Як написати торгового бота. Навчальний курс

Як написати торгового бота. Навчальний курс

Привіт!

Працюючи над ботом Capitalizator Bot Pack, я подумав, що можливо багатьом трейдерам буде цікавіше самому писати ботів, або навіть просто модифікувати уже існуючі боти.

Тому я вирішив записати курс по навчанню, як писати торгових ботів – тобто, краще алготрейдеру дати вудочку, ніж рибу?. І звичайно, цей курс буде абсолютно безкоштовним, у вигляді серії статей на сайті, які будуть викладені у розділі “База Знань“.

Навчальний курс

Я звик працювати із C# – тому всі боти будуть написані саме на цій мові програмування. Але, якщо ви звикли до чогось іншого, то ви без проблем перенесете функціонал – логіка усюди однакова.

Для курсу необхідне базове розуміння мови C# – це допоможе вам швидше вникнути у суть розробки. Базову частину по C# я не буду вносити в курс, так як це просто марнування часу – зараз у мережі є безліч хороших курсів програмування, у яких професійні викладачі якісно пояснюють основи програмування на C# (для Windows Forms).

Я підкреслюю – необхідні тільки базові знання, так як для написання бота не потрібно нічого складного – так, часто розробка бота може бути дуже трудомістким і складним завданням, але все одно нікуди глибоко не потрібно пірнати (ну, як правило не треба, буває по всякому ?)

У планах записати декілька стратегій, і заодно включити їх у Capitalizator Bot Pack – все ж таки, не кожен захоче програмувати, деякі трейдери, надають перевагу торгівлі на уже готовому боті.

Але саме у першому боті я все “розжую” максимально детально, щоби при наступних розробках більше не зупинятись на базових питаннях. У першому боті ми пройдемся починаючи від завантаження Visual Studio і аж до тестів бота.

По всім ботам курсу будуть відкрити вихідні коди, щоби ми могли самостійно досліджувати код, а також міняти логіку для своїх потреб. Я повторюсь – боти будуть написані максимально просто, щоби процес програмування був максимально зрозумілим, але при цьому без збитків для функціоналу бота (бот має бути надійний і безвідмовний – бо він працює з реальними активами).

Також буде і скомпільовані (готові) версії ботів, якщо ви хочете запускати їх як є – не всім цікаве програмування – я це розумію повністю.

Ціль першого бота – це пройтись по логіці структури бота, щоби розуміти що, де і як. Тому, перший бот буде простий – ми зробимо для спот секції біржі OKX бота, який торгує по перетину ковзаючих середніх.

Звичайно, усе починається із технічного завдання, і у наступному дописі ми цим і займемося. А зараз, ще декілька моментів про курс.

І так, перший бот, як написано – це банальний бот для спота. Цей бот буде написаний так, щоби і новачок із базовими знаннями C# міг зрозуміти абсолютно усе, і міг написати не складного бота, навіть на основі даного бота.

Наступний бот буде уже більш практичним, і ми разом вирішимо, яку стратегію будемо програмувати. Порядок визначення стратегії наступного бота, ми уже визначимо у процесі, хоча ідеї можете уже писати у коментарях, я обов’язково врахую їх.

Як буде інтерес, то ми не будемо обмежуватись тільки криптовалютними ботами – ми можемо розробляти і під інші ринки чи платформи. Наприклад, напишемо бота під Interactive Brokers чи Freedom Finance. Можемо навіть під платформи MetaTrader 4 чи MetaTrader 5 – під що буде інтерес. Свої пропозиції пишіть у коментарях.

Відео по темі:

Ну, що ж, якщо ви не хочете пропускати нові матеріали по курсу написання ботів, ви можете слідкувати за оновленнями на телеграм-каналі та ютуб-каналі.

Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних матеріалах по написанню торгових ботів.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest