Інсайдер та інсайдерська торгівля

Інсайдер та інсайдерська торгівля

Привіт всім!

Продовжимо наш курс по інвестуванню. Сьогодні розглянемо тему інсайдерської торгівлі та інсайдерів. Що це, і чим це корисно. Ми будемо аналізувати дані по інсайдерським угодам по активам США, так як там найбільший ринок, і тому, вся інформація буде стосуватись США по замовчуванню.

Інсайдерська торгівля

Інсайдерська торгівля – це торгівля акціями? чи іншими цінними паперами (наприклад, облігаціями, опціонами), що здійснюють приватні особи із використанням непублічної інформації компанії. У більшості країн, торгівля інсайдерами компаній, таких як члени правління, директори, крупні акціонери чи інші ключові працівники – є законною.

В США та деяких інших юрисдикціях, дані по торговим операціям?, які проводять інсайдери, повинні бути надані регулятору та публічно розкриті. Така інформація, зазвичай, має бути розкрита напротязі кількох днів з проведення такої торгової операції. І багато інвесторів, слідують цій інформації, з метою отримання прибутку.

Законний трейдинг інсайдерів

Законний трейдинг інсайдерів не може бути оснований на використанні непублічної інформації. Тим не менше, багато інвесторів, в тому числі і я, переконані, що інсайдери набагато більше обізнані про стан справ у компанії та її перспективах, а їх біржові угоди відображають важливу інформацію. І, як ви далі побачите, у більшості випадків так і є.

Трейдинг інсайдерів, що відповідає законодавству – це широко поширене явище. Такі угоди в США здійснюються публічно із заповненням форм Комісії з цінних паперів та бірж (Securities and Exchange Commission), головним чином форми 4 (Form 4 SEC). До 2001 року законодавство США обмежувало вчинення угод так, щоб інсайдери торгували в основному в той час, коли їхня внутрішня інформація ставала публічною?, як, наприклад, після публікації релізу про доходи – а до публікації, це було не законно. Зараз же, з цим все простіше, правила Комісії з цінних паперів та бірж кваліфікує, що в США заборона проти інсайдерської торгівлі не вимагає доказу того, що інсайдер справді використав непублічну інформацію під час угоди. Зараз же, буває, появляються угоди перед публікацією звітів по прибутками, або перед іншими важливими подіями.

Незаконний трейдинг інсайдерів

Нормативно-правові акти проти трейдингу інсайдерів заснованому на непублічній інформації існують у більшості країн у всьому світі, хоча їхні деталі та зусилля щодо їх забезпечення значно відрізняються. Для цього існують спеціалізовані організації, які слідкують за дотриманням законодавства, та перевіряють підозрілі угоди ⛔.

Визначення «Інсайдер»

У США для проведення обов’язкової звітності корпоративними інсайдерами визнаються службовці компанії, директори та акціонери, які мають понад 10% акціонерного капіталу компанії. Саме вони і є інсайдерами. Інсайдер компанії, приймаючи пропозицію працевлаштування в компанії, бере на себе зобов’язання перед її акціонерами дотримуватися їх інтересів вище за власні питання, стосовно діяльності компанії. Коли інсайдер купує чи продає, ґрунтуючись на корпоративній інформації, він порушує своє зобов’язання перед акціонерами.

Наприклад, незаконний інсайдерський трейдинг може мати місце, якщо генеральний директор компанії дізнався (ще до публічного анонсування), що його компанія буде поглинена, і купив її акції знаючи, що їх ціна швидше за все зросте.

Чому інсайдери публікують свої угоди

По-перше, головна причина — це, звичайно, законодавство, а друга, теж не менш важлива для них, це відповідальність перед акціонерами✔.

Хоча довести, що хтось має бути притягнутий до відповідальності, може бути важко, тому що трейдери можуть спробувати сховатися за номінальними власниками, офшорними компаніями та іншими довіреними особами. Тим не менш, Комісія з цінних паперів та бірж США? переслідує в судовому порядку понад 50 справ щороку. Багато хто з них вирішуються в адміністративному порядку до їх передачі до суду. Комісія з цінних паперів та бірж та фондові біржі активно ведуть моніторинг угод, відстежуючи підозрілу діяльність.

Моніторинг угод інсайдерів

З того часу, як інсайдерам потрібно надавати звітність з операцій, інші інвестори регулярно спостерігають за цими угодами?. Крім того, існує окрема концепція інвестування, в якій поведінці інсайдерів відводиться провідна роль. Саме цю концепцію, ми й будемо використовувати. Звичайно, може бути ризик того, що інсайдер купує акції спеціально для зростання впевненості інвесторів або продає акції всупереч фінансовому стану компанії (наприклад, для диверсифікації активів чи купівля нової яхти⛵), але все це, ми вже розглянемо у наступних дописах.

Теорію про інсайдерів ми розглянули, тепер ви розумієте, що цей тип “розумних грошей” несе у собі високий потенціал. А у наступний раз ми розглянемо на практиці, як знайти дані про інсайдерів і як трактувати їх звіти.

Відео на тему інсайдерів та інсайдерської торгівлі:

Ну, що ж, якщо ви не хочете пропускати нові матеріали по курсу інвестування, ви можете слідкувати за оновленнями на телеграм-каналі та ютуб-каналі. А також, є можливість підписатись по електронній пошті (блок справа), якщо вам так зручніше.

Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних матеріалах.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest