Токени криптовалютних бірж, як зрозуміла інвестиція

Токени криптовалютних бірж, як зрозуміла інвестиція - Binance BNB, OKX OKB, BitDAO Bybit

Привіт

Хочу поділитись із вами своїм баченням інвестицій у біржові токени. Для мене це зрозуміла інвестиція, зрозумілий бізнес та зрозумілі причини, чому такі токени будуть рости у ціні.

Перед тим як почати, хочу попередити, що все тут написане є тільки моїм баченням, і аж ніяк не інвестиційною рекомендацією. Кожен інвестор сам відповідає за свої інвестиційні результати.

Почну з того, що я маю вкладення у токени бірж Binance, Bybit та OKX – це великі надійні біржі із високим торговим оборотом. І ще є токен від біржі BitMEX, але це не планове вкладення – біржа провела аірдоп, і цей токен BMEX – це фактично не інвестиція в криптобіржі, а частина спекулятивного портфелю.

Необхідно розуміти, що токени біржі – це не акції біржі, і володіючи токеном, ви не є власником частини криптобіржі, і не отримуєте частину прибутку біржі. Тут діють зовсім інші механізми – для мене токен більше схожий на товарний актив. Тобто, необхідно чітко розуміти, чому токен, у який ви вкладаєте, буде рости.

Із біржовими токенами все просто, щоби токен ріс, необхідно щоби його купували і утримували, і аж ніяк не продавали – тобто, цей токен повинен бути потрібним для великої кількості людей. У випадку із біржами, мені зрозуміла фізика такого росту, тому давайте розглянемо основні причини, по яким я бачу перспективи росту.

Знижки на торгову комісію

Кожна біржа надає знижки за утримання їх токенів на рахунку чи у стейкінгу, або знижує рівень цих комісій, при використанні токена. При чому, знижки досягають досить суттєвих рівнів, по деяким біржам можна отримувати навіть рібейт за ордера мейкера (тобто біржа доплачує вам) та знижки до 80% за комісію тейкера. Тобто, це річ яка напряму несе користь для трейдерів.

Сюди входять і знижки на маржинальне кредитування, для спотової маржинальної торгівлі.

Участь у лаунчпадах та лаунпулах

Жодна біржа не дає доступи до нових проектів, які виходять на ринок через launchpad чи launchpool без використання їх токена –  а це найприбутковіший метод заробити на крипті. При чому, щоби отримувати хорошу алокацію необхідно мати досить відчутну кількість токенів біржі.

Якщо ви звертали увагу, то сумарні залучення у лаунчапади та лаунчпули часто становлять сотні мільйонів доларів. І більша частина коштів знаходиться на утриманні у інвесторів, оскільки, якщо купувати перед лаунчпадами та лаунчпулами, і продавати після них, то можна втратити левову частину прибутку.

Аірдропи та конкурси

Регулярно, для підтримки курсу своїх токенів та іміджу криптовалютної біржі, вони проводять конкурси та аірдропи для трейдерів, що утримують токени. І з іншої сторони, це вигідно учасникам таких конкурсів – це можливість отримати додатковий прибуток.

Спалювання токенів

Це не самий сильний фактор, проте це також стримує ціну, так як зменшує оборот токенів. Біржі спалюють досить великі об’єми токенів, які отримують у вигляді торгових комісій чи іншої діяльності. Також, це несе у собі і психологічну складову – збільшує впевненість інвесторів утримувати токени.

Інше використання

Кожна біржа має свої додаткові додаткові бонуси для тримачів своїх токенів. Наприклад, деякі біржі збільшують виплати по реферальній програмі в залежності від кількості токенів, надають безкоштовні виводи коштів із біржі, збільшують відсотки по стейкінгу, зменшують ставки по крипто позикам чи дають доступ до якихось спеціалізованих сервісів.

Окрім цього, зрозумілим є і подальший потенціал росту таких біржових токенів. Тобто, постійно збільшується сприйняття криптовалют серед людей, тим самим, буде рости кількість користувачів криптобірж, що призведе до росту курсу даних токенів.

Також,  ріст криптовалютного ринку узагалі (маю на увазі курсів криптовалют), буде призводити до росту курсу біржового токена, оскільки при цьому росте і торговий оборот бірж, і відповідно задіювання токена серед користувачів.

Із причинами, чому токени будуть рости зрозуміло. А тепер про ризики – незважаючи на те, що інвестиції у біржі це зрозумілий бізнес, ризики ніхто не відміняв. Особисто я втратив відчутну суму на токені FTT від біржі FTX.

Тому, не забувайте про диверсифікацію – вкладайте як у різні класи активів, так і у різні криптовалюти, так і у токени різних криптобірж. У мене зараз є токени BNB, OKB та BIT, та на майбутнє я планую розширити лінійку інвестицій у токени криптобірж, проте, я ще буду аналізувати, які біржі будуть давати кращий потенціал прибутку.

Відео по темі:

Якщо вам цікава ця тема інвестицій у зрозумілі активи, ви можете слідкувати за оновленнями на телеграм-каналі та ютуб-каналі. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних випусках.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest