Увага! Можлива корекція по SP500 [Розумні Гроші]

Розумні Гроші - Можлива корекція по SP500. Інсайдери та індекс жадності і страху

Привіт

Хочу попередити вас про можливу корекцію по індексу S&P500 – на даний момент одразу від двох незалежних джерел “Розумних Грошей” появились сильні сигнали. Одразу попереджую, що це не інвестиційна рекомендація, а тільки мій власний аналіз.

Перший сигнал появився від інсайдерів – кількість продажів склала 356 за п’ятницю:

Сигнал від інсайдерів на падіння індексу SP500

Такий сигнал, показує те, що велика кількість інсайдерів просто продає свої акції, при чому, рівень продажів досяг екстремальних значень.

Історично, продажі у кількості більше 300 за день, з високою ймовірністю передують падінню чи корекції біржових індексів і ринку у цілому.

Наступний індикатор Розумних Грошей – це індекс жадності і  страху (Fear & Greed Index). Він досяг рівня екстремальної жадності, і рівний 79:

індекс жадності і  страху - шорт S&P500

Цей індекс рідко дає сигнали, проте вони досить точні. Останній раз сигнал був 9 листопада 2021 року, індекс показав рівень 77:

індекс жадності і страху - падіння біржових індексів

Після цього сигналу, менше ніж за рік, біржовий індекс SP500 впав у ціні на 25%. А ще попередній сигнал був перед коронадампом, коли ринок провалився на 35%, а перед цим, сигнал появився перед падінням у 2018 році, тоді індекс впав у ціні на 20% на піку:

Fear & Greed Index history

Проте, хочу попередити – сигнали від Розумних Грошей часто досить випереджуючі у часі. Тобто, вони показують чітку тенденцію на розворот, проте вона може реалізуватись зі значним часовим лагом – через місяць і більше, хоча не рідко буває, що тенденція реалізується одразу. Важливо це розуміти, і не робити передчасні висновки.

Я наніс на графік дані інсайдерів та індексу жадності і страху, і вийшла така картина:

дані інсайдерів та індексу жадності і страху на графіку

Тут, сині стрілочки вверх – сигнали інсайдерів на покупку, а сині стрілочки вниз – це сигнали на продаж від інсайдерів. Зелені стрілочки – це сигнал на покупку по індексу жадності і страху, а червоні стрілки – сигнали на продаж від цього індексу.

На цьому ж скріні, кружками позначені синергетичні сигнали – тобто, коли співпадають сигнали від інсайдерів та індексу жадності і страху. Такі синергетичні сигнали, значно сильніші за окремі сигнали, оскільки об’єднують результати від незалежних джерел інформації.

Отож, на цьому графіку дуже добре видно як якісно відпрацьовуються сигнали від розумних грошей. Нагадую, що необхідно враховувати можливий часовий лаг від сигналу.

Проте, тут скоріш за все, часового лагу не буде, так як ціна зараз на сильному технічному рівні 4200, який ціна відбивала та пробивала уже 6 разів! А, додатково, якщо ви знайомі з технічним аналізом, то у нас є явний хибний пробій цього рівня – тобто його пробували пробити, не змогли, та розвернулись.

Для себе я використаю цю ситуацію і проведу угоду через ETF. Короткі продажі я не дуже люблю, так як у них обмежений потенціал, і необмежений ризик, тому я буду торгувати реверсний ETF, тобто такий, який росте тоді, коли базовий актив падає у ціні.

А щоби збільшити потенціал, я використаю плечовий фонд (так званий leveraged ETF). Для моїх цілей ідеально підходить інструмент Direxion Daily S&P 500 Bear 3X Shares [тікер SPXS на NYSE].

Купую Direxion Daily S&P 500 Bear 3X Shares

Купую цей інструмент на свій спекулятивний портфель об’ємом 1% від розміру рахунку. Об’єм маленький, так як я не дуже люблю працювати в сторону проти ринку, і друга причина, більш вагома – із-за можливого часового лагу, про який я писав вище. Тобто, реалізація сигналу може бути пізніше, і мені прийдеться усереднювати позицію.

На рахунок ціни – я не буду її вгадувати, просто увійду ринковою заявкою на відкритті ринку. А виходити із угоди буду по реверсному сигналу від розумних грошей, тобто від сигналу на покупку від інсайдерів або по індексу жадності і страху.

Ось скрін моєї угоди із кабінету трейдера:

Купівля SPXS

Про результати цієї угоди я опублікую інформацію одразу після її завершення.

Корисні посилання:

? Безкоштовний курс інвестування “Розумні Гроші”>>>
? Мій брокер для спекуляцій Freedom Finance>>>

Відео по темі:

Якщо вам цікаво інвестувати по аналізу дій розумних грошей, ви можете слідкувати за оновленнями по цій темі на телеграм-каналі та ютуб-каналі. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних випусках.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

Pin It on Pinterest