Мій криптопортфель – нестандартний підхід

Мій криптопортфель - нестандартний підхід

Вітаю

Хочу розказати вам про свій підхід до інвестування в криптовалюти. Спочатку я, як і всі, накопичував біткойн та монети різних проектів, але дійшов висновку, що таким чином я просто не обжену динамку ринку, тому я повністю змінив свій підхід.

Я розділив портфель умовно на три частини – консервативну частину, активну частину та агресивну частину портфелю.

Консервативна частина портфелю

Тут все просто – в цій частині портфелю я просто купую та утримую біткойн. Це є узагалі основою моїх криптовалютних інвестицій – у біткойні я тримаю біля 75% своїх крипто активів?.

Тобто, якщо по іншим частинам портфелю будуть невдачі, то завдяки цій частині портфелю я все одно зароблю кошти у фазі активного росту.

Активна частина портфелю

Активна частина портфелю – це проекти які я розумію. Тобто, вони не мають такої надійності як біткойн, але незважаючи на це, я повністю розумію монети, чому вони мають перспективи росту, та мають високу ймовірність обігнати курс біткойна.

На даний момент у цю категорію входять токени криптобірж, детально описувати чому саме вони не буду зараз, так як ця тема повністю розкрита у дописі “Токени криптовалютних бірж, як зрозуміла інвестиція“.

У цей портфель у мене входять токени BNB (від біржі Binance), OKB (від біржі OKX) та BIT (від біржі Bybit). Проте, на майбутнє, скоріш за все, перелік токенів буде збільшений.

На даний момент, у активній частині портфелю знаходиться біля 10% портфелю.

Агресивна частина портфелю

Це сама цікава частина портфелю, і на неї я роблю ставку для самого високого росту, проте, і ризики тут найвищі.

Перша частина цього портфелю – це експеримент під назвою “Купуємо 25 найдешевших монет із ТОП-100“. Суть експерименту перевірити, чи отримаю я перевагу, купуючи монети, які найбільше впали у ціні.

А щоби експеримент не був занадто ризикований, кожен раз я докуповував по 25 монет, так я забезпечив диверсифікацію експерименту. Окрім цього, до портфелю попадали монети тільки із ТОП-100 по капіталізації, щоби відсіяти шлак.

А уже по результатам експерименту, я зроблю оцінку – чи варто купувати монети що упали, чи це погана ідея. На даний момент, ця стратегія становить 10% від усього портфелю.

Наступна частина агресивної частини портфелю – це експеримент Capitalizator Ventures. У цьому експерименті, я набираю в портфель всі свіжі проекти, що виходять у публічний простір, шляхом випуску своїх монет чи токенів через lauchpool, launchpad та airdrop.

Це найбільш ризиковий проект, так як, левова частина із цих проектів обнулиться. Але ставка тут на те, що є ймовірність попасти на одиничні потужні проекти, які витягнуть весь портфель в плюс (так звані Gem?).

Знову ж таки, чи варто тримати такий портфель, чи краще продавати монети одразу після виходу – покажуть результати експерименту. На даний момент, у цьому портфелі знаходиться приблизно 1% усього криптопортфелю. Так мало не по причині, що я так захотів, а річ у тому, що на лаунчападах чи лаунчпулах дають дуже малу кількість монет.

І тепер остання частина агресивного портфелю – це покупка 3Х токена на курс біткойна (BTCUP – так звані, плечові токени). Ціль цієї частини портфелю – на рості біткойна вижати максимум із цього росту.

На попередньому bull-run цей токен зробив 100Х, тому перспективи взяти хоча-би частину із такого росту є досить високі. Звичайно, що із цього вийде, побачимо у кінці експерименту.

У цій частині агресивного портфелю у мене знаходиться приблизно 4% всіх активів.

Ось такий склад моїх криптовалютних вкладень – основна частина у безпечній інвестиції (звичайно ж – умовно, так як нічого на 100% безпечного не існує), а решта вкладень – у проекті із різним степенем ризику, проте із хорошою ймовірністю перегнати ринок у загальному.

Незважаючи, що портфель гарно показує себе, були і невдачі. Так, крах FTX привів до того, що пішла у небуття частина активного портфелю, а саме накопичення у токені FTT.

Також, постраждала частина експерименту по купівлі плечових токенів – на FTX у мене був токен ETHBULL (це 3х токен на ефір). А також, ще був досить вдалий експеримент по купівлі токена LUNC, який разом із FTX обнулився.

Та незважаючи на це, ріст біткойна та криптовалютного ринку узагалі всього лиш за січень, відпрацьована вже половина збитку – а активний ріст ринку фактично ще й не почався. Тобто, у даному випадку диверсифікація показала себе із позитивної сторони.

Усі деталі у відео:

Якщо вам цікавий за розвиток криптовалютного портфелю, ви можете слідкувати за оновленнями на телеграм-каналі та ютуб-каналі.

Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних матеріалах.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest