Випереджуючі ринкові індикатори

Випереджуючі ринкові індикатори

Вітаю вас!

У даному дописі я покажу вам ще декілька якісних ринкових індикаторів, які доповнюють основні дані для аналізу. Ці індикатори допоможуть вам побудувати більш точний прогноз, заснований на серії незалежних джерел інформації.

Я покажу індикатори, якими користуюсь особисто зі своїми параметрами та налаштуваннями, для прийняття рішень. Тобто, це не рекомендація до дії, а демонстрація як працюю я.

Криптовалютний індекс жадності і страху

Почнемо з біткоїна. Для нього, насправді, є дуже багато різних метрик, але найбільш точний, з мого досвіду, це – криптовалютний індекс жадності і страху  (Crypto Fear & Greed Index).

Даний індикатор – це індикатор ринкових настроїв. І цей індикатор ідеально прогнозує по причині того, що ринок працює так, що більшість завжди не права. Це є так звана – реверсивна психологія. Тобто ми робимо зворотне від того, що робить натовп.

Для цього проводиться аналіз поточних настроїв ринку біткойн і збиваються числа в простий лічильник від 0 до 100. Нуль означає «Надзвичайний страх», а 100 означає «Надзвичайну жадібність». Давайте розглянем інформацію про джерела, на основі яких будується індекс.

Джерела даних, для побудови індексу страху і жадності

Дані беруться із п’яти джерел. Важливо розуміти, що цей індекс розраховується саме для біткойна, але із-за високої кореляції криптовалют між собою, можна використовувати ці дані для криптовалютного ринку узагалі.

Не вникаючи у деталі, у індекс входять дані по волатильності, ринкового моментуму та об’єму, соціальні медіа, домінація та google-тренди.

Дані індикатора можна отримати на сторінці індикатора жадності та страху>>>

Crypto Fear & Greed Index - криптовалютний індекс жадності та страху

Для себе я використовую індикатор так – я відмічаю звичайні зони жадності і страху та екстремальної жадності і страху.

Зона екстремального страху – це, з високою ймовірністю, місце розвороту із падіння ринку до росту. Для мене це значення від 0 до 10.

Зона екстремальної жадності – це значення від 90 до 100. У цій зоні я очікую розворот із росту до падіння.

Зона страху – значення 11-20 та зони жадності 80-89 також можна використовувати у своїх стратегіях, але вони менш важливі.

Щоби переконатись у якості сигналів, нанесіть ділянки жадності та страху на графік біткойна, і ви побачите якісне відпрацювання індикатора.

Індекс жадності і страху біржовий

Перейдемо тепер до біржових індексів, таких як S&P 500, Dow Jones 30 та інші. Тут є також дуже сильний індикатор жадності і страху (Fear & Greed Index). Цей індикатор розраховує CNN, і у його склад включені такі дані:

  • ринковий моментум – відношення S&P 500 і ковзаючої середньої за 125 днів
  • сила цін на акції – нові чисті максимуми та мінімуми за 52 тижні на NYSE
  • широта цін акцій – враховує об’єм цін на акції що ростуть, до об’єму акцій, що падають у ціні
  • опціони PUT і CALL – середнє співвідношення put/call за 5 днів
  • волатильність ринку – VIX (так званий індекс страху) та його 50-денне ковзаюче середнє
  • попит на безпечний притулок коштів – різниця в прибутковості акцій і облігацій за 20 днів
  • попит на сміттєві облігації – спред дохідності, сміттєві облігації проти облігацій інвестиційного рівня

Індекс набирає значень між 0 та 100, і я аналізую ці дані для прогнозування таким же чином, як і для криптовалютного індексу жадності і страху.

Fear and Greed Index SP500 - біржовий індекс жадності та страху

Узагалі, це є один із найточніших індикаторів для біржових індексів.

Дані по індикатору, ви можете знайти на сайті CNN>>>

Опитування настроїв інвесторів AAII

Наступний індикатор для біржових індексів, також зв’язаний із реверсивною психологією , це – опитування настроїв інвесторів AAII (The AAII Investor Sentiment Survey).

Настрої інвесторів вимірюються за допомогою щотижневого опитування. Це опитування пропонує інвесторам відповісти про те, куди рухатиметься ринок у наступні шість місяців, на їхню думку.

Тобто, інвестори дають відповідь, що вони очікують – ринок буде рости, буде нейтральним чи упаде. Ці дані підсумовуються, і ми отримуємо узагальнені дані:

AAII Investor Sentiment Survey - Опитування настроїв інвесторів AAII

Прямі дані нам не потрібні, ми будемо використовувати різницю між очікуваннями росту і очікуваннями падіння, а нейтральні дані узагалі не будемо використовувати.

Якщо ця різниця знаходиться вище 20 – це екстремальна жадність, якщо між 19 та 10 – це просто жадність. І, відповідно, якщо це значення нижче -20 – то це екстремальний страх, а значення між -19 та -10 – просто страх. Усі інші значення не несуть користі, як правило – це просто продовження діючого тренду.

Дані опитування ви можете знайти на сторінці асоціації>>>

До речі, результати цього опитування та індекс жадності і страху, показують схожі сигнали, незважаючи на те, що у них відсутні будь-які спільні вхідні дані. Вони дуже добре доповнюють один одного.

Сумарні покупки та продажі інсайдерів

Ми вже говорили про інсайдерів і попередніх дописах, і ви знаєте у чому переваги використання даних форм 4. Але зараз, ми поглянемо на інсайдерів під іншим кутом.

Ми будемо аналізувати сумарні дані по покупкам і продажам інсайдерів за кожен день. На основі цих даних, будується графік угод інсайдерів:

Insider Buy-Sell Chart - Сумарні покупки та продажі інсайдерів

Тут червона лінія – це кількість угод на продаж, а синя лінія – кількість угод на покупку. Щодо конкретних кількостей угод, то для себе я визначив такі дані – якщо 100 і більше покупок, то це знак на ріст ринку, якщо 400 і більше продажів – то це знак на падіння ринку. Чому продажі менш значимі за покупки, я роз’яснив у передніх дописах про інсайдерів.

Але треба розуміти, що дії інсайдерів (як багато інших показників) мають затримку, тобто, може пройти і тиждень, і більше, поки почнеться тенденція. І ще — сигнали на купівлю завжди сильніші, ніж сигнали на продаж, і це стосується не лише інсайдерів, а й більшості інших випереджаючих показників.

Дані індикатора можна отримати на OpenInsider>>>

Індекс Армса TRIN

Індекс Армса TRIN (Arms Index), або по іншому, індекс короткострокового трейдингу (Short-Term Trading Index), розраховується як відношення кількості акцій, що виросли і впали в ціні, до об’ємів їх торгів.

Індекс Армса TRIN

Якщо грубо сказати, цей індикатор показує перекупленість чи перепроданість ринку, причому робить дуже точно, незважаючи на те, що це суто технічний показник.

Графічно він виглядає так:

Індекс Армса TRIN - Arms Index

Для приймання рішення я користуюсь такими даними – якщо денна свічка закрилась вище 2 – то це сигнал до росту, а якщо менше 0,5 – це сигнал до продажу. Але тут є важливий момент, так як це, все ж таки, технічний індикатор, то сигнали мають найвищу точність у зонах дій по індексу СОТ (ми розглядали це у занятті по індексу СОТ).

Поза зонами, точність сигналу падає. Також, по спостереженням, сигнали на покупку є значно точнішими ніж сигнали на продаж.

TRIN доволі популярний індикатор, і джерел, де взяти його дані також багато, але я дивлюсь значення на StockCharts>>>

Сезонність у ресурсах

Сезонність гарно показує по історичним даним циклічність ціни на протязі року. Незважаючи на те, що при стійкій сезонності є ймовірність спрацювання угоди, важливо розуміти, що це усереднені та історичні дані. І проводити угоди користуючись тільки сезонністю я би не радив.

Але сезонність можна ефективно використовувати для підтвердження сигналу. Тобто, якщо у нас появився сигнал по індикаторам на покупку, і він співпадає з даними по сезонності – то це потужний підтверджуючий сигнал.

Приклад сезонності на ціні золота:

Сезонність у золоті

Сезонність можна дивитись на різних ресурсах – їх є велика кількість. Особисто я використовую EquityClock>>>

Хочу звернути особливу увагу на те, що всі індикатори несуть ймовірнісний характер, тобто ймовірність реакції на них висока, але 100% гарантії не буває! І для того, щоби максимально збільшити точність сигналів, необхідно розглядати все у комплексі.

Відео по темі:

Щоби не пропускати нові матеріали по курсу інвестування, ви можете слідкувати за оновленнями на телеграм-каналі та ютуб-каналі.

Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних матеріалах.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest