Вітаю!
Так, усе вірно – саме ці два мем-коїна є найбільш перспективними криптовалютами, і заголовок – не клікбейт. Провівши аналіз, я прийшов саме до такого висновку, і цьому дописі я розкладу все по полицях.
Фундаментальний аналіз криптовалют
Почнемо із того, як формується ціна криптовалюти. У криптовалюті усе побудовано на базових поняттях попиту і пропозиції. Якщо порівняти із акціями, то у акціях є фундаментальна складова, яка є якимось якорем для ціноутворення.
У крипті такого фундаменталу немає. Звичайно можна щось придумати чи з натяжкою прив’язати до ціни. Наприклад, ті ж самі токени криптобірж – можна аналізувати зі сторони кількості клієнтів, застосування токенів на біржах, об’єми спалювання і так далі.
Але це не фундаментальний аналіз, так як ми хочемо перевести аналіз перспективи біржі на її монету. Але, є важливе “але” – монета біржі, це не акція, тобто, не частина криптобіржі. Це є просто монета, яка виконує функціональну роль на цій біржу (як зараз популярно utility).
Схожим чином можна спробувати якось проаналізувати різні проекти, але цей аналіз фактично буде нікчемним, так як зараз майже всі крипто проекти побудовані по принципу “крипта для крипти“. Я позитивно ставлюсь до крипти, але на даний “пірамідальність” у крипті усе одно існує.
В принципі, із-за відсутності регуляції, нічого повноцінного неможливо побудувати, бо є великі проблеми у переході “крипта-фіат”, а також, це причина обмеженого капіталу у галузі. Тому, регуляції не потрібно боятись, це буде дуже вагомий крок вперед.
Узагалі, відсутність фундаменталу не є чимось поганим, це є особливістю криптовалют. І тільки розуміючи це, потрібно будувати власний аналіз криптовалют. Враховуючи це, я і зробив свої висновки, про що поділюсь із вами далі.
Ціноутворення криптовалют
Тепер, коли байки про фундаментальний аналіз відкинуті, можна перейти безпосередньо до ціноутворення. Тут присутні кілька факторів.
Перший фактор – це ринковий цикл. Яка би не була мега крута монета, ринковий цикл зрівнює усіх. На активному бичачому ринку майже усе росте, так само як на ведмежому – майже усе падає.
Чому “майже” – бо завжди є виключення, на які ні в якому разі неможна покладатися, хіба що вони систематичні. Як приклад систематичних виключень можна привести лаунчапади, навіть на ведмежих ринках лаунчпади у перший день приносять хороші відсотки (хоча, знову ж таки, не всі).
Інколи роль ринкового циклу виконує якийсь потужний інфопривід чи хайп, але суть не змінюється, так як внаслідок цього породжується бичачий чи ведмежий тренд.
Другий фактор – це ліквідність. Мова не про те, що у стакані цін є у кого купити і кому продати, я про іншу. Тут мова йде про те, щоби у людей були вільні гроші на руках.
Прикладом появи ліквідності був післяковідний ріст ринків, як біржового, так і криптовалютного. Це є єдина причина, чому крипта вилетіла так високо. Так, без ліквідності теж був би ріст, але точно не такий потужний.
Як приклад росту без ліквідності був нещодавній хайп штучного інтелекту – так, компанії із цього сектору випередили біржові індекси і показали історичні максимуми, але не було не те що масових, але і одиночних прикладів росту на 500-1000% і вище.
Це все зв’язано із ліквідністю – її немає, тому про тему говорили усі кому не лінь, але жодної бульбашки не було. У інвесторів просто не було грошей для масового придбання.
Тепер зрозуміло, що для повноцінного вибухового росту необхідно два базові фактори – бичачий ринок (внаслідок ринкового циклу чи інфоприводу), та ліквідність.
На ці речі ми повипливати не можемо, але цього і не потрібно – просто потрібно бути в курсі яка фаза на даний момент. Тобто, щоби не пропустити фази на яких накопичувати, і фази на яких розподіляти свої активи.
А на що ми можемо повипливати, то це на вибір інструментів, і постаратись вибрати такий, що має найвищий потенціал росту.
Вибір найкращих інструментів
Узагалі які інструменти мають високий потенціал росту? Тут має бути баланс між двома факторами – кількість людей, які цікавляться інструментом, і з іншої сторони – помірна капіталізація.
Тобто, ідеально, коли до інструмента є високий інтерес, і невелика капіталізація. Тому, давайте переглянемо самі популярні токени по підписниках у твіттер. Огляд буду робити із монет топ-20 по капіталізації, по причині того, що чим далі, тим зменшується кількість підписників. Плюс, ризики проектів не дожити до булрану зростають.
Біткойн ми автоматично забираємо із пошуку, так як це еталон, і нам потрібно його випередити.
