розібратись у ринкових процесах. А уже по факту збільшення власної експертності – можна пробувати себе у трейдингу.

Особисто я трейдингом не займаюсь, у мене немає бажання сидіти більшу частину дня біля монітору. А вам потрібно вирішити самостійно, чи підходить він вам.

Висновки

Як висновок, скажу тільки те, щоби перед тим як починати інвестувати, вам потрібно зрозуміти який тип інвестування підходить саме вам. Дивіться скільки часу ви можете виділяти на інвестування, як ви відноситесь до просадок по рахунку, до стоп-лоссів та їх серій та інші важливі вам фактори, і відносно аналізу таких факторів підберіть власний підхід і розвивайтесь у цьому напрямку.

Більше того, якщо ви уже інвестуєте, то попробуйте поглянути на ваше інвестування зі сторони – як ви відноситесь до затрат часу, чи задоволення власним результатом, оцініть ваше власне відношення до стратегії (підходить, чи відчуваєте що щось не те, якийсь дискомфорт). І оцініть, чи підходить вам ваш поточний інвестиційний підхід.

Надіюсь що тему розкрив повністю. Якщо у вас є запитання чи доповнення по інвестиційним підходам – пишіть у коментарях. Також, буду радий прочитати ваші думки на дану тему у коментарях.

? Корисні посилання по темі:

? Відкрити рахунок із бонусом 1000$ на комісію у брокера №1 Interactive Brokers>>>
? Відкрити рахунок у альтернативного брокера – Freedom Finance>>>

Реєструючись за цими посиланнями, ви не тільки отримуєте знижки і бонуси, але і підтримуєте створення україномовного контенту!

Детально  у відео:

Якщо вам цікаво бути в курсі інвестиційних ідей, стратегій та їх результатів, підписуйтесь на телеграм-каналtwitter та ютуб-канал. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних випусках.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest