Вітаю вас!
Хочу розказати вам про найкращий метод усереднення позиції, а саме – тактику часткового профіту.
Важливо розуміти, що не стратегія, а саме тактика. Тобто, це тільки частина стратегії, ціль якої – покращувати процесс усереднення і зниження середньої ціни позиції (для покупки, для продажу – навпаки).
Основна проблема звичайного усереднення – це можливий дуже довгий вихід з просадки?. Окрім цього, при просадці використовується значна частина депозиту, особливо, якщо використовується ще й мартінгейл (збільшення об’єму кожної наступної докупки).
Тактика часткового профіту
Суть тактики часткового профіту полягає у двох підходах. Перший – часткове усереднення, а другий – фіксація маленьких прибуткових операцій.
Логіка тактики. У тактики є такі основні характеристики – об’єм докупки, відстань між докупками, об’єм та відстань для розвантаження (фіксації часткового профіту). Як додаткові параметри – може бути мартінгейл (збільшення об’єму кожної) чи множник між докупками (відстань між кожними наступними докупками буде збільшуватись).
Після запуску тактики часткових профітів, бот виставляє ордер на докупку об’ємом, вказаним користувачем. Після досягнення рівня і спрацюванням ордера, виставляється ордер на частковий тейк-профіт (в % від купленого на рівні) на відстані, вказаній у налаштуваннях, відносно останньої докупки, а на рівень нижче, виставляється наступний ордер на докупку.
Якщо ціна йде до тейк-профіту, то докупка повертається на місце останньої докупки. Якщо ціна йде вниз, і спрацьовує там докупка – то виставляєм частковий тейк-профіт на тому рівні, а наступну докупку нижче.
Текстом важко зрозуміти, тому покажу на малюнку:
Як видно з вищевказаного, видні чіткі плюси системи
- бот усереднює позицію на всіх коливаннях ринку (за рахунок частих докупок і розвантажень)
- не значне навантаження на депозит, при цьому усереднення середньої ціни йде відчутне
Якщо подивитись на параметри?, то бачимо, що по бажанню трейдера можна маніпулювати процесом усереднення. Наприклад, якщо ми збільшимо % об’єму розвантаження, тоді у нас основне усереднення буде за рахунок тейк-профітів, якщо зменшимо – то за рахунок класичного усереднення (і збільшується об’єм позиції – фактично, це премія за очікування закриття позиції). Якщо збільшити відстань у % для розвантаження то буде менше розвантажень (по кількості), але буде більший профіт у кожній окремій позиції, і навпаки. Тут кожен трейдер може сам собі знаходити баланс ☑
Для більш детального ознайомлення, рекомендую переглянути детальне відео:
Єдиний момент, що руками майже неможливо провести цю тактику, так як багато угод і розрахунків. Окрім цього, появляється необхідність розрахунку? реальної середньої ціни, оскільки може бути багато маленьких самостійних позицій (часткові тейк-профіти).
?Демонстрація тактики часткового профіту>>>
Хочете отримувати цікаві і варті уваги ідеї – підписуйтесь на телеграм-канал та ютуб-канал.
А якщо хочете у вашу стратегію включити цю тактику – звертайтесь, зроблю у найкращій якості.
З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.