Підсумки року по інвестиційним та експереминтальним портфелям

Підсумки року по інвестиційним та експериминтальним портфелям

Вітаю!

Наступив Новий 2023 рік, і можна підвести перші підсумки по моїм портфелям. Нажаль, деякі портфелі не вижили, крах біржі FTX поміг цьому – але я огляну їх також.

Самий перший експеримент – це купівля самих гірших монет із ТОП-100. Нагадаю суть експерименту – брати токени чи монети із списку ТОП-100 монет по капіталізації, які найбільше впали у ціні у відсотках. Тобто, на купівлю та докупку я виділяв по 250 USDT та на цю суму купував 25 цих монет.

На даний момент було проведено 3 такі купівлі, і ще цього місяця я планую купити ще на 250 USDT. І у загальному, сума вкладень у експеримент буде 1000 USDT, що дуже зручно для аналізу і розрахунку результатів.

На даний момент, із вкладених 750 USDT вартість портфелю рівна 353 USDT, тобто результат становить -53% ?

купівля самих гірших монет та токенів із ТОП-100

І ще – якщо до жовтня портфель випереджував курс біткоїна, то тепер портфель програє біткойну більше 20%.

Виглядає неприємно, проте це фаза накопичення, і падіння ціни є нормою, а результати вже буду рахувати по закінченню фази росту (звичайно, наскільки точно я його зможу ідентифікувати?)

Наступний експеримент був “Ідеальний трейд” із покупкою Terra Luna (зараз це LUNA Classic) після її краху. Він стартував у травні 2022 року.

Terra Luna (зараз це LUNA Classic)

Нагадаю, середня ціна покупки була 0,000145 долара за LUNC, на момент написання, вартість 0,0001525, тобто +5% (без врахування прибутку від стейкінгу). Небагато, проте за цей період біткойн впав у ціні на 45%. А в моменті, прибуток по експерименту була +250%?.

Тому, можу впевнено сказати, що експеримент був доволі вдалим. Пишу у минулому часі, так як після скаму біржі FTX, цей експеримент був вимушено завершеним, так як ці активи були там.

Далі, у червні, стартував експеримент по стратегії індексу жадності і страху. Якщо коротко, суть експерименту – докуповувати ф’ючерси на біткоїн коли індекс у значенні 25 і нижче, і розвантажувати коли він вище 75.

Проте, після даних по індексу на покупку. буває ще досить сильне падіння, тобто, у такому вигляді стратегія не може існувати. Результат також побачити не зможемо, так як експеримент проводився також на біржі FTX.

І вже у жовтні був запущений портфель Capitalizator Ventures – один із самих цікавих експериментів. Суть його – брати проекти із лаунчпадів, лаунчпулів, різних аірдропів, та тримати їх до кінця циклу росту. “Венчурність” портфелю полягає у тому, що неможливо вгадати, які токени обнуляться, а які дадуть мега прибутки.

По експеримент уже, станом на 01 січня 2023 року результат складає +718% на вкладений капітал. Звичайно, якісь висновки робити ще точно рано, проте старт радує. На даний момент, у портфелі є токени 7 проектів.

Ще були покупки токенізованого золота і токенізованої нафти – я купував токенізовані ETF з тікерами GLD та USO на біржі FTX, і результат ви вже розумієте. Хоча самі вкладення досить перспективні, якби не було скаму біржі FTX, то GLD було би у прибутку +18.5%, а по USO прибуток склав би +7.2%.

І ще у жовтні, я опублікував дані про проекту з купівлі плечових токенів. Суть експерименту – отримати надприбутки під час активної фази росту ринку, розрахункова очікувана дохідність по цьому експерименту повинна скласти 50х.

Експеримент я розпочав ще у травні – я купував BTCUP на Binance та ETHBULL на FTX. І, як ви розумієте, половина цього експерименту обнулилась після краху криптобіржі FTX.

Експеримент продовжую далі, так як із BTCUP все гаразд, проте із за втрати вкладень у ETHBULL, станом на 31 грудня 2022 року результат становить -61%.

І останній експеримент – це спекулятивний портфель IPO. IPO дають хороші прибутки у фазі росту, тому такий портфель має хороший потенціал. Уже у 2022 році повинна була вийти перша публічна пропозиція (компанія SONDORS), проте, у день коли мала бути оголошена алокація, компанія відмінила вихід на біржу до кращих часів (що не дивно на ведмежому ринку ?).

До речі, портфель IPO розрахований саме на спекуляцію – тобто, я продаю акцію одразу після закінчення Lock-Up періоду. Проте, я вирішив провести додаткові дослідження як ведуть себе компанії після IPO саме на бичачому ринку. Як закінчу аналіз, одразу опублікую його на сайті, і по результатам, вже буду точно знати, залишити стратегію спекулятивною, чи все ж таки, змінити на інвестиційну.

Як підсумок – більшість експериментів були досить вдалими, проте крах FTX погубив деякі із них.

Усі деталі у відео:

Якщо вам цікаві фінансові експерименти, ви можете слідкувати за оновленнями на телеграм-каналі та ютуб-каналі.

Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних матеріалах.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest