Вітаю
Чому регуляція це насправді добро для розвитку крипто ринку та технологій. Які ризики принесе регуляція. Які монети виграють від регуляції, а які програють. І як я підготував свій криптовалютний портфель до регуляції. Про все це все і не тільки у цьому дописі.
Про регуляцію криптовалют не говорив хіба лінивий, але у більшості авторів, що освітлюють цю тему, виникає чомусь негативне бачення теми. Тому для початку давайте пройдемось по самим популярним аргументам.
Деанонімізація
Перший такий аргумент, це – деанонімізація. Проте, це є нормальний процес – він присутній у всіх сферах життя. Чомусь щоби купити акції, нерухомість чи інший актив, це не викликає якихось заперечень, а якщо це стосується крипти – то одразу проблема.
Хоча, з іншої сторони 99% всіх криптанів мають аккаунти на централізованих біржах, де вони пройшли повністю верифікацію і залишили свої дані. І треба боятись саме цього, бо ви залишили свої дані організаціям, які дуже сумнівно регулюються.
А на перевагу анонімності у сучасному світі є приватність. І цього повністю достатньо, а анонімність важлива тільки для осіб які займаються якоюсь незаконною діяльністю.
Закриються багато проектів
Наступна псевдо проблема – це те, що зникнуть багато проектів. Так, це правда, але це хороша правда. На криптовалютному ринку є дуже багато проектів, які є або напряму шахрайські або частково.
Усі ICO, IDO, Launchpad’и та інші сумнівні методи залучення коштів є або протиправними, або як мінімум – сірими схемами. І левова частина таких проектів – це просто виманювання коштів у довірливих інвесторів.
Тому так, багато таких проектів закриється, а можливо, навіть буде відповідати перед законом. Проте якісні проекти виживуть, можливо трансформуються, можливо заплатять великі штрафи – але продовжать роботу. Залишаться, в основному тільки якісні проекти.
Як із цим поступати? Все просто, по можливості позбувайтесь токенів ризикових проектів, якщо вони є у вас в портфелі.
Не буде “Іксів”
Наступна умовна проблема у тому, що не буде надзвичайних прибутків і “іксів”. Тут також не зовсім так. Подивіться на американський фондовий ринок як приклад – там регулярно деякі компанії ростуть на сотні відсотків за короткий час, тому і на крипті будуть такі монети.
Звичайно, буде витіснено із ринку багато шахрайських монет, у яких можна було 90% прибутку від продажу вливати в рекламу і пампити свої проекти, бо у них немає інших витрат, оскільки вони не несуть жодної користі.
А тепер давайте детальніне про плюси регуляції.
Реальні проекти
На даний момент майже усі проекти на крипторинку – це “крипта для крипти“, тобто, реальної цінності вони не приносять.
І якраз регуляція привнесе у цей ринок реальні проекти. Можна буде працювати із фіатом, запускати повноцінну співпрацю із компаніями реального сектору і державою, працювати повноцінно у правовому полі із фізичними особами – саме це породить реальні проекти.
А там де є реальна користь і вирішення важливих проблем, там і буде інвестиційний капітал та можливість заробити.
Поява капіталу
Поява регуляції посприяє суттєвому збільшенню капіталізації криптовалютного ринку. Інвестиційні фонди, ETF, пенсійні фонди, фізичні особи зможуть повністю легально інвестувати частину свого капіталу у криптовалютний ринок. Це також збільшить відсоток осіб, які користуються криптовалютами.
Без регуляції цього не буде, а без надлишкової ліквідності точно не варто чекати великого росту. Тому, саме регуляція може привести до наступного бичачого ринку, який може дати “ікси”.
Захист інвестора
Наступний плюс – це захищеність інвестора. Шляхом регуляції на ринку суттєво зменшиться кількість шахрайських чи сірих проектів, а це плюс – так як ліквідність, яка могла попасти шахраям піде у реальні проекти, і буде збільшувати їх капіталізацію та вартість
А також, сама впевненість інвестора у тому, що він захищений, призведе до того, що він зможе вкладати у крипту більше. Узагалі, довіра у фінансах має дуже велике значення.
Нові фінансові можливості
І останнє на що я хочу наголосити, що регуляція дасть нові фінансові та інвестиційні можливості. Наприклад, токенізація акцій та інших активів спростить до мінімуму процес інвестування.
Не буде потреби відкривати брокерський рахунок, платити високі торгові комісії, поповнювати рахунок через не дешевий і повільний SWIFT, чекати відкриття ринку щоб відкрити чи закрити позицію та інші незручності. Ви просто все зможете робити через регульований смарт-контракт (можливо навість державний) – і у любий момент, купувати, продавати, отримувати дивіденди і так далі.
Це саме може торкнутись банків чи кредитних установ – для кредиту їх уже не потрібно буде. Узагалі, може дуже сильно перебудуватись ринок фінансів, причому у хорошу сторону, у сторону зменшення різних комісій і затрат, та збільшення ефективності.
Як я підготував свій криптовалютний портфель
А тепер питання власної безпеки – як підготуватись і вберегти свої крипто інвестиції від можливих наслідків регуляції.
Моє рішення досить просте – я продав усі токени криптобірж, і перемістив у біткойн. Біткойн вибраний по причині, що до нього немає абсолютно ніяких питань зі сторони регуляторів. До того ж, це сама безпечна криптовалюта, якщо так коректно можна сказати.
Криптобіржі, по ряду зрозумілих причин, відносяться до найбільш слабких місць щодо регуляції. Тому, відповідно їх токени також у групі найвищого ризику. Узагалі не факт, що усі, навіть великі криптобіржі зможуть пережити регуляцію, не говорячи вже про їх токени.
Деякі біржі уже почали готуватися до регуляції. Наприклад, біржа Bybit провела заміну біржового токена BIT, на нібито незалежний токен MNT. Хоча, всі активності на біржі проходять за участі цього токена. Тобто, так собі підготовка, і сумнівно, що це допоможе.
Також, у мене був венчурний портфель і експеримент “Топ-25 найгірших монет”, які я також закрив. Венчурний я перелив у біткойн, а експеримент найгірших токенів перелив у дві монети, які мають самий високий потенціал росту (ось посилання, щоби я не повторювався).
Таким чином, майже усі криптовалютні активи знаходяться у біткойні, частина у плечовому токені BTCUP (3X контракт на біткойн) і є ще один маленький портфель ризикових активів, розмір якого не перевищує 1% від капіталу.
Узагалі, на мою думку найбільшу вигоду від регуляції отримає біткойн, тому що більшість інвесторів, щоби уникнути ризиків, будуть саме у нього переливати кошти. А уже серед альткоїнів, потрібно дуже глибоко аналізувати, які переживуть регуляцію, а які ні.
Проте, є один особливий актив високого ризику – це стейблкоїни. Використовувати їх для транзакційних потреб (тобто, отримати чи передати кошти) – допустимо, але просто тримати у них заощадження я особисто рахую це дуже великим ризиком.
Хочу зазначити, що регуляція криптовалют неминуча. Це треба просто прийняти як є. Узагалі існувало тільки два варіанта – або регуляція або занепад криптовалют. Проте, інтерес до крипти показав, що вона буде існувати, а значить, необхідно створити правила гри.
Регуляція – це є однозначний плюс для інвестора. Так, регуляція створює великі перепони для шахраїв, і так, трохи ускладнить життя для реальних проектів, але в кінці кінців усі виграють від цього (ну, крім шахраїв)
І саме тому, кожному інвестору, який має справу із криптою необхідно підготуватись. Як? Кожен інвестор повинен сам відповісти на це питання для себе.
Надіюсь, що тему регуляції я розкрив, якщо необхідно щось уточнити чи доповнити – пишіть у коментарях.
Корисні посилання по темі:
Біржа Binance із 20% знижкою на комісію>>>
Біржа OKX із 20% знижкою на комісію>>>
Біржа Bitget із 20% знижкою на комісію>>>
Біржа Bybit із бонусами до 30 000 USDT>>>
Детально у відео:
Якщо вам цікаво бути в курсі інвестиційних стратегій та важливих подій, підписуйтесь на телеграм-канал, twitter та ютуб-канал. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних випусках.
З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.