Вітаю вас!
Сьогодні найцікавіше заняття – спекуляції. Саме у спекуляціях найбільше динаміки, тут високий потенціал прибутку, проте найвищі ризики. Підхід, який я вам покажу, це тільки моє бачення і не є рекомендацією до дії.
Підходів до спекуляцій може бути багато, це торгівля ф’ючерсних контрактів, ETF на активи, CFD-контракти, опціони та інше. Мій спекулятивний портфель торгується на фондовому ринку США, тому для себе я вибрав торгівлю ETF, при чому, де це можливо – використовую плечові ETF (leveraged ETF).
Торгові інструменти
Пройдемся по основним робочим інструментам, які я використовую.
Перший інструмент – це біржовий індекс S&P500. Для спекуляцій я вибрав ProShares UltraPro S&P500 [UPRO:NYSE] – це фонд, який повторяє рух індексу S&P500 з третім плечем⚖. Тобто, якщо індекс росте на 1%, UPRO росте не 3%. Таким чином, ми отримуємо високу волатильність, і при цьому, високий потенціал росту.
Наступний інструмент – це казначейські боргові папери США (20-ти річні). Тут я використовую Direxion Daily 20+ Year Treasury Bull 3X Shares [TMF:NYSE] – це фонд, який повторяє динаміку боргових паперів із третім плечем.
Далі – золото. Для торгівлі золота я використовую Direxion Daily Gold Miners Index Bull 2X Shares [NUGT:NYSE] – це не є прямий фонд золота, а фонд на золотовидобуваючі компанії із плечем 2х. Я вибрав саме його, так як у ньому є найбільша волатильність, і відповідно – найбільший потенціал росту, при збереженні високої кореляції з ціною на золото.
Наступний інструмент – нафта. Для спекуляцій по нафті я використовую Direxion Daily S&P Oil & Gas Exp. & Prod. Bull 2X Shares [GUSH:NYSE] – як із золотом, це не прямий ETF на нафту, а фонд на розвідку і видобуток нафти і газу з другим плечем, який має високу кореляцію із нафтою, але значно вищу волатильність і, відповідно, потенціал.
І останній інструмент – це біткойн. Плечового ETF на біткойн на даний момент не існує, тому я використовую ProShares Bitcoin Strategy ETF [BITO:NYSE].
Інші інструменти я не використовую у спекуляціях по двом причинами, це – або низька волатильність і потенціал (наприклад, пшениця, кукурудза), або висока кореляція із іншими активами, які я торгую (наприклад, торгівля срібла, природного газу).
Інструменти у процесі роботи можуть мінятись, так як одні можуть зніматись з торгів, або виходити нові, ще більш ефективні. Окрім цього, ви можете підібрати для себе інші торгові інструменти, які вам більше підійдуть.
До речі, по деяких із інструментів, які я використовую, бувають виплати дивідендів – це також хороший бонус.
Торгова стратегія
Сам підхід до відкриття і закриття позиції вказаний у дописі “Як інвестувати з розумними грошима“. Я не буду дублювати інформацію, так як там все детально показано, але вкажу важливі моменти? моєї спекулятивної стратегії:
Перше. При появі сигналу, позицію відкриваю об’ємом 10% від вартості портфелю.
Друге. Я не використовую stop loss сигнал. Якщо, позиція просідає, я роблю докупки. Для цього, необхідний повторний сигнал від розумних грошей, а просадка по позиції має бути не менше 25%. При наступній докупці – має бути іще один повторний сигнал, і просадка по середній ціні уже 30% і так далі.
Докуповую я на той самий об’єм у доларах, на який брав першу угоду у позиції (так званий dollar cost averaging?). А з урахуванням докупки при високій просадці, виходить ефективне усереднення ціни позиції.
Третє. Я не торгую шорти (короткі продажі), працюю тільки в сторону покупки. Тут справа у тому, що брати в шорт позицію, яка може пройти сотні відсотків – занадто ризиковано, можна втратити весь депозит на одній невдалій позиції.
Навіть, якщо в планах використати короткі продажі, тоді я рекомендую використовувати для цього реверсивні ETF – це так звані фонди “коротких продажів”, його ціна йде в протилежну сторону від базового. Наприклад, якщо актив падає у ціні, то реверсний – росте.
Четверте. Я допускаю максимальне використання плеча у розмірі 1,25х. Узагалі, максимально допустиме плече на американському фондовому ринку, при перенесенні позицій через ніч, рівне 2, але сильно завантажувати його не рекомендується, так як у моєму випадку використовуються високоволатильні інструменти. Та, окрім цього, за маржинальні кошти необхідно платити?.
Окрім цих основних торгових інструментів, я інколи можу вкладати у окремі акції. Підбір акцій провожу по діям інсайдерів, детально стратегія описана у дописі “Стратегії з використанням даних інсайдерів“. Об’єм для такої позиції не перевищує 1% від вартості портфелю.
Так як стратегія високоволатильна, я частину прибутку вивожу на користь інвестиційного портфелю для збільшення капіталізації активів, а також частину можна вивести для власних потреб. Ну, і само собою більша частина спекулятивного прибутку повинна залишатись на рахунку, для збільшення обороту? спекулятивного портфеля.
Ось так виглядає мій підхід до спекулятивних угод. Як ви бачите, логіка дуже проста – отримали сигнал на купівлю по розумним грошам, зайшли у позицію, як отримуємо сигнал на продаж – закриваємо позицію. Якщо є повторний сигнал – робимо докупку.
Якщо вам подобається такий підхід, ви можете адаптувати його до своїх потреб і використовувати у власному виконанню.
Відео по темі:
Щоби не пропускати нові матеріали, ви можете слідкувати за оновленнями на телеграм-каналі та ютуб-каналі. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних дописах.
З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.