Обережно ETF! Як податкова США може забрати у вас 10% вартості активу

Обережно ETF! Як податкова США може забрати у вас 10% вартості активу

Вітаю!

Надзвичайно важлива тема для всіх, хто інвестує через ETF. Із січня 2023 року податкова служба США ввела податок 10% на широку лінійку таких фондів. І річ йде не про податок від вашого прибутку, а податок на повну вартість активу при продажу.

У цьому дописі я розкажу деталі цього положення – про що необхідно знати, які інструменти підпадають під це положення, як захиститись від того, щоби випадково не купити такий ETF і як можна обійти це положення, без лишніх фінансових затрат і незручностей.

Положення про внутрішні доходи США

І так, податкова США із січня 2023 ввела в дію положення про внутрішні доходи США [IRC Section 1446(f)]. Це положення стосується нерезидентів США, тобто осіб, які не платять податки в США, тобто нас з вами.

До інструментів, по яким платиться цей податок відносяться ETF та інші фонди, які працюють у якості публічного партнерства (Publicly Traded Partnerships, PTP). Це широкий список на десятки інструментів – це наприклад, такі фонди як USO, UCO, DBO – це найбільші нафтові фонди, AGQ – один із лідерів ринку срібла, UNG, BOIL, KOLD – найбільші газові фонди і так далі.

Фактично, це фонди з активами на сотні мільярдів доларів, в тому числі найбільш популярні у своїх секторах.

А так як ETF узагалі є одним із самих зручних інструментів для інвестування, то цю інформацію треба мати на увазі, і перевіряти фонди перед покупкою. Перелік фондів є на багатьох ресурсах, наприклад, на сайті Interactive Brokers>>>

Коли саме знімається податок – як я сказав, податок знімається при будь-якій транзакції або реалізації фонду. Це може бути продаж, відкриття шорт позиції, переказ активів із рахунку на інший рахунок та інше.

Давайте розглянемо на прикладі. Наприклад, ви купили 100 акцій такого фонду на 20 доларів, тобто потратили 2000 доларів. Потім ціна виросла до 21 долара, і ви закриваєте позицію, тобто йде продаж на 2100 доларів.

Таким чином, ваш прибуток становить 2100 -2000 = 100 доларів, але ви ще платите податок 10% від суми реалізації, тобто від 2100, і він рівний 210 доларів.

І таким чином, при фактичному прибутку у 100 доларів, ваш збиток буде 110 доларів (100-210).

Причому, ви не зможете уникнути цього податку, так як зобов’язання по сплаті лягають на вашого брокера, і він одразу після продажу позиції, автоматично спише з вас ці кошти.

Захист від 10% податку

Проте, цей податок можна обійти, для цього є два шляхи. Але спершу, давайте поговоримо про захист свого рахунку, щоби випадково не придбати такий фонд. Якщо ви торгуєте у “нормального брокера“, то він вас попередить про це, і не дасть відкрити позицію.

Наприклад, у Interactive Brokers по замовчуванню такі інструменти заборонені для торгівлі, але краще це перевірити, для цього заходимо у кабінет, далі у налаштування (settings) і у розділі торгівлі (Trade) вибираємо пункт PTP Trading Opt In-Out:

вибираємо пункт PTP Trading Opt In-Out про податок 10%

І перевірите, щоби у вас не стояла галочка напроти “YES”. У такому випадку, ви не зможете відкрити позицію по таким активам. Брокер буде просто відміняти угоду.

Як обійти сплату 10% податку

Ну, і саме важливе – як обійти сплату цього незрозумілого податку. Сама перше і очевидне що приходить у голову – це знайти аналогічний інструмент на американському ринку.

Але це не завжди варіант, інші інструменти можуть бути гіршими по різним критеріям (менший торговий об’єм, більший expense fee, неповна відповідність і т.п.)

Наприклад, при інвестиціях у пшеницю, я використовую фонд WEAT, і жодних інших альтернативних ETF немає. Проте, тут є два варіанти.

Перший – це торгувати фонд не в США, а на біржах інших країн світу. Велика частина ETF торгуються на різних площадках, і вимоги податкової США абсолютно їх не стосуються.

Наприклад, той же WEAT торгується на лондонській і міланській фондовій біржі, і якщо маєте рахунок у Interactive Brokers, то для вас це не проблема.

А якщо у вас ще немає там рахунку, то нижче є посилання із бонусом до 1000 доларів на комісію. Тому, якщо зареєструєтесь отримаєте хороший бонус, і одночасно, підтримаєте проект капіталізатор та створення якісного україномовного контенту.

Продовжимо, щоби отримати доступ до лондонської чи міланської біржі, потрібно просто зайти у налаштування (Settings), і у розділі торгівля (Trade) зайдіть у меню Trading Permissions.

отримати доступ до лондонської чи міланської бірж

Далі, у першому розділі “Акції” (Stocks) натиснути кнопку додавання і редагування доступу (Add/Edit). І у вікні, що з’явилось, поставте галки напроти “United Kingdom” для доступу на лондонську фондову біржу, чи “Italy” для доступу на міланську фондову біржу, залежно, де вам зручніше торгувати.

розділ "Акції" (Stocks) натиснути кнопку додавання і редагування доступу (Add/Edit)

Єдиний момент, що вам потрібно бути купити фунти стерлінгів чи євро, залежно від біржі, де ви будете купувати фонд. Але і це не проблема, все купується у кілька кліків, та миттєво виконується.

Відповідно, для будь-якої іншої біржі все робиться повністю аналогічно.

І другий метод – це використання контрактів на різницю (CFD). Це улюблений інструмент різних форексних кухонь, але у реального брокера це є нормальний інструмент, через якого проходять мільйонні угоди, при чому ним користуються не тільки приватні інвестори, але і інституційні інвестори.

Узагалі, якщо хочете детальніше дізнатися про CFD, його плюси, мінуси і можливі нюанси, пишіть у коментарях.

CFD по замовчуванню також не буде доступним у вас на рахунку, для того, щоби отримати доступ до них, знову зайдіть у меню Trading Permissions, і виберіть пункт “Stocks, Index and Forex CFDs”

Доступ до CFD

Далі ви заповните кілька форм, вашу заявку розглянуть і відкриють доступ.

Якщо у вас по цьому податку залишились запитання, пишіть у коментарях. Також, якщо ви хочете детальніше розуміти ETF фонди – також пишіть, я розумію, що є сотні дописів на тему ETF, але я можу розповісти про них зі сторони практики, про ті важливі речі, які упускають багато непрофесійних і професійних інвесторів.

? Корисні посилання по темі:

? Відкрити рахунок із бонусом 1000$ на комісію у брокера №1 Interactive Brokers>>>
? Відкрити рахунок у альтернативного брокера – Freedom Finance>>>

Реєструючись за цими посиланнями, ви не тільки отримуєте знижки і бонуси, але і підтримуєте створення україномовного контенту!

Детально  у відео:

Якщо вам цікаво бути в курсі інвестиційних стратегій та їх результатів, підписуйтесь на телеграм-каналtwitter та ютуб-канал. Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних випусках.

З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Pin It on Pinterest