Куди ВКЛАСТИ ГРОШІ у ІІІ кварталі 2024? S&P500, біткойн, облігації, золото чи нафта?

Куди ВКЛАСТИ ГРОШІ у ІІІ кварталі 2024? S&P500, біткойн, облігації, золото чи нафта?

У цьому дописі пропоную оцінити перспективи найбільш популярних активів зі сторони «розумних грошей» – інсайдерів, хеджерів, випереджуючих індикаторів та іншої прикладної аналітики.

Розглянемо очікування по індексу S&P500, біткойну, облігаціям, золоту і нафті. І, так як я практикуючий інвестор, то зробимо це у розрізі моїх відкритих позицій із результатами за ІІ квартал та планів по угодам на наступний квартал.

Починаємо із індексу S&P500, як основного показника усіх ринків ризикових інструментів. Перше, що ми розглянемо – це угоди інсайдерів.

Перше, що ми розглянемо – це угоди інсайдерів.

І так, по сумарним покупкам і продажам інсайдерів – як видно нічого особливого не відбувається. Продажі підвищені, але це нормальна картина, так як інсайдери продають завжди більше ніж купують.

Та, давайте подивимось трішки глибше. Як ви напевно замітили S&P500 перестав представляти широкий ринок, основна його вага фактично у кількох компаніях. Топ-10 компаній займають майже 40% капіталізації усього індексу.

Топ-10 компаній займають майже 40% капіталізації усього індексу S&P 500

Тому, я вибрав ці найбільш вагомі компанії і подивися що роблять інсайдери у них. Як виявилось – вони проводять масові продажі своїх акцій. Мова йде про сотні мільйонів доларів.

я вибрав ці найбільш вагомі компанії і подивися що роблять інсайдери у них

До речі, для чистоти аналізу, я вирішив подивитись, може все-ж таки хтось купує акції. І так, єдина покупка за два роки – Джеф Безос купив 1 акцію амазона на 115 доларів. Хоча, тільки з початку цього року він продав своїх акцій амазона більше ніж на 8 мільярдів доларів.

єдина покупка за два роки – Джеф Безос купив 1 акцію амазона на 115 доларів

З іншої, найбільші банки, які напряму корелюють із індексами та загальним станом економіки – їх інсайдери теж масово продають акції, і за цей рік немає жодної покупки.

найбільші банки, які напряму корелюють із індексами та загальним станом економіки – їх інсайдери теж масово продають акції

Наступний індикатор – це індекс жадності і страху. Доволі сильний індикатор настроїв інвесторів, його значення знаходяться десь посередині, тобто настрої інвесторів нейтральні, але із нахилом на зниження.

Наступний індикатор – це індекс жадності і страху

Інший вартий уваги індикатор сентименту (тобто, настроїв інвесторів) – це опитування інвесторів від американського інституту приватних інвесторів. Тут схожі дані, інвестори в більшості вірять у подальший ріст ринку, але різниця між настроями на ріст і падіння не настільки суттєва.

питування інвесторів від американського інституту приватних інвесторів

Тобто, поточний стан ринку – більш-менш нейтральний із нахилом до негативу. Може виникнути логічне питання – чому тоді ринки ростуть? А ринки не ростуть, ростуть тільки біржові індекси, де найбільшу вагу мають кілька технологічних компаній, те що я раніше говорив.

індекс Russell 2000 не росте, а із початку 2024 він у боковому русі

А якщо подивитися на широкий ринок – то індекс Russell 2000 не росте, а із початку 2024 він у боковому русі. Схожа картина якщо ми візьмемо врівноважений індекс S&P500, тобто, там де усі компанія мають однакову вагу – то цей індекс падає у вартості ще із березня 2024 року.

врівноважений індекс S&P500, тобто, там де усі компанія мають однакову вагу

Тобто, популярні біржові індекси спотворюють реальну картину ринку, і навіть виглядає так, що на ринок прийшла ліквідність, але це не так – це звичайне перетікання капіталу до обмеженої групи компаній, яка тягне весь індекс.

призвело до втрати кореляції між індексами, але усе із часом зійдеться – таке було уже у 2000 році на кризі доткомів

Це навіть призвело до втрати кореляції між індексами, але усе із часом зійдеться – таке було уже у 2000 році на кризі доткомів. Коли S&P500 також мав у основі хайпові на той час компанії, і у піку своєї популярності по своїй динаміці випереджував RUSSELL 2000, але як швидко надувся, так швидко і здувся, а з часом навіть почав відставати.

Щодо позицій. Спекулятивних угод по індексам у мене на даний час немає. Є тільки довгостроковий портфель акцій, аналіз якого я проведу далі у відео, бо це окремий інвестиційний підхід.

На рахунок моїх спекулятивних планів по біржовим індексам – я дивлюся на можливість відкриття умовної короткої позиції. Умовної, тому що я не використовую прямі продажі, а купую інверсні ETF фонди для продажів – це дозволяє перевернути ризик менеджмент у мою сторону (зникає необмежений ризик, який є при коротких продажах).

А також, скоріш за все я буду дивитися на можливість часткового продажу акцій із довгострокового портфелю. В будь-якому випадку, усі дії із аргументами як завжди напишу у телеграм каналі у режимі реального часу – тому, якщо вам це цікаво, то підписуйтеся і на телеграм канал.

Давайте поглянемо на фактори, чому я готовий робити ставку на зниження ринку. По перше – це індикатор Баффета. Це відношення капіталізації фондового ринку до внутрішнього валового продукту – він показує умовну перегрітість чи переохолодженість ринку.

це індикатор Баффета. Це відношення капіталізації фондового ринку до внутрішнього валового продукту

На малюнку ви бачите відношення індексу Wilshire 5000 (це індекс широкого ринку) до внутрішнього національного продукту, повністю аналогічний індикатор. І як видно, ринок майже у два рази дорожчий за норму.

Інший важливий індикатор – це P/E Шиллера. Це циклічно скоректоване відношення ціни акції до прибутку на акцію. Цей індикатор також показує суттєве відхилення від норми – не історично максимальне, але дуже високе.

P/E Шиллера - це циклічно скоректоване відношення ціни акції до прибутку на акцію

Наступний індикатор, що до цього часу завжди спрацьовував – це інверсія кривої дохідності облігацій, тобто різниця між дохідністю довгострокових облігацій і короткострокових. Узагалі логіка тут проста, якщо ви віддаєте гроші надовго, то ви приймаєте більший ризик, а значить, і прибуток має бути більшим.

інверсія кривої дохідності облігацій, тобто різниця між дохідністю довгострокових облігацій і короткострокових

Що у нас зараз – дохідність короткострокових облігацій перевищує дохідність довгострокових, тобто ситуація нездорова. Це означає, що уряду США терміново потрібні гроші і вони готові за це платити більше.

Цей індикатор зараз знаходиться на максимальних значеннях за останні 45 років.

Індикатор ймовірності рецесії - федеральний резервний банк Нью Йорку

Вартим уваги є також є індикатор ймовірності рецесії. Він також раніше дуже гарно спрацьовував за попередні 70 років. А саме важливе, це те, що цей індикатор вираховує безпосередньо федеральний резервний банк Нью Йорку.

Ще один фактор, що посприяє падінню ринку – це зниження ставки ФРС. На 18 вересня ймовірність збереження ставки рівна 38,1%. Тобто, з дуже великою ймовірністю на осінь ставка буде знижена (хоча не факт що саме у вересні).

Може виникнути питання, чому на такій позитивній новині, як зниження ставки, ринок як правило падає. Все доволі просто – зниженням ставки ФРС практично демонструє, що вони очікують погіршення у економіці. Це визнання того, що економіка не в порядку, а потребує стимулювання.

Хоча, для себе я бачу, що зниження ставок не буде глибоким, і з високою ймовірністю з наступного року ФРС знову зможе почати їх підіймати. Справа у тому, що інфляція уже більше року не може знизитися, і знаходиться у діапазоні між 3 і 4%, і за червень також прогноз у цьому діапазоні.

інфляція уже більше року не може знизитися, і знаходиться у діапазоні між 3 і 4%, і за червень також прогноз у цьому діапазоні

Таким чином, низькі ставки при відносно високій інфляції призведуть до розгону інфляції – як це працює, я розповів у окремому дописі (Що найбільше впливає на ціну акцій і крипти? Як ФРС змінює тренди?).

Отож, якщо усе підсумувати, то видно що ринок знаходиться під тиском, але це не означає що він почне скоро падати – тайминг, тобто визначення коли саме почнеться падіння не зовсім реально визначити. Є занадто багато змінних, які міняються у реальному часі.

Саме тому, якщо я і буду брати позицію на падіння ринку, то буду робити це із урахуванням того, що позиція може складатися із кількох окремих угод.

Що по біткойну. Узагалі, біткойн відноситься до ризикових інструментів, тому, його загальний тренд буде мати то й же напрям що і біржові індекси, нерухомість і так далі.

Проте, по біткойну існують ще й самостійні дані, які показують перспективи його як окремого інструменту. Мова йде про угоди інсайдерів у крипто компаніях.

Інсайдери у крипто компаніях масово продають власні акції – покупок узагалі немає

Інсайдери у крипто компаніях масово продають власні акції – покупок узагалі немає. А останні масові покупки інсайдерів у цих компанія закінчилися у лютому 2023 року, тобто, інсайдери масово скуповували акції своїх компаній, коли біткойн коштував від 16 до 25 тисяч доларів. Просто для демонстрації, наскільки інсайдери є сильними гравцями.

інсайдери масово скуповували акції своїх компаній, коли біткойн коштував від 16 до 25 тисяч доларів

Ще цікавим індикатором є криптовалютний індекс жадності і страху, він зараз у нейтральній позиції. Хоча, його останній пік у березні дуже гарно співпав із максимумом по біткойну.

криптовалютний індекс жадності і страху

По біткойну також не виключаю відкриття умовної короткої позиції через покупку реверсного контракту на біткойн, але уже по факту поступлення більш конкретних даних буду приймати рішення. Також, обов’язково вас проінформую.

Переходимо до довгострокових облігацій – узагалі, облігації є різного терміну, але для мене із спекулятивною метою довгострокові підходять найбільше. По облігаціям, як на мене, найкраще працюють позиції хеджерів.

По облігаціям, як на мене, найкраще працюють позиції хеджерів.

На даний момент, позиції хеджерів по індексу СОТ вийшли із зони продажів, тобто, із достатньо хорошою ймовірністю я очікую падіння вартості довгострокових облігацій.

покупка VGLT (це ETF фонд на довгострокові облігації)

У мене є дві позиції по облігаціям – це покупка VGLT (це ETF фонд на довгострокові облігації) – на даний момент просадка по позиції рівна -8,4%.

позиція у TMF – це потрійний плечовий ETF фонд на довгострокові облігації

А також, є позиція у TMF – це потрійний плечовий ETF фонд на довгострокові облігації. По ньому просадка рівна -20,54%.

До речі, я поточні позиції із плечовими активами доведу до закриття, а нові позиції буду відкривати майже виключно звичайними ETF фондами, без плечей. Багато кому некомфортно тримати великі просадки, а для плечових фондів це норма. Тому, замість плечових, я буду брати звичайні, просто більшим об’ємом.

Мій план дій по цим позиціям – очікую падіння їх вартості, і як зайдемо у зону покупки, буду добирати позицію. Далі, на зниженні ставки ФРС вартість фондів облігацій буде зростати. А також, що приємно, фонди облігацій виплачують дивіденди, що також є хорошим бонусом.

Наступний інструмент – це золото. По золоту також почнемо із позицій хеджерів по індексу СОТ. Золото чітко знаходиться у зоні продажів.

По золоту також почнемо із позицій хеджерів по індексу СОТ. Золото чітко знаходиться у зоні продажів

Якщо поглянути на інсайдерів, то у компаніях, що займаються видобутком золота також інсайдери продають власні акції.

у компаніях, що займаються видобутком золота також інсайдери продають власні акції

Узагалі, те що ціни на золото дуже високі визнають навіть центральні банки. Наприклад, ЦБ Китаю, що масово викуповував золото, на даний момент призупинив покупки золота за такою ціною.

Щодо позиції по золоту – то у мене є умовна коротка позиція, через покупку плечового інверсного ETF фонду DUST. І по власному плану, я очікую падіння ціни на золото.

у мене є умовна коротка позиція, через покупку плечового інверсного ETF фонду DUS

Далі переходимо до нафти. Нафта по позиціям хеджерів у індексі СОТ зайшла у зону продажів.

Нафта по позиціям хеджерів у індексі СОТ зайшла у зону продажів

По інсайдерам також суттєво переважають продажі, є одиночна покупка, але як правило, одиночні покупки не несуть жодної інформативності.

Позиції по нафті у мене немає, у цьому кварталі закрив покупку GUSH – це подвійний ETF на компанії, що займаються видобутком нафти. Прибуток за угодою склав 46,55%.

закрив покупку GUSH - це подвійний ETF на компанії, що займаються видобутком нафти

Угода доволі логічна і проста, купив нафтовий актив, коли нафта була у зоні покупки по хеджерам по індексу СОТ і при цьому, було підтвердження покупками нафтових інсайдерів.

Узагалі, весь свій підхід я описав у розділі «Розумні гроші» (у базі знань).

Щодо поточних планів по нафті – я чекаю поки хеджери повернуться у зону покупки по індексу СОТ, а там буду дивитися в сторону покупки. І звичайно, як і завжди, я проінформую про угоду.

Переходимо до портфелю грошового потоку, суть портфелю – це генерування постійного грошового потоку.Переходимо до портфелю грошового потоку, суть портфелю – це генерування постійного грошового потоку. Це портфель побудований по принципу, що у нього входять компанії які одночасно присутні у біржовому індексі Dow Jones 30 та являються дивідендними аристократами.

Це пасивний портфель, без активного вибору акцій, а усі деталі по його формуванню є  у допис про побудову постійного грошового потоку.

По цьому портфелю були деякі зміни, але перше про основне – дивідендна дохідність. За ІІ квартал цього року вийшло отримати 557,87 доларів дивідендами. Мій перший план вийти на 1000 доларів в місяць, і на даний час майже 20% від цілі досягнуто, за цей квартал середньомісячний дохід становить 186 доларів.

дивідендна дохідність - портфель 1

дивідендна дохідність - портфель 2

дивідендна дохідність - портфель 3  А тепер по змінам. Компанія Walgreens Boots Alliance випала із індексу доу джонса і перестала бути дивідендним аристократом, тому я її продав.

Walgreens Boots Alliance випала із індексу доу джонса і перестала бути дивідендним аристократо

Замість неї я придбав ETF фонд SHY – це фонд на короткострокові облігації. Суть придбання не спекулятивна, суть – просто припарковати тимчасово готівку і отримувати якийсь відсоток.

придбав ETF фонд SHY – це фонд на короткострокові облігації

Я все ж таки роблю ставку на зниження фондових індексів, тому запасаюсь готівкою. Отримані дивіденди від акцій також реінвестую у цей фонд. Акції із портфелю не продаю, але як говорив раніше – не виключаю, що можливо буду частково скорочувати позиції.

корпорація МММ виділила один із своїх підрозділів у окрему компанію - Solventum

Ще одна зміна яка була – корпорація МММ виділила один із своїх підрозділів у окрему компанію – Solventum, і усі хто мав акції МММ на балансі отримали акції цієї нової компанії. Ця компанія не відповідає вимогам мого портфелю, тому я продав її, а гроші реінвестував назад у МММ.

Якщо вам цікава така тематика, підписуйтесь на телеграм-канал та ютуб-канал.

? ТОП криптобіржі, якими я користуюсь:

? Біржа Binance із 20% знижкою на комісію>>>
? Біржа OKX із 20% знижкою на комісію>>>
? Біржа Bitget із 20% знижкою на комісію>>>
? Відкрити рахунок на Bybit із бонусами до 30 000 USDT>>>

? Брокер фондового ринку №1 в світі:

? Interactive Brokers із бонусом до 1000$ >>>

Реєструючись за цими посиланнями, ви не тільки отримуєте знижки і бонуси, але і підтримуєте розвиток проекту Capitalizator UA!

Відео версія:

Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних дописах. З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest