Фінансовий експеримент – альткоїни для усіх фаз ринку

Фінансовий експеримент - альткоїни для усіх фаз ринку

Чи дійсно є такий варіант, щоби вкласти у конкретні монети, які будуть зростати при рості ринку, і при цьому, на ведмежому ринку не будуть так сильно просідати як більшість альткойнів?

І певна група таких монет існує – я їх називаю бізнес монетами, оскільки вони мають певні інвестиційні ознаки. Ми розглянемо їх, та розглянемо чому вони можуть нести інтерес для інвестора. Я особисто не криптан, а інвестор – тому, просто вірити у ідею, що по якійсь причині певна монета виросте – для мене цього замало, мені потрібна робоча бізнес модель. А також, мені потрібні продуктивні методи примноження цих монет – що ми також розглянемо у цьому дописі.

І обов’язково – розглянемо хеджувальну сторону питання, щоби зменшити коливання рахунку без відчутної втрати дохідності, а часто і навпаки – із додатковим зростанням.

Одразу до справи. Ця група криптовалют – це токени криптобірж. Це, напевно єдині представники індустрії, які мають зрозумілу і робочу бізнес модель, та пряме застосування, тобто вони мають саму чітку утилітарність, на відміну від більшості криптовалют, як діють просто по схемі «крипта для крипти».

Давайте почнемо із переліку таких монет і токенів, їх переваг, а далі пройдемось по ризикам, потім по ефективному застосуванню, і звичайно, по хеджуванню.

Отож, для себе я відібрав токен BNB від біржі Binance, токен MNT від Bybit та BGB від Bitget. Основна причина, як я вже сказав – це пряме застосування токенів користувачами бірж, тобто, є причина, чому ці токени будуть купувати і утримувати.

Від біржі до біржі ці переваги змінюються, десь якісь переваги є, десь немає, а також, значимість таких переваг також різна залежно від біржі. Але загалом це такі переваги:

Знижки на комісію – використовуючи токени бірж, користувачі отримують хороші знижки. Особливо коли мова йде про активний трейдинг, то використання цієї можливості є фактично обов’язковою.

Часто для отримання VIP-статусів потрібно на балансі утримувати велику кількість токенів біржі. Це також доволі актуальна послуга для крупних гравців.

Участь у первинних лістингах монет – всілякі події типу лаунчпадів, лаунчпулів і тому подібне. Це дуже популярна активність (я і сам іноді брав участь), яка іноді приносить хорошу дохідність і підбиває інвесторів купувати токени біржі.

Також, існує серія інших різних активностей, які надають перевагу користувачам, які утримують токени бірж. Наприклад, збільшена дохідність у звичайному депозиті на біржі, стейкінгу, фармінгу, спеціальні акції і пропозиції холдерам і так далі.

Тобто, є саме пряме і повністю зрозуміле застосування для таких токенів.

Але ще є переваги, які не напряму зв’язані із утилітарністю. Наприклад, у всіх цих токенів є обмежена емісія. Звичайно, сама по собі обмежена емісія не впливає на ріст, так як усе визначає майже виключно попит і пропозиція. Але обмежена емісія забезпечує захист від умовної інфляції, тобто, емітент токена, не зможе по своєму бажанню збільшити кількість токенів і тим самим знецінити вартість. А це уже важливо!

Інша перевага – це спалювання токенів. Це процес, коли токени виводяться із обігу, наприклад, відправляються на адрес, до якого не відомі ключі. Таким чином, біржі спалюють частину комісії, що оплачується їх токенами, частину транзакційних зборів екосистеми, певні періодичні спалювання і тому подібне.

Суть спалювання полягає у зменшені емісії, а це у свою чергу створює дефіцит токенів і створює певну підтримку ціни. А також, це позитивно впливає на довіру інвесторів.

Також, такі токени мають високу ліквідність і підтримку біржі. Кожна біржа зацікавлена, щоби їх токени росли, чи на ведмежих ринках падали менше ніж інші – це питання репутації і довіри до бірж. Тому, біржі проводять певну підтримку своїх токенів.

Але чому я вибрав саме ці біржі і їх токени? Тут усе просто, по-перше, я давно користуюся цими біржами, ці біржі усі є топовими, токени цих бірж відповідають вищевказаним вимогам, а також, я є партнером цих бірж і маю контакт із менеджерами – це питання довіри.

А тепер до ризиків. Кожну інвестицію потрібно розглядати саме із сторони ризиків в першу чергу. Тому, давайте пройдемось по ним:

Ну по-перше – це залежність від біржі. Тут є як плюс, те що ми розглянули раніше, так і мінуси. Якщо у біржі з’являються якісь проблеми, то це одразу переноситься на вартість її токена.

Це можуть бути зломи бірж (доволі рідкісна ситуація, але буває), інформаційні атаки проти біржі, технічні збої чи навіть банкрутства. Усі біржі – це фінансові організації, тому банкрутство їх як бізнесу, виключати не можна.

Регуляторний ризик. Біржі загалом, це організації із високими вимогами від регулятора, тому, зміни правил регулювання можуть завдати удару по стійкості бірж. Неможна навіть виключати, що токени криптобірж прирівняють до цінних паперів, оскільки певні спільні ознаки є.

Ризики централізації і маніпулювання токенами. Тут основна проблема полягає у тому, що основною емісією свого токена володіють безпосередньо самі біржі, тому ризики маніпулювання ціною присутні. Наприклад, якщо біржі терміново потрібна буде ліквідність, для підтримки свого бізнесу, вони можуть почати масові продажі своїх токенів.

Інша сторона цього ризику, це те, що криптобіржа є фактично і біржою, і брокером, і клірингом, і депозитарієм. Що може бути джерелом конфлікту інтересів, і знову ж таки, запитань від регулятора.

те що певні біржі є лідерами сьогодні, не гарантує те, що вони і надалі будуть на своїх високих позиція

Не можна відкидати і конкуренцію – те що певні біржі є лідерами сьогодні, не гарантує те, що вони і надалі будуть на своїх високих позиціях – а це напряму впливає на застосування їх токенів, і відповідно їх ціну.

А щоби якось захиститися від ризиків потрібно проводити диверсифікацію між біржами і їх токенами. Тому, я використовую три токена у стратегії. І інша сторона диверсифікації – це рівень диверсифікації загалом між усіма вашими активами.

Крипта сама по собі, навіть незважаючи саме на токени криптобірж, є доволі ризиковим і волатильним способом інвестувати кошти. Тому загальна алокація у крипті від усіх ваших інвестицій має бути відповідно до вашого сприйняття ризику.

Але, потрібно чітко усвідомлювати, що за певних несприятливих умов вартість токенів може дуже сильно просідати. Та й загалом, перед тим як перейти далі, я зобов’язаний попередити, що це, жодним чином не інвестиційна рекомендація!

Я бачу тут хороші перспективи – і не більше, як буде по факту, покаже тільки час. І це моє вкладення у біржові токени – це такий собі інвестиційний експеримент! Саме експеримент, тому я виділяю на нього невеличку частину капіталу.

Як завжди, усі мої угоди і інвестиційні дії – публічні, тому, якщо вам цікаво спостерігати за результатами, то можете приєднатися до мого телеграм-каналу, там я буду публікувати усі активності, а також, підводити періодичні підсумки цього фінансового експерименту.

І перед тим, як перейти до інвестиційної стратегії, давайте спочатку опишу цілі цього експерименту. Він спеціально запускається на піках ринку, коли біткойн оновлює свої історичні максимуми, і всі індикатори ринку вказують на перегрів і можливість розвороту – чому так, я не буду переписувати, оскільки усе детально виклав у цьому дописі.

Тобто, це відео не про те, що я чекаю «to the moon», а повністю зворотнє – перевірити, чи токени криптобірж, при використанні можливостей примноження, краще зберігають свою вартість ніж біткойн, чи у середньому інші алькойни, саме на ведмежому ринку.

Тому, фінал експерименту – це буде висновок, побудований на статистичному результаті, чи є токени криптобірж ефективним рішенням для усіх фаз економічного циклу чи все ж таки, ні. Попередньо, по теорії і статистиці попередніх активностей – виглядає, що це так, але тільки на практиці і на реальних грошах ми можемо точно усе перевірити і порахувати.

Як я і сказав, алокацію виділяю невелику – я придбав BNB, MNT та BGB на суму по 500 USDT на кожен токен

А тепер до стратегії. Як я і сказав, алокацію виділяю невелику – я придбав BNB, MNT та BGB на суму по 500 USDT на кожен токен, і на далі докуповувати чи усереднювати на планую, так як буде важче ефективно порівняти результати. Хоча загалом, усереднення по DCA доволі ефективно покращило б середню ціну, але тут усе ж таки експеримент, тому для його чистоти буду робити усе без усереднень.

Основний показник який виводиться – це середня ціна токенів, оскільки по цій ефективній середній ціні я і буду розраховувати кінцевий результат.

Середня ціна покращується якраз за рахунок участі у різного типу подіях на біржах – лаунчпади, лаунчпули і тому подібне. Тобто, це події, які не вимагають активності, оскільки я особисто не маю ні часу, ні бажання виділяти багато часу під виконання експерименту, оскільки – це в першу чергу саме інвестиційний експеримент.

За рахунок таких подій біржа нараховує різні токени, які я буду продавати і конвертувати назад у токени криптобірж. Тим самим, фактично складним відсотком збільшуючи об’єм своїх токенів. А у час, коли немає подій, ці токени будуть знаходитися у розділі депозитів, там відсотки невеликі, але краще ніж нічого.

Таким чином, кількість токенів буде зростати, а сума першого вкладення у монети – не буде мінятися (оскільки я не буду докуповувати). Тобто, буде виходити, що середня ціна покупки буде знижуватися, за рахунок примноження кількості монет.

Для статистики буде створений публічний гугл документ, де буде підбита уся статистика і можна буде провести власний аналіз (посилання на документу внизу допису).

І наступна частина – це хеджування. На ведмежому ринку для хеджування найкраще підходять стейблкойни, оскільки у них майже відсутні ризики, які присутні у токенів криптобірж, а також, відсутня волатильність.

Тут стратегія фактично та ж сама, але робота йде зі стейблкойнами. Тобто, участь проводиться у різних активностях зі стейблкойнами, а коли таких подій немає, то вони будуть знаходитися у розділі депозитів і приносити пасивний дохід (на відміну від токенів бірж, тут у певні періоди дохідність на депозитах сягає десятки відсотків).

Цю стратегію зі стейблкойнами я уже застосовував раніше, тому у її ефективності не сумніваюсь.

Цю стратегію зі стейблкойнами я уже застосовував раніше, тому у її ефективності не сумніваюсь.

Але, тут також проводжу диверсифікацію – кошти розподілені між різними криптобіржами, це Binance, Bybit, OKX і Bitget. А також, самі стейблкойни знаходяться у різних токенах.

На бінанс у мене знаходяться у FDUSD – це їх основний стейблкойн, і у ньому фактично і проводяться усі події. На Bybit та Bitget – у USDT, оскільки там це основний стейблкойн для подій. І на ОКХ – у USDC.

До речі, чому ОКХ біржу я використовую для хеджування із стейблкойнами, але не використовую їх токен OKB у основному експерименті. Справа у тому, що на стейбликойни там час від час дають хороші %, а також, у їх JumpStart (це щось типу лаунчпаду) можна брати участь через кредитування (я про це детально розповім під час наступної такої події).

Але по їх біржовому токені OKB – доволі мало переваг, його навіть перестали використовувати у JumpStart. Тому, перспективи його, мені не зовсім подобаються.

Кінцевим результатом для цієї хеджувальної стратегії, як і по основному експерименту – буде завершення ведмежого ринку і підбиття підсумків, скільки можна заробити на стейблкойнах, щоби визначити – чи варто використовувати цю стратегію на ведмежому ринку, чи краще тримати кошти у облігаціях (із розрахунку відповідних ризиків).

І по завершенню, коли буде починатися новий ріст – усі стейблкойни будуть перелиті у криптовалюту. У яку саме, ми уже визначимо по факту, оскільки криптовалютний ринок доволі часто змінюється.

Якщо вам цікава така тематика, підписуйтесь на телеграм-канал та ютуб-канал.

? Мій брокер фондового ринку:

? Freedom Finance Europe із можливістю поповнити криптою чи карткою українського банку>>>

? ТОП криптобіржі, якими я користуюсь:

? Біржа Binance із 20% знижкою на комісію>>>
? Біржа OKX із 20% знижкою на комісію>>>
? Біржа Bitget із 20% знижкою на комісію>>>
? Відкрити рахунок на Bybit із бонусами до 30 000 USDT>>>

Реєструючись за цими посиланнями, ви не тільки отримуєте знижки і бонуси, але і підтримуєте розвиток проекту Capitalizator UA!

? Підтримати розвиток проекту Capitalizator UA фінансово>>>

Відео версія:

Дякую вам за увагу і до зустрічі у наступних дописах. З повагою, Олександр Янчак. Capitalizator UA.

 

Посилання із допису:

Посилання на документ із експериментом по біржовим токенам>>>

Посилання на документ із стратегією хеджування (стейблкойни)>>>

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest