Вітаю вас!
Як ви напевно переконались, міжринковий аналіз несе у собі дуже високий потенціал для ефективного інвестування. Саме тому, як додатковий сигнал, ми використовуємо угоди інсайдерів.
Тобто, як ви побачили у попередньому занятті, ми використовуємо дії інсайдерів у акціях, пов’язаних з активом. І ви вже побачили у тому занятті, що для аналізу золота, ми дивимся за інсайдерами в компаніях, що видобувають золото – це основні дані, а додаткові дані – це компанії, що видобувають срібло та мідь.
Тим самим чином, торгуючи мідь, ви можете використовувати дані не тільки по компаніям, що займаються видобутком міді, а компаніями по видобутку золота і срібла.
Із золотом, думаю усе зрозуміло, перейдемо до нафти. Як і раніше, використовуємо скрінер FinViz, і одразу вибираємо компанії тільки із США та капіталізацію вище 300 млн доларів. І для нафти ми просто вибираємо сектор “Energy” (енергія).
Компаній у цьому секторі дуже багато, але аналізувати всі непотрібно, як на мене, вистачить 10 самих капіталізованих компаній. Для цього ми сортуємо дані по показнику “Market Cap” (ринкова капіталізація), щоб отримати перелік найбільших компаній галузі. У результаті ми побачимо схожий результат як нижче:
І тепер, вносимо кожну компанію у OpenInsider.com (чи будь-який інший ресурс для аналізу інсайдерів), і наносимо угоди на графік нафти (як це показано у попередньому занятті по золоту). Але є ще один момент, у полі “Industry” (індустрія) дані повинні починатись з “Oil &Gas“. Справа у тому, що у енергетичному секторі є компанії, які не зв’язані з нафтою та газом, наприклад, вугілля чи уран.
Якщо вам цікаво торгувати природній газ, то тут трішки складніше. Вам потрібно із інсайдерів по нафті, вибрати такі компанії, а яких відчутно переважає видобуток саме газу, а не нафти.
Перейдемо до пшениці. Узагалі, інсайдери по пшениці, сої, рисі, кукурудзі та інших культурах співпадають, так як компанії що займаються пшеницею, займаються не тільки нею, а цілим спектром сільськогосподарських культур. І до речі, між цінами на ці культури є досить висока кореляція.
Для отримання даних по інсайдерам, ми у скрінері вибираємо сектор “Consumer Defensive“, а у індустрії – “Farm Products“. Цим самим ми отримаємо такий перелік:
Але це ще не все, далі, необхідно зайти у кожну компанію, і подивитись чим вона займається. Якщо у загальному, то, наприклад з почату списку, ADM і BG – підходять нам, так як вони займаються сільськогосподарськими культурами. А TSN – не підійде, так як цей інсайдер займається тваринництвом.
Дуже цікавими є торгівля біржових індексів (наприклад, S&P500, Dow Jones 30 та інше). Тут є два варіанти. Перший – у скрінері вибрати весь сектор фінансів (Finance), а другий вибрати тільки банки:
Тут усе дуже просто, у фінансового сектору надзвичайно висока кореляція із біржовими індексами.
І зупинимось на ще одному популярному інструменті, це – біткойн. На даний момент, ще немає сектору чи індустрії, що відповідає біткойну, тому, підбір компаній для аналізу угод інсайдерів дещо ускладняється.
Наша ціль знайти компанії які тримають на балансі відчутну частку капіталу у біткойні, компанії розробники програмного забезпечення для блокчейну, майнерів криптовалют та інші схожі компанії. А потім із цього списку виключити маленькі компанії, та компанії поза США.
На даний момент актуальні такі компанії
- MicroStrategy [MSTR:NASD] – компанія розробник програмного забезпечення, що тримає на балансі велику кількість біткойнів
- Riot Blockchain [RIOT:NASD] – компанія, основна діяльність якої майнінг криптовалют
- Marathon Digital Holdings [MARA:NASD] – компанія займається технологіями цифрових активів та майнінгом
- Coinbase Global [COIN:NASD] – одна з найбільших криптовалютних бірж
- CleanSpark [CLSK:NASD] – займається інфраструктурними питаннями майнінгу, а також безпосередньо майнінгом
Можна підшукати іще компаній, та й у найближчому майбутньому кількість таких компаній буде рости – але для аналізу хватить і цих. Щоби переконатись, що на ці компанії впливає ціна на біткойн, просто нанесемо їх на графік біткойна:
Чітко видно висока кореляція між ціною на біткойн і цінами на акції вказаних компаній.
І таким чином, як показано вище, ми знаходимо інсайдерів для будь-яких ресурсів, які нас цікавлять, а далі наносимо на графік і проводимо свій аналіз як у попередньому дописі.
Та нажаль є інструменти, до яких відсутні інсайдери, яких можна було би використовувати для аналізу. Наприклад, по державним борговим паперам США (US Treasury) відсутні такі інсайдери, тому потрібно покладатися тільки на дані хеджерів.
До речі, такий аналіз можна проводити не тільки для ресурсів, але і у зворотному напрямі. Наприклад, аналіз по золоту, можна впевнено використовувати для прийняття інвестиційного рішення по купівлі акцій золото видобувної компанії. І так по будь-яким компаніям, у яких є зв’язок з певними ресурсами.
Рекомендую до перегляду відео по темі:
Щоби не пропускати нові матеріали по курсу інвестування, ви можете слідкувати за оновленнями на телеграм-каналі та ютуб-каналі.
Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних матеріалах.
З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.