І по результатам огляду, лідерами рейтингу є
- DOGE – 3,8 млн підписників у твіттер
- SHIB – 3,7 млн підписників у твіттер
- TRX – 3,4 млн підписників у твіттер
- ETH- 3,1 млн підписників у твіттер
- BNB – 3,1 млн підписників у твіттер
Тобто, явними лідерами є DOGE та SHIBA. Окрім цього, торгові об’єми у цих монетах входять у топ-10 (за виключенням стейблкоїнів та біткойна), а також, ці монети є практично у резервах усіх бірж у відчутних об’ємах.
Але ж чому я надаю перевагу саме підписникам цих токенів, а не іншим метрикам? Все просто – підписники це потенційні покупці монет, коли почнеться бичачий ринок або якийсь інший хайп.
Там де найбільше публіки, ті монети і будуть стріляти – їх легше розкачувати, тому що там уже є багато зацікавлених потенційних покупців, які до того-ж будуть ще й поширювати ідею купівлі цих монет.
Окрім того, нагадаю про капіталізацію – DogeCoin на 8 і Shiba Inu на 16 місці по капіталізації. Тобто, якщо порівняти із іншими монетами, то у них дуже хороше відношення кількості підписників до капіталізації.
І, скоріш за все, це є причиною високої волатильності у цих монетах, і відповідно, вони мають високий потенціал до пампів.
Ризики DOGE і SHIBA
Хочу попередити, що це доволі ризиковий фінансовий експеримент, тому на нього я виділяю не більше 1% усього свого загального інвестиційного портфелю. Щоби при втраті вартості цих токенів мій портфель не постраждав, але при хорошому потенціалі – результат може бути відчутним для усього портфелю.
У чому ризики DOGE і SHIBA – ну по-перше, це мем-коїни. Тобто, якоїсь цінності, принаймні на даному етапі, вони не несуть. Вони можуть або просто більше не вирости, або їх замінять якісь цікавіші проекти.
По друге, з технічної сторони, у них можливий необмежений друк монет, так як максимальної визначеної кількості токенів немає.
Одразу випереджую питання потенціалу – чи очікую я “ікси” які були у попередніх bullrun’ах? Ні, на 99% таких прибутків не буде, це найбільше зв’язано із високою капіталізацією уже на даний момент. Але підвищену дохідність і обновлення історичних максимумів я очікую, проте, як буде, покаже тільки час.
Перелив портфелю
На даний момент я уже придбав DOGE і SHIBA:
Але я не заводив нові кошти на біржу, я перелив портфель “ТОП 25 найгірших монет” у новий експеримент.
Закрив той експеримент по причині того, що він себе вичерпав. Я ставив на те, що викуп монет, які найбільше впали у ціні дасть перевагу, але це не так. У різні моменти часу було і незначне випередження, і невелике відставання від ринку у середньому, проте у загальному тенденція повторюється майже 1 в 1.
Тому, експеримент із Doge Coin і Shiba Inu буде продовженням даного експерименту. Після завершення експерименту із найгіршими монетам склав 361,73 USDT із вкладених 750 USDT .
До речі, випливли нюанси із тим, що багато дешевих монет тримати не дуже добре. При зворотному продажі появились невеликі залишки, які неможливо продати чи конвертувати, а монета BTG узагалі пройшла делістинг:
Щоби із нею щось зробити, прийшлось вивести її на Bybit із підвищеною комісією (2 USDT замість приблизно 0.02 USDT), дочекатись поки дійде переказ – щоби отримати 70 підтверджень у мережі, я чекав приблизно 10 годин, далі продав монету і повернув гроші на OKX (де у мене сформований портфель)
Комісія за це все чудо склала майже третину вартості моїх BTG. Тому, кілька раз подумайте перед тим, як вкладати у різні непопулярні токени.
Що далі?
А далі я буду по трішки збільшувати об’єми у монетах доге та шиба, але так, щоби не перевищити вартість цього експерименту у 1% від загального мого портфелю.
Щоби додатково збільшити кількість монет, я закинув їх у пасивний дохід на ОКХ – ставки не високі, але точно краще, ніж просто так лежали б на рахунку.
І все що залишається – чекати фази активного росту, надіятись що буде велика ліквідність на ринку, а на розвороті – продати, і зафіксувати прибутки (звичайно, якщо вони будуть).
Всі мої покупки і докупки я буду фіксувати у документі “Інвестиції у DOGE та SHIBA“, там же, при бажанні, ви зможете слідкувати за цим портфелем.
А безпосередньо коли я буду продавати активи – я напишу у окремому дописі. Аналізую я по діям Розумних Грошей (безкоштовний курс знаходиться у розділі “База Знань“), більше того, хочу зазначити, аналіз по крипті дуже точно відпрацює.
Надіюсь що розкрив питання повністю, якщо потрібно щось деталізувати – пишіть у коментарях.
Корисні посилання по темі:
Біржа Binance із 20% знижкою на комісію>>>
Біржа OKX із 20% знижкою на комісію>>>
Біржа Bitget із 20% знижкою на комісію>>>
Біржа Bybit із бонусами до 30 000 USDT>>>
Детально у відео:
Якщо вам цікаво бути в курсі нових подій і стратегій, підписуйтесь на телеграм-канал, twitter та ютуб-канал. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних випусках.
З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.