Куди вкласти на падінні ринку?

Куди вкласти на падінні ринку?

Ринки регулярно ростуть і падають, і до кожної фази потрібно бути готовим – мати готовий план дій. Звичайно, якщо ми очікуємо ріст, то усе набагато простіше – купівля хороших активів забезпечить майже гарантований прибуток. Але на падінні ринку – правила гри змінюються. Можливо ви зауважували, що ринки падають набагато швидше, ніж ростуть. Це з однієї сторони створює ризики, але при правильному підході – може дати надприбутки. Тому, сьогодні у дописі я поділюсь власним інвестиційним планом на випадок падіння ринку. Думаю, що ви зможете і для себе відзначити зручні варіанти!

Почну із активів. Щодо падіння ринку, я маю на увазі падіння ринку ризикових активів, а саме фондового ринку та криптовалютного. Так, це два різні класи активів, які у загальному живуть кожен своїм життям. Але точки розвороту у них – приблизно у то й же час, бо ліквідність заходить і виходить із усіх ризикових ринків практично одночасно.

Тому, у дописі ми розглянемо варіанти інструментів і фондового ринку, і криптовалютного.

І два слова про план. План дій мати обов’язково, без плану можна упустити багато хороших можливостей, бо коли все почне падати, шукати можливості може бути пізно.

А тепер до справи. Самий очевидний варіант – тобто відкрити короткі позиції по біржовому індексу і біткойну, я розглядати не буду. По-перше, я особисто не використовую прямі короткі продажі, так як у них є необмежений ризик і обмежений прибуток. Тобто, ризик профіль такої угоди йде проти інвестора.

Звичайно, можна ставити стоп-лосс ордера, та це вже буде трейдинг. Це не мій підхід, я не трейдер, я – активний інвестор.

А по друге, є інструменти які в рази збільшують дохідність і ефективність вкладення, ніж звичайна коротка позиція.

Прикладом такого інструменту для фондового ринку є інверсний ETF на біржовий індекс. Що означає інверсний. Інверсний, це означає, що він показує динаміку, яка протилежна до руху базового активу. Тобто, наприклад, якщо ETF на SP500 падає на 1% за день, то інверсний  ETF на SP500 росте на 1% за цей період.

інверсний ETF на біржовий індекс

Який плюс ми отримуємо порівняно із звичайною короткою позицією? Ми повністю перевертаємо ризик профіль у нашу сторону. Тепер, при такій позиції ми отримуємо необмежений потенціал прибутку при обмеженому ризику.

На ринку є ціла серія таких фондів, наприклад, можна скористатися фондом SH (ProShares Short S&P500). Цей інструмент гарно підходить для консервативних інвесторів, але я хочу витягнути максимальний прибуток, тому я користуюсь плечовими ETF фондами.

можна скористатися фондом SH (ProShares Short S&P500)

На біржі також є ціла серія різних ETF фондів із вбудованим 2 чи 3 плечем. Давайте розберемо, що таке плечовий фонд. Тут також все просто, якщо у фонді вбудоване плече 3, то при рості основного активу на 1% за день, плечовий фонд росте на 3% за день.

що таке плечовий фонд

Відповідно, якщо використовувати плечовий інверсний фонд із плечем 3, то при падінні базового активу на 1% за день, такий фонд виросте на 3%.

плечовий інверсний фонд із плечем 3

Тобто, потенціал прибутку суттєво росте. Але потрібно розуміти, що відповідно, росте і ризик. Якщо потенціал виріс у 3 рази, то і ризик також росте орієнтовно у 3 рази. Тому, вам потрібно самим вирішувати, чи підходить вам такий підхід. Особисто я регулярно користуюсь такими інструментами, і для мене це норма.

Прикладом такого фонду може бути фонд під тікером SPXS (Direxion Daily S&P 500 Bear -3X Shares) – це є потрійний інверсний фонд на індекс SP500. Це є універсальне рішення для падіння ринку, але цього разу на одному із секторів надулась бульбашка, яка буде здуватись швидше за загальний ринок, і в даному конкретному випадку є краще рішення за SPXS.

фонд під тікером SPXS (Direxion Daily S&P 500 Bear -3X Shares)

Я говорю про акції групи FAANG. Узагалі, я зробив окремий допис про FAANG, де роз’яснив причини, чому ці акції знаходяться у бульбашці, чому так сталось і як ця бульбашка буде лускати.

Крім FAANG, це так само стосується групи компаній, яку називають «чудова сімка» (Magnificent Seven) – акції у цих групах перетинаються. Нажаль, плечових інверсних фондів не ні FAANG, ні на чудову сімку не існує, але можна використати технологічний сектор.

Справа у тому, що у технологічному секторі левову частину капіталізації складають акції компаній FAANG і чудової сімки. Тому, абсолютно впевнено можна використовувати плечовий інверсний потрійний ETF на технологічні компанії – TECS.

плечовий інверсний потрійний ETF на технологічні компанії – TECS

На останньому падінні FAANG акцій на 46% у 2022 році, фонд TECS виріс більше 100%. При чому потрійний ETF на широкий індекс SPXS, виріс на 80%. Тобто TECS є найбільш ефективним.

FAANG акцій на 46% у 2022 році, фонд TECS виріс більше 100%

Наступний інструмент, який може дати підвищену дохідність це опціони, а конкретно – PUT опціони, тобто опціон на падіння. Їх можна брати як напряму на акції компаній що входять у FAANG чи чудову сімку, так і на ETF фонди на ці акції. На FAANG фонд називається Strive FAANG 2.0 ETF з тікером FTWO – проте він не особливо ліквідний, тому я не рахую цей фонд хорошим рішенням.

FAANG фонд називається Strive FAANG 2.0 ETF з тікером FTWO

А от уже для чудової сімки є фонд Roundhill Magnificent Seven ETF із тікером MAGS. У ньому уже є достатня ліквідність.

для чудової сімки є фонд Roundhill Magnificent Seven ETF із тікером MAGS

Проте для себе я бачу найкращим варіантом купівлі пут-опціону на потрійний фонд на технологічні компанії TECL.

На відміну від прямої позиції на покупку інверсного TECS, покупку пут опціону я вибираю саме прямого (не інверсного) TECL.

Здається, що логічно взяти CALL опціон на TECS, проте це не так – динаміка падіння TECL буде суттєво випереджувати ріст TECS. Ось на графіку ви бачите як падав TECL у 2022 році, і на цей графік добавлений обернений графік TECS. Чітко видно, що динаміка при падінні, дуже суттєво більша ніж при рості.

бачите як падав TECL у 2022 році, і на цей графік добавлений обернений графік TECS

Цьому є просте, суто математичне пояснення. Справа у тому, що у плечових активах є така річ, що називається гальмуванням волатильності.

Суть у тому, що плече у фонді рахується за 1 день, і якщо базовий актив виріс за день на 1%, то це значить, що плечовий виросте за день на 3%. Але, якщо за місяць актив виріс на 1%, то це аж ніяк не означає, що плечовий виросте на 3%. Більше того – плечовий може навіть показати збиток.

плечовий може навіть показати збиток.

Ось наприклад подивіться. У табличці є два активи – звичайний і плечовий із вбудованим плечем 3. І один день звичайний актив росте на 10%, а наступний день падає на 9 відсотків. Відповідно, плечовий актив буде рости на 30% і падати на 27% (бо плече 3).

У табличці є два активи – звичайний і плечовий із вбудованим плечем 3

І за результатом 10 днів виходить, що звичайний актив має прибуток у пів відсотка, а плечовий – збиток у цілих 23%. Тобто, за рахунок підвищеної волатильності, прибуток не вспіває доганяти просадки.

При чому, чим більше плече і чим більша волатильність – тим більше вплив гальмування волатильності.

Тому, тепер чітко зрозуміло, що PUT опціон на прямий фонд TECL вигідніший за CALL на інверсний TECS. Бо навіть у боковому русі технологічного сектору наш PUT, за рахунок гальмування буде приносити нам прибуток.

І перед тим як перейти до біткойна, а на біткойні будуть дуже цікаві можливості, давайте розглянемо і ще один інструмент – це облігації США.

Чому облігації США цікаві при падінні ринку? Все просто, коли ризикові активи падають – гроші перетікають у захисні. А одним із найбільш популярних захисних інструментів є облігації США.

одним із найбільш популярних захисних інструментів є облігації США

Найбільш цікавими для мене є довгострокові облігації. Справа у тому, що у них найбільша волатильність, тобто вони дадуть кращий прибуток ніж короткострокові, та ще й, як правило, виплати по купонам щомісяця у них теж найвищі – а це теж приємний бонус.

Як інструмент найефективніше використовувати ETF фонд на довгострокові облігації. Одним із найпопулярніших фондів є iShares 20+ Year Treasury Bond ETF із тікером TLT.

Одним із найпопулярніших фондів є iShares 20+ Year Treasury Bond ETF із тікером TLT

Але, так як я полюбляю підвищену дохідність, то відповідно я буду користуватися фондом Direxion Daily 20+ Year Treasury Bull 3X Shares із тікером TMF. Як ви зрозуміли – це потрійний етф на довгострокові облігації.

буду користуватися фондом Direxion Daily 20+ Year Treasury Bull 3X Shares із тікером TMF

Єдиний момент із облігаціями – потрібно слідкувати за динамікою ставок ФРС, бо в моменти коли ставка зростає, навіть при сильному падінні ризикових активів, фонди облігацій можуть бути не найкращим інструментом.

Ну, і ще хорошим індикатором набору позиції є аналіз динаміки хеджерів – про це я детально розповів у безкоштовному курсі «Розумні Гроші».

У будь-якому випадку, коли я беру позицію я створюю допис, і пишу у себе в телеграм каналі. До речі, рекомендую підписатись на телеграм, оскільки там я публікую інформацію одразу, так як на створення ролика ютуб йде багато часу – це зйомка, монтаж і багато іншого.

Я детально описую усі фактори власної угоди, а ви зробите уже власні висновки, чи ви згідні з цим, чи ні. В будь-якому випадку, усі свої угоди я відкриваю і закриваю публічно.

І переходимо до біткойна та криптовалют – тут є реально круті можливості.

Почнемо із простіших. При падінні біткойна можем скористатися реверсними плечовими контрактами. Наприклад, на біржі Bybit є контракт на потрійний інверсний біткойн. Тобто, це аналог потрійних реверсних ETF як на фондовому ринку. Називається такий інструмент BTC3S.

При падінні біткойна можем скористатися реверсними плечовими контрактами BTC3S

При чому, цікавіше брати контракт навіть не на біткойн, а на алькойни. Алькойни падають і швидше, і глибше – тобто, потенціал прибутку буде вищим ніж у біткойні.

На тій же біржі байбіт є інверсні потрійні контракти на ефір, Ripple та DOT. Тому, між ними можна рівномірно розподілити власні покупки.

На байбіт є інверсні потрійні контракти на ефір, Ripple та DOT

Наступний інструмент, як ви вже напевно здогадались – це PUT опціони на криптовалюту. На ті й же біржі байбіт є як біткйон-опціони, так і опціони на ефір. А безпосередньо параметри опціонів – страйк ціну, експірацію, об’єми які буду брати я уже фактично розкажу коли буду набирати позицію. Поки обмежимось суто підбором інструментів.

На біржі байбіт є як біткйон-опціони, так і опціони на ефір

І самий цікавий варіант заробітку на падінні ціни на крипту – це PUT опціони на акції компаній, що пов’язані із криптовалютами. Справа у тому, що на очікуванні надприбутків, акції таких компаній зростають в рази сильніше ніж сам біткойн. Тобто їх капіталізація надмірно роздувається, і відповідно при падінні курсу – ціни таких акцій падають набагато нижче показника того ж біткойна.

А щоби покращити результати, ми можемо викинути із переліку компаній криптобіржу CoinBase та компанію MicroStrategy – це є прибуткові компанії, вартість яких, скоріш за все, не сильно буде випереджувати падіння курсу біткойна.

Більш цікаво зупинитись на компаніях-майнерах криптовалют, таких як Riot Platforms, Marathon Digital Holdings та Cleanspark. Чому саме ці компанії? Все просто – вони фундаментально слабкі. Навіть при поточній ціні біткойна компанії приносять збитки. А що буде коли ціна на біткойн піде вниз? Збитки таких компаній будуть рости ще більше, а вартість акцій каменем полетить униз.

Таке до речі уже було на падінні біткойна у 2022 році, при падінні біткойна орієнтовно на 70%, майнери впали у ціні на 90-95%. Тобто, PUT опціони при правильно підібраній ціні та даті експірації, можуть, без перебільшення, дати сотні відсотків. Це одне із найсильніших рішень зі сторони відношення потенціалу прибутку до ризику.

при падінні біткойна орієнтовно на 70%, майнери впали у ціні на 90-95%

Таким чином, у нас тепер є цілий спектр інструментів для активного інвестування на можливому падінні ринку. Якщо ви знаєте ще якісь цікаві можливості – поділіться будь-ласка у коментарях, я буду вдячний.

Тому – слідкуємо за ринком і заробляємо! Якщо вам цікаво – підписуйтесь на телеграм-канал та ютуб-канал.

? Корисні посилання по темі:

? Біржа Binance із 20% знижкою на комісію>>>
? Біржа OKX із 20% знижкою на комісію>>>
? Відкрити рахунок на Bybit із бонусами до 30 000 USDT>>>
? Відкрити рахунок із бонусом 1000$ на комісію у брокера №1 Interactive Brokers>>>
? Відкрити рахунок у брокера із доступом до IPO – Freedom Finance>>>

Реєструючись за цими посиланнями, ви не тільки отримуєте знижки і бонуси, але і підтримуєте створення україномовного контенту!

Відео версія:

Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних випусках. З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest