Що несе 2025 рік для S&P 500, біткойна, облігацій, золота і нафти

Що несе 2025 рік для S&P 500, біткойна, облігацій, золота і нафти

У цьому дописі давайте спробуємо розібрати, що очікувати від найбільш популярних активів, таких як біржовий індекс S&P 500 (і відповідно, від ринку акцій), біткойна, облігацій (особливо, довгострокових), золота і нафти у 2025 році. А також, розглянемо ще один, не дуже популярний, але перспективний актив.

Аналіз проведемо із погляду даних по розумним грошам, таких як хеджери та інсайдери, по ринковому сентименту (тобто настроям інвесторів), а також, включу деякі додаткові дані, які варті уваги.

Починаємо із S&P 500, як найпопулярнішого інструменту із класу ризикових активів.

Почнемо із інсайдерів. Коротко нагадаю, що інсайдери, це керівництво компанії, члени ради директорів та інші службовці компанії, які мають доступ до непублічної інформації. Сюди також відносяться власники 10% акцій компанії і більше. І всі вони зобов’язані звітувати по своїм угодам, що дає нам джерело якісної інформації.

що з кінця листопада інсайдери масово продають акції своїх компаній

Якщо поглянути на дії інсайдерів, то видно, що з кінця листопада інсайдери масово продають акції своїх компаній. Якогось одного піку немає, але видно чіткий загальний підвищений рівень продажів.

фінансові компанії, тобто, компанії, які найбільше корелюють із SP500, так як є представниками безпосередньо сектору фінансів – то у їх звітах також видно масові розпродажі акцій

Якщо взяти окремо найбільші фінансові компанії, тобто, компанії, які найбільше корелюють із SP500, так як є представниками безпосередньо сектору фінансів – то у їх звітах також видно масові розпродажі акцій. При чому, розпродаж йде практично по усім компаніям, і розміри таких продажів складають сотні мільйонів доларів. Під час очікування росту, такими об’ємами акції не продають.

Переходимо до хеджерів. Коротко, хеджер – це учасник торгів, який має на меті хеджувати ризики для основної діяльності. Це, як правило, представники великого бізнесу, які захищаються від коливання ціни. Загалом, про інсайдерів, хеджерів і інші інструменти, які ми будемо сьогодні розглядати, детальна інформація є у безкоштовному курсі «Розумні гроші» (на сторінці “База Знань).

еджери у індексі S&P 500 мають від’ємну позицію

Отож, хеджери у індексі S&P 500 мають від’ємну позицію. Якщо подивитися трішки раніше – на 2022 та 2023 рік, коли зароджувався тренд на ріст, хеджери мали величезну позитивну позицію, яку плавно закривали по ходу росту індексу.

А зараз, вони уже мають накопичену хеджувальну шорт позицію, яка за своїм розміром співмірна із позицією на піку тренду 2021-2022 року. Звичайно, мова не про точку розвороту, так як позиція може знижуватися і далі, але мова про те, де знаходиться ринок.

опціонний індикатор CPCE – це відношення пут до кол опціонів на акції

Цікавим є опціонний індикатор CPCE – це відношення пут до кол опціонів на акції. Закриття нижче рівня 0,5 говорить про наявність суттєвої переваги на ріст ринку, тобто, інвестори ставлять гроші на подальше зростання. І на графіку загалом видно звуження діапазону у сторону того, що майже ніхто не чекає падіння ринку. Цей індикатор хороший показник реверсивної психології, тобто, ринок йде проти очікування більшості.

індикатору жадібності і страху

По індикатору жадібності і страху та опитуванню інвесторів, від американської асоціації приватних інвесторів, ми бачимо нейтральний показник. Але це всього лиш реакція на значне денне падіння індексу SP500, що відбулося 18 грудня. Деякі індикатори сентименту можуть так різко реагувати на швидке падіння ринку, але вони так же швидко відновлюються до своїх нормальних значень.

опитуванню інвесторів, від американської асоціації приватних інвесторів, ми бачимо нейтральний показник

Тому, ринок знаходиться у фазі очікування якогось тригера, тобто якоїсь події, що запустить процес зниження.

Я зараз не буду поглиблюватися, у одному із наступних дописів, я зроблю глибокий  і детальний аналіз по SP500 – по макро статистиці, більш ширше по сентименту, включу дані по корпоративним показникам і по споживацькому ринку – тобто повний огляд стану і перспектив саме S&P 500 і ринку акцій загалом.

А тепер до біткойну. Як я вже не одноразово говорив, біткойн – це такий же ризиковий актив, як і акції чи нерухомість, тому усе, що я говорив про індекс S&P 500 стосується і біткойна.

Проте, давайте подивимось безпосередньо на дані по біткойну. І почнем із інсайдерів, у компаніях, що напряму пов’язані із біткойном. Це такі компанії, як криптобіржа Coinbase, один із найбільших холдерів біткойна компанія MicroStrategy і серія компаній майнерів, таких як Cleanspark, Mara Holdings, Hut 8, RIOT Platforms, Terawulf, Cipher Mining.

давайте подивимось безпосередньо на дані по біткойну. І почнем із інсайдерів, у компаніях, що напряму пов’язані із біткойном

Отож, у цих компаніях інсайдери масово продають свої акції, при цьому, жодної покупки у жодній з компаній – немає. А купували масово вони у другій половині 2023 року, що відображено у звітності.

Проте, хочу звернути увагу на дві компанії, які найчастіше попадаються у новинах. Перша – це MicroStrategy із їх директором і крипто адептом Майклом Сейлором. В той час, коли Сейлор розповідає скільки їх компанія купує біткойнів, менеджмент продає власні акції, а також, масово виписують собі опціони, виконують їх і продають акції.

це MicroStrategy із їх директором і крипто адептом Майклом Сейлором

Це у той час, коли MicroStrategy постійно випускає облігації, щоби залучити кошти інвесторів, менеджмент виводить кошти із компанії.

Mara Holdings, на даний момент вони володіють більш ніж 40 000 біткойнів

 

Ще одна компанія, яка також почала накопичувати біткойни – це Mara Holdings, на даний момент вони володіють більш ніж 40 000 біткойнів. І що характерно, вище керівництво компанії також почало продавати власні акції. Тобто, дії менеджменту не співпадає із публічними намірами компанії.

ище керівництво компанії також почало продавати власні акції. Тобто, дії менеджменту не співпадає із публічними намірами компанії.Криптовалютний індекс жадібності і страху також знаходиться у зоні жадібності. На даний момент жадібність не екстремальна, але загалом вона усе одно висока.

Криптовалютний індекс жадібності і страху також знаходиться у зоні жадібності.

Ще один вартий уваги показник – це позиція застосунку криптобіржі Coinbase у категорії фінансів. На даний момент, застосунок не на першому місці, але усе одно знаходиться у топі – користувачі активно цікавляться криптою.

позиція застосунку криптобіржі Coinbase у категорії фінансів

Тобто, по цим даним можна сказати, що ринок у активній фазі росту, і ближче до піку ніж до дна. Так само як із акціями – чекаємо не тригер.

І переходимо до довгострокових облігацій, що є для багатьох інвесторів болючою темою із покупкою TLT.

Ітак, динаміка по довгостроковим облігаціям аж ніяк не радує, але не потрібно панікувати. Довгострокові облігації – це високо волатильний інструмент, порівняно із короткими облігаціями. Бо чим більший термін до погашення, тим більше можуть впливати різні фактори на ціну облігації.

Так, вплив ставки ФРС на вартість таких облігацій є, але не такий великий, як на короткі облігації. Тому, потрібно враховувати, що дохідність довгострокових облігацій не буде рівною ставці ФРС, але у середньому, буде прямувати до її рівня, проте із можливою високою волатильністю.

вплив ставки ФРС на вартість таких облігацій є, але не такий великий

Основна проблема довгострокових облігацій – це невизначеність щодо політики Трампа, буде вона проінфляційна, чи дефляційна. Бо деякі його заяви суперечать одна одній, і все будемо бачити уже по факту його прямої діяльності на посту президента.

А поки ці всі очікування і невизначеність, останні місяці, тягнуть дохідність облігацій вверх, і відповідно, їх вартість вниз.

хеджери по довгостроковим облігаціям також знаходяться у невизначеному стані

Що цікаво, це те, що хеджери по довгостроковим облігаціям також знаходяться у невизначеному стані. Як показує графік – після виборів у США, їх позиції знаходяться на біля нульових позначок, хеджери також очікують.

о сентименту у довгострокових облігаціях, яке побудовано на опитуваннях інвесторів – переважна більшість очікує продовження падіння вартості облігацій

Але, по сентименту у довгострокових облігаціях, яке побудовано на опитуваннях інвесторів – переважна більшість очікує продовження падіння вартості облігацій. Більше того, значення знаходяться на екстремально низьких рівнях. Та як ви знаєте, настрої інвесторів працюють реверсивно, так що, із достатньою ймовірністю, можливо найближчим часом нас чекає розворот. Можливо навіть і на інавгурацію Трампа, як найближчу знакову подію.

масове зростання об’ємів опціонних PUT-угод

Це також підтверджує інша метрика – масове зростання об’ємів опціонних PUT-угод, тобто – ставок на подальше пониження вартості TLT. Як показує графік, більшість піків зростання об’ємів таких угод були локальними мінімумами для довгострокових облігацій.

Також, поточному падінню вартості облігацій сприяє те, що на даний момент присутні очікування, що ФРС у 2025 році буде всього два рази знижувати ставку на 0,25%. Тобто, очікування, що суттєвого пом’якшення не буде, але коли активно реалізується рецесія, чи просто ринок почне охолоджуватися і повертатися до нормальної оцінки, то ставку будуть знижувати стільки раз, і до такого рівня, поки стимулювання не будуть відчутним. Так було раніше, так буде, скоріш за все, і надалі.

А якщо врахувати потенціал перетікання капіталу із ризикових активів у захисні, під час охолодження, то це і буде золотий час для облігацій.

Тому, довгострокові облігації, із врахуванням ризиків, можуть бути цікавим варіантом для вкладення. Але нагадую – це не інвестиційна рекомендація, завжди робіть власний аналіз.

І перед тим, як перейти до золота, якщо у вас ще немає рахунку для закордонних фондових ринків, то початок нового 2025 року є хорошим часом, щоби розпочати свій інвестиційний шлях.

Пропоную вам Freedom24 – це ліцензований брокер, із простою реєстрацією, україномовною підтримкою та можливістю поповнити рахунок поміж іншого, криптою чи карткою українського банку. Я особисто маю там рахунок більше 3х років – і усім задоволений.

При реєстрації за цим посиланням у Freedom24 і поповненні рахунку від 100$, з 13 січня по 28 лютого 2025 діє акція – брокер дарує на рахунок акцію однієї із публічних компаній.

Отож, що чекати по золоту. Поглянемо спочатку на угоди у компаніях, що займаються видобутком золота, а також, срібла і міді – це фактично одна група металів, і вони добре корелюють, а заодно, буде більша вибірка даних.

Поглянемо спочатку на угоди у компаніях, що займаються видобутком золота, а також, срібла і міді – це фактично одна група металів

Бачимо, що окрім однієї покупки, інсайдери масово продають свої акції. І тут, насправді, немає нічого дивного – золото знаходиться на своїх історичних максимумах по вартості із врахуванням інфляції.

золото знаходиться на своїх історичних максимумах по вартості із врахуванням інфляції

Звичайно, це не означає, що золото не буде рости, але показує те, що потенціал по ризик профілю золота направлений вниз. Це підтверджують і позиції хеджерів. Вони знаходяться практично на мінімальних значеннях за всю історію.

підтверджують і позиції хеджерів. Вони знаходяться практично на мінімальних значеннях за всю історію

Основними драйверами росту ціни на золото є очікування можливого зростання інфляції, а також, геополітичні ризики.

Тому, по золоту я бачу більший потенціал саме у сторону зниження ціни, саме не це вказують основні фактори.

Щодо нафти, то тут картина значно краща. По даним інсайдерів уже видно серії угод від інсайдерів різних компаній на покупку, при чому, суми покупок доволі відчутні. Тобто, інсайдери у нафтових компаніях бачать певну перспективу росту.

інсайдери у нафтових компаніях бачать певну перспективу росту

Так щоби сказати, що це ознака впевненого росту – я не можу, оскільки угод на продаж також є достатньо. Але потрібно брати до уваги, що коли інсайдер продає – то причин для цього може бути безліч – це не обов’язково закриття позиції для фіксації прибутку, це може бути продаж для закриття кредиту, купівлі нового будинку і тому подібне.

А купує інсайдер виключно із однією метою – заробити гроші. Тому, вага угод на покупку є набагато більшою, ніж угод на продаж.

Дані по індексу СОТ знаходяться у зоні покупки

Із іншої сторони, позиції хеджерів також показують потенціал до зростання. Дані по індексу СОТ знаходяться у зоні покупки. Хоча, це не самий сильний сигнал, оскільки прямі позиції хеджерів не знаходяться біля екстремумів, тобто, вони на певних середніх рівнях.

А це означає, що певний потенціал для росту є, але він не є високоймворіним, тому я не дивлюсь зараз у сторону нафти. Ще одна причина, чому я не дивлюсь у сторону нафти полягає у тому, що я все ж таки, бачу попереду неминучу рецесію (як вже казав, про це у деталях буде один із наступних дописів), а під час спаду економіки попит на нафту падає, і відповідно може сильно знижуватися і ціна.

А для тих, хто додивився до кінця, я розповім про один перспективний актив із енергетичного класу, який можливо я буду брати у портфель – це уран. По ньому, під час зниження і консолідації ціни, інсайдери у компаніях, пов’язаних із видобутком урану активно почали викуповувати акції власних компаній, про чому – продажів майже не має, а це уже доволі сильний знак.

інсайдери у компаніях, пов’язаних із видобутком урану активно почали викуповувати акції власних компаній, про чому – продажів майже не має, а це уже доволі сильний знак

По урану є як ETF на компанії що займаються видобутком урану, так і безпосередньо на фізичний уран. Є навіть плечовий ETF на уран, для самих азартних.

Тому, якщо все ж таки, вирішу брати уран у портфель – я, як завжди, напишу про це у телеграм каналі. У мене, до речі, є допис про аналіз урану, думаю воно зараз буде актуальним.

Але, якщо вам цікаво глибше копнути в уранову галузь і її перспективи, саме із фундаментальної сторони, то напишіть про це у коментарях – буде інтерес, обов’язково зроблю детальний допис!

Якщо вам цікава така тематика, підписуйтесь на телеграм-канал та ютуб-канал.

? Мій брокер фондового ринку:

? Freedom Finance Europe із можливістю поповнити криптою чи карткою українського банку>>>
При реєстрації за цим посиланням у Freedom24 і поповненні рахунку від 100$, з 13 січня по 28 лютого 2025 діє акція – брокер дарує на рахунок акцію однієї із публічних компаній.

? ТОП криптобіржі, якими я користуюсь:

? Біржа Binance із 20% знижкою на комісію>>>
? Біржа OKX із 20% знижкою на комісію>>>
? Біржа Bitget із 20% знижкою на комісію>>>
? Відкрити рахунок на Bybit із бонусами до 30 000 USDT>>>

Реєструючись за цими посиланнями, ви не тільки отримуєте знижки і бонуси, але і підтримуєте розвиток проекту Capitalizator UA!

? Підтримати розвиток проекту Capitalizator UA фінансово>>>

Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних дописах. З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

20 Replies to “Що несе 2025 рік для S&P 500, біткойна, облігацій, золота і нафти”

  1. Дякую за Вашу працю. Інформація як завжди досить корисна.

  2. Дуже дякую за структуровану інформацію. Таблиці з ОупенІнсайдер?

  3. Сейлор, як я чув, продає акцвї мікростратеджв для того, щоб купити більше біткоінів. Нещодавно вони огошосили шалену доп емісію, щоб розбавити акції, продати, і ще закупмти біткоінів.

    Цікава ваша думка про графік сот на сайті інсайдер вік. Там не можна виставити кількість днів для розрахунку, а по замовчуванні стоїть шось типу 150 чи 250 днів, точно не памятаю. Але значно більше за 26 днів, як ви рекомендували в своєму відео

    1. Форма 4 – це те, що він продає власні акції, це не про додаткову емісію. Продаючи власні акції, він фактично продає частку бітйкойнів, якими володіє компанія.

      26 – це не рекомендація, це так, як я використовував. Але зараз я користуюсь інсайер-вік, і ті налаштування мене повністю влаштовують

  4. Дякую, за зрозумілий аналіз. Дуже легко навчатись на вашому досвіду.

  5. Дякую за зрозумілу інформацію і Вашу працю заради нашої обізнаності! Нажаль не так давно знайшов Ваш канал. Бажаю натхнення та розвитку!
    І звісно ж зі святами!

  6. Дуже корисний допис, дякую вам за проведену роботу

  7. Олександр, дякую за таку розгорнуту відповідь і аналіз, ваша чітка манера донесення думки унікальна як на ютубі так і в статтях.
    В мене є запитання.
    Цікавлячись вашою думкою мені стає зрозуміла позиція що до того, що сп500 та і весь ринок в цілому очікує падіння. Я не можу не погодитись з більшістю ваших аргументів, всеж хочеться уточнюючого запитання. Як саме ви розглядаєте майбутнє падіння?

    1. Велика корекція при якій сп500 просяде до рівня попередніх висот середини 2024 (до близько 5500). І можливо наступних пів року побуде в флеті. Якщо так то питань більше не маю.

    2. Довгострокове падіння\масштабний обвал ринку більше схожий до 2022 року коли ми мали протяжну майже річну історію спадання індексу. (говорю про індекс маючи на увазі вцілому фондовий ринок).

    Мені здається що 2 сценарій дуже малоймовірний. Я розумію що ринок перегрітий як і в 2022, але 2022 року був ще один негативний момент якого зараз немає – 2022 року крім загальної перегрітості була важлива причина – підняття ставки центробанком і взагалі очікування на затяжну зиму на ринку через регуляцію центробанком на декілька років вперед. Зараз же такої масштабної причини для падіння як ця майже не має. Ставки поступово знижуватимуться, інфляція тримається на задовільному керованому рівні.

    Кажучи що їх МАЙЖЕ не має я маю на увазі наступні причини що в теорії можуть стригерити таке падіння:
    1. Якщо анемплоймент рейт продовжить зростання і перевищить значення 4.50 – 4. 80, 5.
    2. Якась раптова загальна розчарованість штучним інтелектом. Наприклад якщо компанії повязані з цим будуть показувати розчаровуючі результати і це породить сумніви у інвесторів що штучний інтелект потенційно погано монетизується.

    То який рівень падіння ви передбачуєте ? 1 чи 2? Якщо 2 то які ще причини чи трігери можуть для нього бути? Мені чомусь вони не здаються настільки ймовірними.

    Дякую.

    1. Я не можу знати яке буде падіння, занадто багато складових, включаючи те, як буде реагувати уряд США, розмір стимулів, що саме буде тригером для падіння і т.д. Тому я не роблю ставки як буде, а просто дивлюся по факту що відбувається, і по цьому роблю інвестиційні дії

  8. Доброго дня, Олександре! Дякую за Вашу працю, все дуже цікаво та інформативно. Я тільки починаю розбиратись в усіх темах, які ви розкриваєте. Зацікавили інвестиції у фʼючерсне срібло, і була б дуже вдячна почути Вашу пораду. Підкажіть, будь ласка, на якій біржі краще торгувати, і чи підійде брокер якого Ви радили в одному зі своїх відео – Freedom 24?

    1. Вітаю, дякую! Ф’ючерси та інвестиції, як на мене не співпадають по цілям. Ф’ючерси – це, як правило, спекуляції, оскільки, як мінімум, там час від часу потрібно продавати контракти і купувати нові, бо мають термін дії, тобто, прийдеться платити комісію і іноді, втрачати на ціні. Як інвестиція, я бачу хіба фізичне золото чи ETF на срібло. Freedom 24 для ф’ючерсів не підійде, їх там немає, там доступні ETF на срібло

      1. Дякую! Підкажіть, будь ласка, по ETF на срібло: на якій біржі/біржах можна купувати? І ще по фʼючерсах, якщо торгувати на бінанс чи байбіт, то можна торгувати там саме «сріблом»? Як потім з цих угод виводити гроші і чи потрібен брокер (якщо так то можливо знаєте якогось наприклад)? Буду дуже вдячна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest