Сама безпечна інвестиція – довгострокові бонди США

Сама безпечна інвестиція - довгострокові бонди США

Привіт

Сьогодні я розповім про саму перспективну, і однозначно, саму безпечну інвестицію на найближчі роки. Це – довгострокові бонди США (20+ Year Treasury Bond).

Спочатку на рахунок безпеки – довгострокові бонди це боргові зобов’язання уряду США, вони мають найвищі рейтинги, і більш безпечного інструменту просто не існує. Справа у тому, що облігації випущені у США, і навіть якби появились проблеми із виплатами, то уряд може просто надрукувати іще доларів?

Бонди я буду розглядати у вигляді ETF – це найзручніший інструмент із надвисокою ліквідністю та доступною ціною. Для себе я вибрав фонд VGLT (Vanguard Long-Term Treasury ETF). Найбільш популярним узагалі є фонд TLT (iShares 20+ Year Treasury Bond ETF), про те у нього Expense Ratio (комісія, яку забирає фонд від активів фонду) рівний 0,15%, а у VGLT всього 0,04%. Різниця ніби не велика, проте, я пишу про інвестицію, яка буде в роботі роки – тобто з накопиченням різниця буде відчутною?.

Тепер давайте розглянемо перспективи. На даний момент, вартість бондів впала у ціні майже на 50% від піку:

Падіння ціни VGLT (Vanguard Long-Term Treasury ETF) на 50%

Причина цього проста – ріст інфляції, а за нею і ріст відсоткових ставок?. А при рості відсотків по облігаціям – ціна фонду падає. Фізика тут проста – трейдери та інвестори перестають купувати облігації попередніх випусків із низькою відсотковою ставкою, а купують нові – із високою. Тим самим, ціни на облігації попередніх випусків падають із урахуванням різниці відсоткових ставок, і тим самим балансується вартість.

Сам фонд облігацій працює таким чином – як тільки погашаються старі випуски облігацій, фонд добирає нові?, тим самим постійно йде обновлення випусків. І саме це є причиною того, що дохідність фонду буде відрізнятись від дохідності бондів, так як у фонді будуть різні випуски, і дохідність буде мінятись плавно:

VGLT дивідендна дохідність

А тепер до самої ідеї. Пік інфляції уже пройшов?, і найближчим часом динаміка підйому процентних ставок буде зменшуватись або ж навіть зупинятись чи зменшуватись. А так як динаміка ціни бондів обернена до динаміки їх вартості, то, враховуючи рівень падіння ціни зараз дуже хороший момент для початку торгів:

Дохідність бондів проти ціни бондів

Тепер поглянемо на самий важливий графік – на ньому зображена дохідність 30-рінчих бондів (синім кольором), інфляція (червона) і відсоткова ставка.

дохідність 30-рінчих бондів, інфляція і відсоткова ставка.

По графіку чітко видно, що інфляція розвернулась і призупиняється. По відсотковій ставці видно її стрімкий ріст, і на даний момент, враховуючи, що інфляція розвернулась, можна очікувати, як я писав вище, сповільнення або навіть і зменшення відсоткової ставки. І як тільки зупиниться її ріст, бонди почнуть рости.

Мій план дій простий – я з відкриття ринку купую VGLT на свій рахунок, а якщо буде ще падіння ціни (я не можу бути на 100% впевнений, що ставки знову не почнуть піднімати) буду усереднювати позицію.

Виходити буду із позиції коли відсоткова ставка повернеться до рівня 1%, а може і 0,25%, це вже буду дивитись по ходу дій.

Потенціал позиції, думаю перевищить 100% в ціні, а також, буде хороший прибуток на дивідендах?. Єдине, на чому хочу наголосити –  можливо, що позицію потрібно буде утримувати кілька років для отримання повного потенціалу.

Детально  у відео:

Якщо вам цікавий розвиток теми інвестування, ви можете слідкувати за оновленнями на телеграм-каналі та ютуб-каналі. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних інвестиційних ідеях.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest